0A

WYCIECZKA DO SMĘTOWIC

08.10 wybraliśmy się wraz z grupą O B do  Smętowic. Pogoda była piękna- prawdziwa złota polska jesień. Na miejscu  gospodarze gospodarstwa pokazali dzieciom zgromadzone w tym miejscu ciekawe zwierzęta .Z zaciekawieniem dzieci obserwowały: strusienandu, emu, mary patagońskie, osły, alpaki, kangury walabiabenetta,lemurykatta,kucyka, tamaryna złotorękiego,wiewiórki trójbarwne, sowy- bubuafricanus ,ostronosy, żurawie koroniaste,papugi,oraz wszelkiego rodzaju drób (bażanty, kiściec tajwański, wieloszpon szary, olśniak himalajski, pawie itp., łabędzie, gęsi).Kolejną  atrakcją dla naszych dzieci był ogromny plac zabaw na którym znajdował się statek piracki, kosmos, zjeżdżalnie, boisko do piłki nożnej itp.: Pogoda dopisała, humor również i ani się dzieci obejrzały, a trzeba było wracać. Oczywiście  po pobycie na świeżym powietrzu apetyt dopisał i na koniec dzieci raczyły się pieczonymi na grillu kiełbaskami.

Dziękujemy dzieciom za stworzenie miłej i życzliwej atmosfery podczas pobytu w Smętowicach, a rodzicom obu grup za opiekę podczas wycieczki.

wychowawczyni

Beata Maldzis