SZKOLNY FACEBOOK

 • POMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA W OKRESIE FERII

 • Dzień pluszowego misia w przedszkolu.

  Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Mój Przyjaciel Miś”.

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za zaangażowanie, życząc dalszego rozwijania swoich talentów plastycznych.

  Upominki i dyplomy dla uczestników konkursu sfinansowała przedszkolna Rada  Rodziców.

  E. Wierzbowicz, J. Marszalenko, M. Szwed

  (muzyka:https://www.youtube.com/watch?v=GxfMokZKYfg&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2vAf6oUS5PHS4vAMOCQn2H0b896mv_QinF2ZviMNpiZUdZ5EdDQv_kmlM)

 • KOMÓRKOMANIA

  Kochani <3

  W naszej szkole dobiegła końca akcja fundacji DKMS "komórkomania", której celem było promowanie dawstwa szpiku kostnego, a także przełamywanie stereotypów, które są związane z ideą oddawania szpiku.

  Nasi uczniowie wzięli udział w lekcjach informacyjnych o działalności DKMS, tak by w przyszłości, gdy osiągną pełnoletność, stali się świadomymi dorosłymi, którzy zarejestrują się w banku dawców szpiku.

  Szczególne podziękowania kieruję do Rodziców naszych Uczniów, którzy skorzystali z pakietów rejestracyjnych i zasilili grono potencjalnych dawców. Mają Państwo wielkie serca. Wielu z Państwa jest już zarejestrowanych, o czym informowaliscie na Librus, co oznacza, iż wiedza o nowotworach krwi jest coraz większa.

  Dziękuję za każde słowo wsparcia, jakie od Państwa otrzymałam.

  Podziękowania kieruję również do Szkolnego Koła Wolontariatu za stworzenie pięknego audiobooka o Krwinku dla klas młodszych. Nie sposób nie wymienić tu również mojej przyjaciółki Darii Drobik, która bardzo mnie wsparła w promocji pakietów rejestracyjnych. Ziarno zostało zasiane.

  Wrócimy za rok - mam nadzieję, iż w lepszych czasach. Wówczas akcja będzie happeningiem i świętem naszej Szkoły. ZSP nr 1 w Stargardzie wie, że warto pomagać. <3

  D. Komarowska

 • AKCJA CZYTELNICZA - "PRZERWA NA CZYTANIE"

  20 października br. nasza placówka, w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, wzięła udział w akcji czytelniczej, organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Była to I międzynarodowa edycja V ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie – „Przerwa na czytanie”.

  Cele akcji : promocja czytelnictwa, integracja środowiska, przekaz, że czytanie jest ciekawe, zachęcanie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i miejscu.

  Ze względu na trudną sytuację epidemiczną,  uczniowie spędzają  przerwy międzylekcyjne  w swoich salach. Dzieciom młodszym, w szczególności przedszkolaczkom - czytali nauczyciele, starsze – samodzielnie. W akcji wzięło udział 606 osób, w tym również pracownicy obsługi i administracji.

  Akcji przyświecała myśl Wisławy Szymborskiej „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” oraz hasło tegorocznego MMBS – „Z książką Ci do twarzy”.

   Lidia Stefanowicz, Joanna Pepłowska

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 • ZARZĄDZENIE

 • Przerwa na czytanie -  bicie rekordu w czytaniu na przerwie”

  W październiku obchodzonych jest wiele świąt , np. Międzynarodowy Dzień Muzyki, Osób Starszych, Światowy Dzień Zwierząt, Święto Edukacji Narodowej, Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych…

  Tradycje tego ostatniego, sięgają 1999 r., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, które przypadały na czwarty poniedziałek  października. Od 2008 r. obchodzimy w październiku Miesiąc Bibliotek Szkolnych, a poszczególne szkoły same decydują , jaką datę wybrać… Nasza placówka wybrała 20 października…

  W ramach MMBS oraz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, weźmiemy udział w tym dniu w akcji czytelniczej, której organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp.

  Jest to I międzynarodowa edycja V ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie,

  pt.”Przerwa na czytanie -  bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.

  Ostatni rekord ustanowiony w 2019 r. zgromadził ok. 160 tys. osób czytających na przerwie…

              Udział w biciu rekordu bierze cała szkolna społeczność, a więc: uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji.

  Celem akcji jest: promocja czytelnictwa, integracja środowiska, przekaz – że czytanie jest ciekawe, zachęcenie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

  Honorowy patronat nad akcją objęła p. Marszałek Województwa Lubuskiego, Lubuski Kurator Oświaty oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

              Na 20 października, tj. wtorek przynosimy z domu swoje książki. Można czytać rozpoczętą lekturę szkolną, bajkę czy powieść do poduszki,  inną ulubioną…

  Ewentualnych zapominalskich, zapraszam do biblioteki :) - nie tylko w tym dniu - :)

              Na stronie internetowej szkoły i na portalu społecznościowym  Facebook, będą umieszczone:  opis i zdjęcia z przeprowadzonej akcji.

  „Z książką Ci do twarzy” – to hasło  przewodnie tegorocznego Święta Bibliotek Szkolnych.

  Przekonacie się sami, że każdemu z nas jest „z książką do twarzy” i, że jak powiedziała Wisława Szymborska „czytanie  książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

              Niech myśl p. Szymborskiej przyświeca naszemu przedsięwzięciu…

              Życzę wszystkim przyjemnej lektury i wspaniałej zabawy !!!

  Lidia Stefanowicz

   

  https://womgorz.edu.pl/index.php?view=k&lng=1&k=885&page_no=&t=4947

 • WYNIKI WYBORÓW DO SU

  W zeszłym tygodniu odbyły się w naszej szkole wybory do rady Samorządu Uczniowskiego. Wyniki prezentują się następująco:

  Przewodnicząca: Hanna Kos kl. VIII a Zastępca Przewodniczącej: Dominik Czarnecki kl. V a

  Pozostali członkowie:

  Natalia Izak kl. VII b

  Szymon Popławski kl. V a

  Liliana Masztalerz kl. IV a

  Wojciech Rzesiowski kl. VIII b

  Joanna Szubert kl. IV a

  Wiktoria Kowcun kl. VII b

  Aleksander Długosz kl. VI a

  Hanna Flotyńska kl. VI b

  Serdecznie gratulujemy!:)

  Opiekunowie SU p. Anna Makarewicz i p. Magdalena Janowicz

 • PROGRAM DLA SZKÓŁ- informacja dla rodziców

 • Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego

  Gmina Miasto Stargard realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 pn. „Zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”

  Celem projektu jest zapewnienie uczniom i nauczycielom możliwości realizowania zdalnej nauki.

  W ramach projektu zakupiono 13 tabletów i 32 laptopy z dostępem do Internetu, które następnie przekazane zostały uczniom z 11 stargardzkich szkół podstawowych.

  Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Wprowadzone nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych polegających na zdalnym nauczaniu, będą możliwe dzięki dostarczeniu uczniom sprzętu komputerowego zakupionego w ramach niniejszego projektu.

  Kwota dofinansowania: 124 868,13 zł

 • Program dla szkół w roku szkolnym 2020/2021

  Proszę o zapoznanie się rodziców klas I-V: Program dla szkół w roku szkolnym 2020/2021

 • Zasady korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego

  Informujemy, że Minister Edukacji Narodowej, Minister Infrastruktury oraz Główny Inspektor Sanitarny przygotowali wspólny list dotyczący bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. W liście podkreślili m.in., że zarówno uczniowie korzystający z komunikacji publicznej, jak i szkolnych autobusów są zobowiązani do zasłaniania nosa i ust.

  Załącznikiem do listu są Zasady bezpiecznego korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce. Zostały one opracowane przez Ministerstwo Infrastruktury wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym. W wytycznych zostały wymienione obowiązki, jakie leżą po stronie pasażera, kierowcy i obsługi pojazdu oraz przedsiębiorcy w czasie korzystania z transportu zbiorowego. 

  List oraz wytyczne przekazuję w załączniku. 

  Z wyrazami szacunkuAnna OstrowskaRzecznik Prasowy MEN 

  Załączniki:
  1. Bezpieczeństwo uczniów w środkach transportu zbiorowego – wspólny list szefów MEN, MI i GIS – plik w wersji pdf
  2. Bezpieczeństwo uczniów w środkach transportu zbiorowego – wspólny list szefów MEN, MI i GIS – plik w wersji word
  3. Zasady bezpiecznego korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce – wytyczne MI i GIS
 • Uwaga rodzice dzieci przedszkolnych!

  Uwaga Rodzice!

  Szanowni Państwo

  Dnia 1 września rozpoczynamy rok szkolny 2020/2021. Przedszkole będzie funkcjonowało zgodnie z wytycznymi MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek.

  W związku ze stanem epidemii w przedszkolu obowiązuje „Procedura bezpieczeństwa dotycząca zapobiegania i przeciwdziałania COVID – 19 i zasady funkcjonowania Przedszkola Miejskiego nr 7 w Stargardzie w czasie trwania stanu epidemii”. Od 1 września w przedszkolu będzie funkcjonowało 5 grup przedszkolnych i 3 oddziały zerowe.

  Przydział grup i nauczycieli:

  • 3- latki- grupa I (niebieska)-  Jagoda Marszalenko, A. Chrobocińska,
  • 4- latki- grupa II (zielona)- Ewa Preyzner, Róża Witczak,
  • 5- latki- grupa III (żółta)- Marta Bąk, Joanna Kalinowska,
  • 5- latki- grupa IV (pomarańczowa)- Ewa Wierzbowicz, Justyna Żółtaszek,
  • 5- latki- grupa V (fioletowa)- Małgorzata Szwed, Magdalena Walczak,
  • 6- latki- 0 a- Beata Maldzis- sala 27,
  • 6- latki- 0 b- Mariola Wojcińska- sala 27,
  • 6- latki- 0 c- Joanna Pepłowska- sala 30

  Proszę Rodziców o zapoznanie się z „Procedurą bezpieczeństwa …..”, w której zawarte zostały niezbędne informacje związane z organizacją pracy w czasie epidemii w przedszkolu.

  Troska o bezpieczeństwo i zdrowie Państwa dziecka jest naszym priorytetem.

  procedura-covid-PM7.doc


  Drodzy Rodzice proszę  o bezwzględne przestrzeganie „Procedury bezpieczeństwa…” oraz innych ukazujących się na bieżąco, procedur, zaleceń i wskazówek.

  W razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań proszę o kontakt telefoniczny pod numerem tel. 91/819-00-62.

  Rodzice nie wchodzą na teren placówki, tylko mogą przebywać w holu, w wyznaczonej strefie. Na teren placówki wchodzimy wyłącznie w maseczkach.

  Przyprowadzając dziecko do przedszkola od 1 września br. proszę również  Rodziców o dostarczenie wypełnionego i podpisanego przez oboje Rodziców dokumentu: „Oświadczenie rodziców/ prawnych opiekunów” / dokument do pobrania poniżej/.

  OswiadczeniePM7.docx

  Proponuję Rodzicom, aby przyprowadzali swoje dziecko kilka minut wcześniej, gdyż do przedszkola będzie się wchodzić pojedynczo i w odstępach czasowych.

  Wszystkim Dzieciom i Rodzicom życzę zdrowego i bezpiecznego nowego roku szkolnego 2020/2021.

  Do zobaczenia 1 września.


                                                                                                      Z poważaniem

                                                                                                        Anna Gołofit

 • ŚWIETLICA - KARTA ZAPISU kl.0-3 (3a i 3c) oraz 4-8 i 3b

  W dokumentach szkolnych w zakładce świetlica szkolna, znajduje się regulamin świetlicy i karta zapisu dziecka dla budynku ul. Armii Karjowej 1 klas 4-8 i 3b, oraz dokumenty do zapisu dzieci do świetlicy ul. Twardowskiego 2 kl. 0-3 (3a, 3c)

 • Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa obowiązujące w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 1 w Stargardzie w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19 w roku szkolnym 2020/2021

 • HARMONOGRAM ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

  Rok szkolny 2020/2021 rozpocznie się 1 września 2020r. 

  Szczegółowy harmonogram do pobrania:

 • BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY - ZASADY

  Bardzo proszę, abyście Państwo zapoznali się z zasadami i uwrażliwili na nie dzieci. Tylko w ten sposób możemy zadbać o nasze zdrowie i wspólne bezpieczeństwo. Zasady bezpieczeństwa dotyczące zapobiegania i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19 wśród dzieci, uczniów, rodziców i pracowników szkoły obowiązują w placówce w okresie pandemii COVID-19”. Bardzo proszę, aby rodzice, a w szczególności uczniowie stosowali się do ustalonych zasad przekazywanych przez wychowawców, nauczycieli i pracowników szkoły. Przestrzeganie wytycznych pozwoli na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19. Liczę na Państwa współpracę oraz zrozumienie i zaakceptowanie działań prowadzonych przez placówkę.

  Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Anna Gołofit
 • Drodzy Ósmoklasiści!


  Zapraszam po odbiór zaświadczeń z egzaminu ósmoklasisty, wejście od ul. A. Krajowej w dniach: 
  31.07.2020 r.  (piątek)        od    godz. 09.00-11.00
  03.08.2020 r. (poniedziałek)   od   godz. 09.00-11.00
  04.08.2020 r.  (wtorek)        od   godz. 09.00-11.00
  Obowiązuje przestrzeganie zasad bezpieczeństwa tj. maseczka, rękawiczki i własny długopis.

 • PORADNIK DLA RODZICÓW I WYPRAWKA DLA TRZYLATKÓW

 • WYPRAWKA GRUP ZEROWYCH W ROKU SZKOLNYM 2020/2021 📚✂️🎨👧👦

  🔶Karty pracy: Wyd. Mac „Kolorowy start z plusem” dla 6 - latków

  1. Obuwie zmienne z białą podeszwą + worek na obuwie

  2. Segregator z koszulkami

  3. Kredki świecowe „Bambino” – 1 opakowanie

  4. Kredki ołówkowe (grube) „Bambino” 12 kolorów

  5. Mazaki – (tylko) 4 podstawowe kolory

  6. Plastelina – 12 kolorów; 2 opakowania

  7. 3 kleje w sztyfcie – Magic/glue stick firmy Blick

  8. Farby plakatowe „Astra” – 12 kolorów

  9. Nożyczki

  10. 2 ołówki miękko rysujące

  11. 3 bloki techniczne białe

  12. Zeszyt 60 kart. w szeroką linię

 • WYPRAWKA DLA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ 📚✂️🎨👧👦

   

  🔶Przybory, które uczeń powinien nosić codziennie do szkoły:

  ✔️zeszyty 16-kartkowe: jeden w kratkę i jeden w 3 linie,

  ✔️piórnik z wyposażeniem: 2 ołówki, temperówka, gumka, nożyczki, klej, kredki,

  ✔️zeszyt do korespondencji (najlepiej 16-kartkowy zeszyt),

  ✔️strój gimnastyczny, tj. biała koszulka i ciemne spodenki (zgodnie z planem zajęć),

  ✔️obuwie zmienne na jasnej podeszwie w podpisanym worku (może zostać w szatni).

   

  🔶Przybory, które uczeń przynosi i zostają do pracy w klasie:

  ✔️ zeszyty 16-kartkowe: jeden w kratkę i jeden w 3 linie,

  ✔️ blok rysunkowy biały A 4,

  ✔️ blok rysunkowy kolorowy A 4,

  ✔️ blok techniczny biały A 4,

  ✔️ blok techniczny kolorowy A 4,

  ✔️ wycinanka (zeszyt papierów kolorowych),

  ✔️ farby akwarelowe, 2 pędzle (cienki i gruby), kubeczek,

  ✔️ plastelina + plastikowa podkładka,

  ✔️ 2 papierowe teczki na prace, najlepiej z gumką,

  ✔️ 1 arkusz brystolu (biały lub kolorowy),

  ✔️ ewentualnie dodatkowe przybory wskazane przez wychowawców poszczególnych klas we wrześniu.

  Bardzo prosimy, aby wszystkie przybory były podpisane. Nowa sytuacja, emocje, obowiązki, mogą sprawić, że pierwszoklasista (choć nie tylko) może zapomnieć, które rzeczy są jego lub pomylić podobne przedmioty.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 Szkoła Podstawowa nr 6 w Stargardzie
  Ul. Armii Krajowej 1
  73-110 Stargard
 • 91 576-07-68 (ul. A. Krajowej 1)
  91 819-00-61 (ul. Twardowskiego 2)
  e-mail: poczta@sp6stargard.net

Galeria zdjęć