• Wigilia w 2a

• W piątek 17.12.2021 roku w klasie 2a odbyła się klasowa Wigilia. Uczniowie dekorowali pierniki, śpiewali kolendy  w formie karaoke, poznawali tradycje świąteczne, wykonywali zdjęcia przy klasowej choince oraz zasiedli do słodkiego poczęstunku. Po Wigilii pojawiły się również małe prezenty – każdy uczeń otrzymał drewnianą bombkę ze swoim imieniem.

Agnieszka Szymańska

Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 2a SP6 w Stargardzie

• Wigilia klasowa w 2b

• Dziś w klasie 2b świętowaliśmy Wigilię klasowa. Składaliśmy sobie życzenia, śpiewaliśmy kolędy, oglądaliśmy świąteczny film, każdy przyniósł dla siebie jakiś smakołyk.

Uczniowie otrzymali prezenciki, które robili wylosowanej kilka dni wcześniej osobie.

Następnie odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe na których przygotowaliśmy stroiki świąteczne.

Na zdjęciach znajdują się uczniowie klasy 2b.

To był dzień pełen wrażeń!

Lipkiewicz Paulina

• Zabawy na śniegu.

• Zima, zima, zima, pada, pada śnieg, a my w 3b lepimy bałwana.

Na zdjęciach uczniowie klasy 3b

Anna Chwesiuk

• Zabawa mikołajkowo-andrzejkowa w 2b

• Dziś w klasie 2b odbyła się spóźniona impreza mikołajkowo- andrzejkowa.

Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają dziecięcą wyobraźnię. Niecierpliwi drugoklasiści mogli sprawdzić, co ich czeka, korzystając z wróżb zorganizowanych w klasie. Dzięki wróżbom dowiedzieliśmy się, jaki zawód dzieci będą wykonywać w przyszłości, czy będą szczęśliwe, bogate, czy przed nimi dalekie podróże, a może wielka niespodzianka.

Każdy sprawdził także imię swojego przyszłego męża lub przyszłej żony.

W klasie urządziliśmy również mały poczęstunek, a następnie odbyła się zabawa przy muzyce.

Wszystkim uczestnikom dopisywały świetne humory. To był miły i ciekawy dzień.

Na zdjęciach znajdują się uczniowie klasy 2b.

Lipkiewicz Paulina

• Zabawy Andrzejkowe na świetlicy

• 30 listopada nasza świetlica zamieniła się w magiczny salon, w którym zgodnie z tradycją, odbyły się różne wróżby i zabawy. Najpierw obejrzeliśmy prezentację  o historii andrzejkowych tradycji.  Potem rozpoczęliśmy zabawę z przygotowanymi wróżbami. Każdy chciał poznać swoją przyszłość. np. losując za pomocą czarodziejskiego klucza. Były również inne  wróżby: andrzejkowy wyścig butów, serce z imionami czy szklana kula w której ukryte były nazwy zawodów oraz przyszłość schowana pod kubeczkiem.  Było bardzo miło i wesoło.

Na zdjęciach są uczniowie  klasy 6b i 8b uczestnicy zajęć świetlicowych.