• Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
      • Albert Einstein
      • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
      • William Szekspir
      • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
          • REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ

Rekrutacja dla klas I Szkoły Podstawowej nr 6 w Stargardzie
            na rok szkolny 2023/2024 odbywa się w terminie 23– 27 marca 2023r.

Dokumenty należy składać do skrzynki wystawionej w holu szkoły.

Przy skrzynce znajduje się lista, na którą należy się wpisać.

Wszelkie informacje oraz druki wniosków znajdują się na stronie
            Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w zakładce REKRUTACJA (kliknij)

• BEZPIECZEŃSTWO W SIECI - interaktywne spotkanie klasy 3a

W piątek 3 marca 2023 roku uczniowie 3a wzięli udział w spektaklu pt.: „Dzieci Sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów” przygotowanym przez Polskie Centrum Programu Safer Internet.

Wydarzenie było podzielone na dwa etapy. Pierwsza cześć polegała na oglądaniu nagranego spektaklu dot. zasad bezpiecznego korzystania z gier i ogólnie pojętego internetu. W czasie drugiej części uczniowie spotkali się online na żywo z Plikiem i Folderem – bohaterami obejrzanego filmu. W trakcie interaktywnej rozmowy uczniowie odpowiadali na pytania zadawane im przez internetowych gości, omówili właściwe sposoby korzystania z urządzeń multimedialnych.

• V Konkurs Piosenki "Złoty Mikrofon"

W dniu 28 lutego 2023 odbyły się przesłuchania V edycji Konkursu Piosenki "Złoty Mikrofon" pod patronatem Prezydenta Miasta Stargard. Dzieci z grup 0 zaprezentowały swoje muzyczne talenty.

Amelia zaśpiewała piosenkę pt. „Kiedy babcia była mała”, Nastia piosenkę pt. „Puszek okruszek”, natomiast Maja wykonała utwór pt. „Meluzyna, czyli historia podwodnej miłości”.

• Poznajemy zawody w grupie przedszkolnej.

Dnia 09.02 2023r w ramach zajęć z preorientacji zawodowej w grupie przedszkolnej odbyły się zajęcia pt.” Poznajemy zawody”. Zajęcia rozpoczęliśmy od powitalnej zabawy „Witam wszystkich, którzy w przyszłości chcą zostać…” i wymieni nazwy różnych zawodów, natomiast dzieci, których dotyczy zdanie, machają na powitanie. Punktem wyjścia była rozmowa na temat tego, czym zajmują się ich rodzice. Następnym ćwiczeniem było przyporządkowanie atrybutów do danych zawodów. Dzieci po kolei podchodziły do nauczyciela i losowali z worka jeden przedmiot, po czym nazywali go i przyporządkowali do określonego zawodu..

• „Rajd PTTK – „Stargard Tajemniczy ”

W ramach „Rajdu PTTK – „Stargard Tajemniczy ”- Jak to z pożarami bywało. w asyście przewodnika z PTTK, przeszliśmy szlakiem ciekawych miejsc naszego miasta. Z przewodnikiem i uczestnikami rajdu z innych szkół spotkaliśmy się przed Szkołą Podstawowa nr 5. W trakcie 3 godzinnej wędrówki mieliśmy okazję wysłuchać ciekawych informacji o zabytkach, kulturze i historii Stargardu. Na zakończenie zwiedzaliśmy budynek PSP. Poznaliśmy pracę strażaków, zapoznaliśmy się z wyposażeniem wozów oraz sprzętem ratowniczym. Już samo wejście do budynku PSP wzbudziło u dzieci zafascynowanie oraz wielki podziw. Dzięki życzliwości strażaków, dzieci mogły z bliska przyjrzeć się ciężkiej pracy strażaka. Dzieci wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo- gaśniczych. Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzania elementów stroju strażaków o

• Szkolny konkurs piosenki

Dnia 25 stycznia odbył się Szkolny Konkurs Piosenki. Spośród wielu, bo aż 34 zgłoszonych uczestników wybór okazał się na tyle trudny, że konieczna okazała się dogrywka i organizacja II etapu konkursu. Przecież nie od dziś wiadomo, że śpiewać każdy może! Ostatecznie do muzycznej rywalizacji o „Złoty mikrofon” śpiewająco przeszły:

• Konkurs Piosenki Przedszkolnej

25 stycznia 2023 r. w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Piosenki Przedszkolnej, który skierowany był do wszystkich dzieci z oddziałów zerowych.

Głównym celem tego wydarzenia było upowszechnianie śpiewu, prezentacja uzdolnień wokalnych dzieci, kształtowanie wrażliwości artystycznej i kulturalnej.

• Konkurs literacki w SP7

Dnia 18.01.2023r. w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się konkurs literacki dotyczący twórczości Astrid Lindgren. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3b: Oliwia Kiziuk i Szymon Szaro. Uczniowie otrzymali wyróżnienie za udział w konkursie👏👏 😍

Tego samego dnia odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Pippi na wyspie Pacyfiku". Uczennica klasy 3d- Julia Orzechowska zajęła 2 miejsce 👏👏😍

• Zajęcia w przedszkolu

Dnia 18.01.2023 w ramach zajęć z preorientacji zawodowej w najstarszej grupie przedszkolnej odbyły się zajęcia pt.” Akcesoria zawodowe”. Dzieci dowiedziały się jakimi przedmiotami i atrybutami posługują się przedstawiciele różnych zawodów przy wykonywaniu swojej pracy. A następnie wykonały zdanie, które polegało na dopasowaniu przedmiotów pasujących do zawodów przedstawionych na obrazkach.

• Rajd nocny

ZAPRASZAMY na Rajd Nocny

Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze zaprasza wszystkich chętnych do udziału w rajdzie organizowanym we współpracy z PTTK w Stargardzie.

W tym miesiącu będziemy maszerować nocą!!! Do zobaczenia na szlaku :)

Aneta Makowska i Agnieszka Szymańska

Sobota 27.04.2024