• Obchody Świąt Majowych w świetlicy

• Tradycja obchodów Święta Konstytucji 3 Maja uczczona podczas zajęć świetlicowych. Konstytucja Majowa symbolem wolności, dumy narodowej i patriotyzmu. 🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🦅

• Rajd Maszewski

• Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami dnia 22.04.2023r wzięli udział w rajdzie organizowanym przez Stargardzki PTTK. Rajd rozpoczęliśmy od wyjazdu autokarem do miejscowości Dębice. Trasa rajdu: Dębice- Bielice-Bagna- Dębice. Trasa liczyła 16 km w pięknej wiosennej pogodzie. Na końcu trasy czekały nas niespodzianki ognisko, kiełbaski, żurek, pierożki, słodkości, przygotowane prze SP w Maszewie i Koło Gospodyń Wiejskich. To tylko niektóre atrakcje wiosennego rajdu. Do zobaczenia na szlaku.

Agnieszka Szymańska, Aneta Makowska i Małgorzata Szwed

Na zdjęciach uczniowie SP6 wraz z rodzicami i opiekunami oraz inni uczestniczy rajdu.

• Wycieczka do „Chlebowego Domu” w Marianowie

• 21.04.2023r. dwie zerówki z naszego przedszkola – grupy 0c i 0d wzięły udział w wycieczce do „Chlebowego Domu” w Marianowie, podczas której mogły poczuć się jak prawdziwi cukiernicy i piekarze, tworząc własne wypieki z naturalnych składników.

Na koniec zjadły pyszną pizzę, wzięły udział w przejażdżce elektrycznym pojazdem wycieczkowym po okolicy oraz korzystały z pięknej, słonecznej pogody bawiąc się na świeżym powietrzu.

Wychowawczynie:

Magdalena Pomocka, Marta Ziemak

• Mistrzostwa Szkoły "Gry w warcaby"

• Dnia 19.04.2023r. w naszej szkole odbył się turniej gry w warcaby.

Rywalizacja była zacięta, a każdy zawodnik marzył o tytule mistrza szkoły.

W turnieju wzięło udział 32 uczniów klas 1-3. Przed przystąpieniem do gry uczestnicy poznali regulamin i zasady turnieju. Na podstawie losowania zostały wyłonione pary, które rywalizowały ze sobą. Wygrany przechodził dalej, a przegrany zawodnik otrzymał dyplom i drobny upominek.

MISTRZEM SZKOŁY GRY W WARCABY ZOSTAŁ WOJCIECH KRAWCZYŃSKI Z KLASY 1 B !!! 🏆💪👏

2 MIEJSCE Amelia Kremer klasa 1d 🥈👏

3 MIEJSE Jakub Kobus klasa 3b🥉👏

4 MIEJSE Kacper Kobus klasa 3b 👏

5 MIEJSCE Oliwier Urbański klasa 3a 👏

Pomimo naturalnego współzawodnictwa i emocjom, które niewątpliwie towarzyszyły zawodnikom, rozgrywki warcabowe przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze.

Wielkie brawa!! 👏👏♟️💪🏆

Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców oraz Sponsorów za ufundowanie nagród w konkursie.

Agata Witkowska

Paulina Lipkiewicz

• RAJD MASZEWSKI – zapraszamy na rajd wyjazdowy!!!

• Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze zaprasza wszystkich chętnych do udziału w rajdzie organizowanym we współpracy z PTTK w Stargardzie.

W kwietniu wyruszamy do Maszewa. Do zobaczenia na szlaku  :)

Aneta Makowska, Małgorzata Szwed i Agnieszka Szymańska

• Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "PANI WIOSNA"

• 05.04.2023r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. "Pani Wiosna", organizowany dla oddziałów zerowych z naszego przedszkola. Zadaniem konkursowym było przestrzenne przedstawienie Pani Wiosny. Serdecznie dziękujemy dzieciom za zaangażowanie oraz kreatywność w przygotowaniu prac plastycznych.

Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce -  Aleksandra Ratajek 0c

II miejsce - Jakub Gaszyński 0a

III miejsce - Alicja Jarosz 0c

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Jeszcze raz gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Beata Maldzis

Marta Ziemak

Magdalena Pomocka

Joanna Kosowska

• Marsz dla autyzmu

• 💙💙💙 Dzisiaj odbył się marsz dla Autyzmu. Nasze dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 7 również towarzyszyły podczas spaceru. Nasz niebieski pochód sprawił że na niejednej twarzy pojawił się usmiech. ;) Dzień Świadomości Autyzmu 💙💙💙💙💙

Małgorzata Szwed

Martyna Tatarczuk

• MAM TALENT

• 24 marca w naszej szkole odbyła się V edycja konkursu „Mam Talent”. Uczniowie klas I -III zaprezentowali swoje umiejętności i pasje. Uczestnicy grali na instrumentach muzycznych, prezentowali tańce nowoczesne, układy akrobatyczne, śpiewali, nie zabrakło też pokazu sztuki składania papieru – origami. Mimo towarzyszącej tremy wszyscy uczestnicy spisali się doskonale. Występy oceniało jury w składzie: Agata Witkowska, Marzena Synoś, Patrycja Duklas i Jagoda Marszalenko.

Poziom konkursu jak co roku był bardzo wysoki.

Przyznano siedem nagród głównych i dziesięć wyróżnień.

I miejsce – Kornelia Przygoda 2d (gimnastyka)

II miejsce – Jakub Dawidowicz 1d (taniec)

II miejsce – Oliwia Auguścik 3b (śpiew)

III miejsce – Lilia Fijałko 1d (śpiew)

III miejsce – Michalina Tomczyk 1d (wiolonczela)

III miejsce – Liwia Modrzejewska 2d (taniec)

III miejsce – Iga Rodźko 2d (taniec)

Wyróżnienia:

Jakub Mańkowski 1a (taniec)

Fabian Szuster 1a (taniec)

Paulina Tańska 1a (orgiami)

Kaspian Aleksiuk 1d (podbijanie piłki)

Oliwier Ratkowski 1d (podbijanie piłki)

Amelia Kremer 1d (hula-hop)

Natalia Strzałek 2c (śpiew)

Aurelia Gibalska 2d (śpiew)

Lena Macyszyn 3a (gra na keybordzie)

Matylda Maksymowicz 3a (śpiew)

Wiktoria Skupień 3a (taniec)

Hanna Grochocka 3b (pianino)

Wszystkim uczniom gratulujemy!!

Zaprezentowaliście się wspaniale!!! Życzymy Wam dalszych sukcesów!!!

Serdecznie dziękujemy szkolnej Radzie Rodziców oraz Sponsorom za ufundowane nagrody.

Na zdjęciach znajdują się uczestnicy wraz z jury V edycji szkolnego konkursu "Mam Talent".

• REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2023/2024

• Po uwzględnieniu złożonych deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego informujemy, że Przedszkole Miejskie nr 7

w Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 1  w Stargardzie przy ul. Twardowskiego 2

dysponuje 42 miejscami wolnymi:

- 25 miejsc dla dzieci 3-letnich,

- 17 miejsc dla dzieci 5  letnich.