• KOMÓRKOMANIA

• Kochani <3

W naszej szkole dobiegła końca akcja fundacji DKMS "komórkomania", której celem było promowanie dawstwa szpiku kostnego, a także przełamywanie stereotypów, które są związane z ideą oddawania szpiku.

Nasi uczniowie wzięli udział w lekcjach informacyjnych o działalności DKMS, tak by w przyszłości, gdy osiągną pełnoletność, stali się świadomymi dorosłymi, którzy zarejestrują się w banku dawców szpiku.

Szczególne podziękowania kieruję do Rodziców naszych Uczniów, którzy skorzystali z pakietów rejestracyjnych i zasilili grono potencjalnych dawców. Mają Państwo wielkie serca. Wielu z Państwa jest już zarejestrowanych, o czym informowaliscie na Librus, co oznacza, iż wiedza o nowotworach krwi jest coraz większa.

Dziękuję za każde słowo wsparcia, jakie od Państwa otrzymałam.

Podziękowania kieruję również do Szkolnego Koła Wolontariatu za stworzenie pięknego audiobooka o Krwinku dla klas młodszych. Nie sposób nie wymienić tu również mojej przyjaciółki Darii Drobik, która bardzo mnie wsparła w promocji pakietów rejestracyjnych. Ziarno zostało zasiane.

Wrócimy za rok - mam nadzieję, iż w lepszych czasach. Wówczas akcja będzie happeningiem i świętem naszej Szkoły. ZSP nr 1 w Stargardzie wie, że warto pomagać. <3

D. Komarowska