• Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
      • Albert Einstein
      • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
      • William Szekspir
      • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
          • STARGARD TAJEMNICZY

Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze zaprasza wszystkich chętnych do udziału w rajdzie organizowanym we współpracy z PTTK w Stargardzie.

W lutym wyruszamy na historyczny „gryfikowy” spacer!!! Do zobaczenia na szlaku 🙂

• RAJD NOCNY

12 stycznia 2024 r. uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i opiekunami wzięli udział w rajdzie nocnym organizowanym przez PTTK w Stargardzie. Trasa pieszej wędrówki liczyła około 10 km: Stargard Brama Wałowa – szlak czerwony im. hetmana Stefana Czarnieckiego – ul. gen Wł. Andersa – droga nad Krąpielą – Strachocin – Szkolna Ostoja Przyrody – ul. Bydgoska - Stargard. Na końcu drogi uczestnicy mogli zjeść kiełbaskę i skosztować ciasta. Rajd okazał się niesamowitą przygodą, która w aktywny sposób rozpoczęła ferie zimowe 2024 

• Zajęcia z orientacji zawodowej w klasie 1d

Dnia 08.01.2024r w ramach zajęć z orientacji zawodowej w klasie I d odbyły się zajęcia pt. „Akcesoria zawodowe”.. Zadaniem uczniów było losowanie i nazwanie jak największej liczby zawodów, które korzystają z tego przedmiotu w swojej codziennej pracy. Uczniowie losowali przedmioty do momentu, aż worek stał się pusty. Uczniowie dowiedzieli się jakimi atrybutami posługują się przedstawiciele różnych zawodów przy wykonywaniu swojej pracy. A następnie ułożyli puzzle z pociętych kawałków papieru.

• RAJD NOCNY

W styczniu będziemy maszerować nocą!!! Do zobaczenia na szlaku 🙂

• Jasełka Bożonarodzeniowe

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów - jednym z nich są Jasełka.

W piątek 22 grudnia w naszej szkole odbyło się przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy II b i II c. Mali aktorzy wprowadzili wszystkich w magiczny nastrój zbliżających się Świąt. Ta piękna tradycja połączyła całą społeczność szkolną i wszyscy z wielkim zaangażowaniem śpiewali kolędy.

• ANIOŁY I ANIOŁKI BOŻONARODZENIOWE

20 grudnia rozstrzygnięto przedszkolny konkurs plastyczny „Anioły i Aniołki Bożonarodzeniowe”. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni plastycznej i przestrzennej, podtrzymywanie i pielęgnowanie tradycji związanych ze Świętami. Dokonując oceny wzięto pod uwagę inwencję twórczą, estetykę pracy oraz stopień zaangażowania dziecka w jej wykonanie. A oto wyniki:

• Konkurs "Wszyscy mówimy NIE przemocy"

Dnia 15 grudnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Stargardzie odbyło się uroczyste rozdanie nagród dla uczestników konkursu pt. „Wszyscy mówimy NIE przemocy”. Organizatorem konkursu było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Stargardzie. Celem konkursu było propagowanie idei przeciwdziałania przemocy. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, wpłynęło dużo prac z całego powiatu. Szczególne gratulacje należą się naszym uczennicom z klasy 2d, które zajęły 1 miejsce

• Konkurs "Kartka Bożonarodzeniowa"

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie na „Kartkę bożonarodzeniową”. Spośród 34 wyjątkowych kartek zostały wyłonione te najbardziej pomysłowe i starannie wykonane. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem. W konkursie wzieli udział uczniowie klas 0-3. Ogromnie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych konkursach.

• KONCERT KOLĘD

Wczoraj w naszej szkole odbył się koncert kolęd i pieśni bożonarodzeniowych. W pierwszej części zaprezentował się chór szkolny pod batutą Pani Aliny Kopery.

Po koncercie chóru cztery kolędy zagrali uczniowie: Agata Lubasińska z kl. 7c - skrzypce, Maja Sieniawska z kl. 5b - flet poprzeczny oraz Mikołaj Matysik z kl. 6b - pianino.

• Rajd z Mikołajem.

09 grudnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i opiekunami wzięli udział w rajdzie wyjazdowym organizowanym przez Stargardzki PTTK. Tym razem trasa pieszej wędrówki liczyła ponad 9 km: Szczecin Zdunowo PKP – szlak czerwony -Niedźwiedź- Reptowo – Reptowo PKP. Na końcu drogi uczestnicy mogli zjeść kiełbaskę, napić się herbaty. A także spotkać z Mikołajem oraz wziąć udział w loterii w której każdy los wygrywa.

• Zajęcia prozdrowotne w 0A

Dnia 08 grudnia w grupie 0A odbyły się zajęcia z panią Małgorzatą Pasadyn – pielęgniarką szkolną. Podczas zajęć przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat sposobów dbania o zdrowie. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła apteczka i jej zawartość. Dzieci nieźle poradziły sobie z nazywaniem jej zawartości, nieznane przedmioty i ich zastosowanie objaśniła im pani Małgosia. Ponadto dzieci z wielkim zaangażowaniem po pokazie jak się obsługiwać z bandażem elastycznym przystąpiły ochoczo w parach do praktycznego założenia opatrunku w z wykorzystaniem bandaża swojemu partnerowi. Całkiem nieźle sobie poradziły. Dziękujemy za ciekawe zajęcia .Zerówiaki już się nie mogą doczekać na kolejne zajęcia z panią pielęgniarką. Wychowawczyni Beata Maldzis

• RAJD ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

W grudniu będziemy maszerować wspólnie ze św. Mikołajem. Do zobaczenia na szlaku 

Aneta Makowska, Małgorzata Szwed i Agnieszka Zielińska

• „Najpiękniejsza dynia wybrana”.

W październiku na świetlicy szkolnej został zorganizowany konkurs na „Najpiękniejszą Dynię”.

27 października zostały wręczone nagrody i wyróżnienia dla wszystkich uczestników konkursu.

Do konkursu zostali zaproszeni wszyscy uczniowie klas od 0 – 3.

Celem konkursu było rozwinięcie kreatywności twórczej oraz inwencja plastyczno – techniczna , poprzez wykorzystanie różnego rodzaju przyborów plastycznych.

Piątek 29.03.2024

• ​​​​​​​​​​​​​​