• DLA UCZNIÓW

        • Moi Drodzy,
          Chciałabym przypomnieć, że  jak zawsze jestem dla Was we wszystkich sprawach, ale obecnie poprzez dziennik Librus oraz mail pedagogsp6@op.pl
          Wiem, że jest to dla Was bardzo trudny czas. Sytuacja jest wyjątkowa
          i niecodzienna, ale damy radę. Proszę, pamiętajcie, żeby zdrowo się odżywiać, dużo pić, robić przerwy w nauce, a z rówieśnikami utrzymywać kontakt tylko poprzez internet i telefon. 
          Bądźmy dobrej myśli
          J

          Pozdrawiam Was bardzo serdecznie,

                                                                                       Wioleta Sawicka pedagog :)

           

           

           

          Zbiór linków dla zerówki i uczniów klas 1-3

          https://padlet.com/kjankosz/39r4rsdwnjxp?fbclid=IwAR1VMeIdl1ICtCT2pQWbkOcT4KjI1E5GZOg1nlLIEVBwVaHQaqh8xT9Wnx4

           

          TRANSMISJE DLA ÓSMOKLASISTÓW

          https://edupolis.pl/e-learnig/?fbclid=IwAR25cA9PnOjvW2gsAVmK4zqdeMlMPgUDRfruJRKVZ45ousgYnzRdDyidv2A

           

          PIERWSZY KANAŁ EDUKACYJNY TELEWIZJI POLSKIEJ ONLINE

          https://www.gov.pl/web/edukacja/kanal-edukacyjny?fbclid=IwAR0FrtJog-D2MJ7VJ2PNs-kU8tkG3JlB2fhRseRbvsfUvhC2ycegXqWswfI

           

          Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe

          (źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej)

           

          1. Zdalne lekcje (Ministerstwo Cyfryzacji)
          2. Epodreczniki.pl
          3. Portal wiedzy dla nauczycieli
          4. Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych
          5. Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”
          6. Portal lektury.gov.pl
          7. Strona Centrum Nauki Kopernik
          8. Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia
          9. Strona Krajowego Biura Programu eTwinning
          10. Serwis Ninateka
          11. Serwis Muzykoteka Szkolna
          12. Biblioteka Cyfrowa Polona
          13. Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji
          14. Serwis Telewizji Polskiej
          15. Serwis Polskie Radio Dzieciom

           

          więcej informacji na: https://www.gov.pl/web/edukacja/nauka-zdalna

           

          Czy wiesz jak stworzyć sobie dobre warunki do uczenia się?

          Dla procesu uczenia się ważne jest to, w jakich warunkach się uczymy. Z tego powodu warto przygotować sobie miejsce do nauki uwzględniając następujące czynniki:

          -porządek na biurku. Pozostaw na nim tylko niezbędne rzeczy takie jak podręczniki, notatnik, długopis i lampka. Pamiętaj żeby nie brać jednocześnie zbyt wielu podręczników, bo będą utrudniały pracę.

          -dobre oświetlenie. To bardzo ważne, gdyż czytając w złych warunkach męczymy oczy, co źle wpływa na jakość naszej nauki. Jeżeli dużo czytasz, to co jakiś czas zrób krótką przerwę dla swoich oczu – najlepiej popatrz przez okno.

          -nie słuchaj głośnej muzyki. Najlepiej nie słuchać jej wcale podczas nauki. Ale jeżeli nie możesz się bez niej obyć, to ważne żeby to nie była muzyka ani głośna, ani muzyka o ciężkim brzmieniu. Pamiętaj także, że szczególnie rozprasza śpiew, więc jak musisz, najlepiej słuchaj nagrań bez śpiewu wokalistów.

          -skupiaj się tylko na nauce. Znajdź miejsce gdzie nikt nie będzie
          ci przeszkadzał i wyłącz telefon. Jeżeli uczysz się pracując na komputerze to wyłącz komunikatory internetowe.

          -zapewnij sobie dostęp świeżego powietrza. Pamiętaj o otwieraniu okna – dzięki temu łatwiej będzie ci zachować przytomny umysł i nie usypiać.

          -wybierz odpowiedni czas do nauki. Najłatwiej zapamiętuje się wczesnym rankiem, gdy umysł nie jest zmęczony po całym dniu.

          -wysypiaj się. 8-9 godzin snu na dobę zapewni ci największe efekty w pracy umysłowej.

          -nie spędzaj zbyt wiele czasu nad nauką bez przerw. Jeżeli nie masz czasu na spacer to poświęć przynajmniej kilka minut na ćwiczenia gimnastyczne przy otwartym oknie.

           

                             Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu -                       

           informacje dla uczniów i rodziców.

          Korzystanie z komputera i Internetu wspaniale wspomaga Waszą naukę i może być świetną formą rozrywki, pod warunkiem jednak, że będziecie korzystać  z sieci rozważnie  i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

          Na stronie Dziecko w sieci opublikowane zostały zasady bezpiecznego poruszania się w sieci. Przeczytaj je i zawsze ich przestrzegaj!

          Pamiętaj!

          1. Nigdy nie podawaj w Internecie swojego prawdziwego imienia i nazwiska. Posługuj się nickiem, czyli pseudonimem, internetową ksywką.

          2. Nigdy nie podawaj osobom poznanym w Internecie swojego adresu domowego, numeru telefonu i innych tego typu informacji. Nie możesz mieć pewności, z kim naprawdę rozmawiasz!

          3. Nigdy nie wysyłaj nieznajomym swoich zdjęć. Nie wiesz, do kogo naprawdę trafią.

           4. Jeżeli wiadomość, którą otrzymałeś jest wulgarna lub niepokojąca, nie odpowiadaj na nią. Pokaż ją swoim rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej.

          5. Pamiętaj, że nigdy nie możesz mieć pewności, z kim rozmawiasz w Internecie. Ktoś, kto podaje się za twojego rówieśnika w rzeczywistości może być dużo starszy i mieć wobec ciebie złe zamiary.

           6. Kiedy coś lub ktoś w Internecie cię przestraszy, koniecznie powiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej.

          7. Internet to skarbnica wiedzy, ale pamiętaj, że nie wszystkie informacje, które w nim znajdziesz muszą być prawdziwe! Staraj się zawsze sprawdzić wiarygodność informacji.

          8. Szanuj innych użytkowników Internetu. Traktuj ich tak, jak chcesz, żeby oni traktowali Ciebie.

          9. Szanuj prawo własności w Sieci. Jeżeli posługujesz się materiałami znalezionymi  w Internecie, zawsze podawaj źródło ich pochodzenia.

          10. Spotkania z osobami poznanymi w Internecie mogą być niebezpieczne! Jeżeli planujesz spotkanie z internetowym znajomym pamiętaj, aby zawsze skonsultować to z rodzicami. Na spotkania umawiaj się tylko w miejscach publicznych i idź na nie w towarzystwie rodziców lub innej zaufanej dorosłej osoby.

          11. Uważaj na e-maile otrzymane od nieznanych Ci osób. Nigdy nie otwieraj podejrzanych załączników i nie korzystaj z linków przesłanych przez obcą osobę! Mogą na przykład zawierać wirusy. Najlepiej od razu kasuj maile od nieznajomych.

          12. Pamiętaj, że hasła są tajne i nie powinno się ich podawać nikomu. Dbaj  o swoje hasło, jak o największą tajemnicę. Jeżeli musisz w Internecie wybrać jakieś hasło, pamiętaj, żeby nie było ono łatwe do odgadnięcia i strzeż go jak oka w głowie.

           13. Nie spędzaj całego wolnego czasu przy komputerze. Ustal sobie jakiś limit czasu, który poświęcasz komputerowi i staraj się go nie przekraczać.

          14. Jeżeli prowadzisz w Internecie stronę lub bloga, pamiętaj, że mają do niej dostęp również osoby o złych zamiarach. Nigdy nie podawaj na swojej stronie adresu domowego, numeru telefonu, informacji o rodzicach, itp. Bez zgody rodziców nie publikuj też na niej zdjęć swoich, rodziny ani nikogo innego, kto nie wyrazi na to zgody.

          15. Rozmawiaj z rodzicami o Internecie. Informuj ich o wszystkich stronach, które Cię niepokoją. Pokazuj im również strony, które Cię interesują i które często odwiedzasz.

          16. Jeżeli twoi rodzice nie potrafią korzystać z Internetu, zostań ich nauczycielem. Pokaż im, jak proste jest serfowanie po Sieci. Zaproś ich na Twoje ulubione strony, pokaż im jak szukać w Internecie informacji.

          17. Jeżeli chcesz coś kupić w Internecie, zawsze skonsultuj to z rodzicami. Nigdy nie podawaj numeru karty kredytowej i nie wypełniaj internetowych formularzy bez wiedzy i zgody rodziców.

          18. W Sieci krąży coraz więcej wirusów, które mogą uszkodzić komputer. Dlatego koniecznie zainstaluj oprogramowanie antywirusowe. Porozmawiaj o tym z rodzicami i wspólnie wybierzcie, a następnie zainstalujcie odpowiedni program.

          Źródło: www.dzieckowsieci.pl

           

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 Szkoła Podstawowa nr 6 w Stargardzie
      • 91 576-07-68 (ul. A. Krajowej 1) KLASY 4-8 e-mail: poczta@sp6stargard.net 91 819-00-61 (ul. Twardowskiego 2) KLASY 1-3 I PRZEDSZKOLE e-mail: filia@sp6stargard.net
      • Ul. Armii Krajowej 1 73-110 Stargard Poland
      • Inspektor Ochrony Danych: Damian Szmit e-mail: iod@data.pl
  • Nasze media społecznościowe