• REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW ZEROWYCH I KLAS 1

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 informuje, że w dniach od 01 marca do 23 marca 2018 r. będzie prowadzona rekrutacja do klas I i oddziałów zerowych na rok szkolny 2018/2019. Wszystkie informacje znajdują się w zakładce REKRUTACJA.

 • ZEBRANIA Z RODZICAMI

  Zapraszamy na zebrania z rodzicami podsumowujące I semestr nauki w dniu 07 lutego. Godziny poszczególnych klas zostaną podane przez wychowawców.

 • III miejsce w Mini Piłce Ręcznej dziewcząt - Igrzyska Dzieci.

  02.02.2018r w Hali Miejskiej OSiR dziewczynki wywalczyły III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Mini Piłce Ręcznej, w składzie: Paulina Kucharczyk, Oliwia Ślusarska, Gabriela Gnitecka, Patrycja Pieńkowska, Magdalena Olas, Hanna Kowalczuk, Wiktoria Szysz, Michalina Matysik, Karolina Wiśniewska, Kamila Rodowańska, Maja Sławęcka, Nikola Sosnowska, Julia Koc, Amelia Biernat.

  Gratulujemy!!

 • SZKOLNY KONKURS

  Dnia 20.12.2017 roku zostały wręczone nagrody dla laureatów szkolnego konkursu "Choinka Bożonarodzeniowa" organizowanego przez świetlicę szkolną. Wszystkie prace, były piękne, a najtrudniej było wybrać zwyciezce.

  I miejsce: Zosia Leśniak z klasy 2a
  II miejsce: Agatka Klimczewska z klasy 1b
  III miejsce: Wiktoria Buczek z klasy 3b
  Wyróżnienie: Hania Kościelniak z klasy 3a.

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa w przyszłym roku.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Organizatorzy:
  Monika Kopacka 
  Paulina Lipkiewicz

 • SZKOLNY KONKURS

  22 grudnia 2017 roku został rozstrzygnięty konkurs szkolny na „NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ I OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ”. Miejsca i nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach wiekowych,
  klasy  0-3 i 4-7.

  W konkursie na „Najpiękniejszą kartkę” zwyciężyli:

  - w kategorii klas 0-3:

  I miejsce – Agata Klimczewska z klasy 1b

  II miejsce – Wiktoria Wityk z klasy 1b

  III miejsce – Oliwier Padiasek z klasy 3e

  Wyróżnienie otrzymały:

  Hanna Kościelniak z klasy 3a

  Antonina Szłapka z klasy 3a.

  - w kategorii klas 4-7:

  I miejsce – Inez Szałaj z klasy 6a

  II miejsce – Filip Firmanty – Lewandowski z klasy 4c

   

  W konkursie na „Najpiękniejszą ozdobę” zwyciężyli:

  - w kategorii 0-3:

  I miejsce – Karol Łuciuk z klasy 1c

  II miejsce – Maciej Derlatka z klasy 1b

  III miejsce – Hanna Przeworska z klasy 1c

  Wyróżnienie otrzymali:

  Amelia Łaszczuk z klasy 3e

  Aleksandra Uznańska z klasy 3a

  Jakub Wiśniewski z klasy 3e

  Hubert Wiśniewski z klasy 3e

  - w kategorii klas 4-7:

  I miejsce – Nel Konopka z klasy 6a

  II miejsce – Dominika Gajda z klasy 5b

  III miejsce – Norbert Cieplucha z klasy 6a

  III miejsce – Inez Szałaj 6a

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za piękne kartki i ozdoby bożonarodzeniowe. Gratulujemy wygranym  i  zapraszamy do brania udziału w kolejnych konkursach plastycznych w naszej szkole.

  Ewa Bajurak i Patrycja Duklas


  GALERIA ZDJĘĆ

 • JEST TAKI DZIEŃ...


  Jak co roku, ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną w naszej szkole był bardzo uroczysty. Wzruszający, pełen zadumy program artystyczny połączony z uroczystym śpiewaniem kolęd zagościł w naszych szkolnych murach. Było odświętnie i wzruszająco. Uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły mieli okazję wysłuchać w doskonałym wykonaniu chóru wielu kolęd i pastorałek pod przewodnictwem p. Aliny Kopery nauczyciela muzyki. Punktem kulminacyjnym były przygotowane szkolne jasełka w wykonaniu koła teatralnego dla klas młodszych pod opieką p. Oli Olejnik i p. Pauliny Lipkiewicz oraz dla klas starszych pod czujnym okiem p. Łukasza Grzybka. Salę zdobiła piękna dekoracja wykonana przez p. Magdalenę Jankowską. Występ uświetniły kolędy dzieci grane na flażoletach i cymbałkach pod przewodnictwem p. Ewy Bajurak.
  Uczniowie w przepięknych strojach występowali przed swoimi rodzicami i przed kolegami szkolnymi. Gra aktorów była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła. 
  Na zakończenie wysłuchaliśmy świątecznych życzeń od Pani Dyrektor Anny Gołofit i udaliśmy się na wigilie klasowe, na których nie brak było wspólnego śpiewania kolęd i łamania się opłatkiem. Niektóre klasy w tym dniu wręczały sobie nawzajem upominki gwiazdkowe.
  Wspaniale, że takie chwile łączą wszystkich i wyzwalają niezapomniane emocje...

  GALERIA ZDJĘĆ

  M. Osak-Fidelus

 • "ZABAWA TO JEST TO"

  Już po raz kolejny w naszej szkole gościł pan Stanisław Sielicki artysta, konferansjer i wodzirej w jednej osobie. Jego występ bawi, uczy, integruje uczniów, a cały program przebiega z humorem, jest starannie przygotowany i przedstawiony. Widowisko edukacyjne zatytułowane było ,,Zabawa to jest to". 
  I własnie tak było - mnóstwo zabawy wraz z dużą ilością edukacji. Uczniowie wcielali się w faraonów, kucharzy, olimpijczyków. Dowiedzieli się również, że zgoda buduje a niezgoda rujnuje na przykładzie polskiego serialu o Kargulu i Pawlaku. 
  Wszyscy zebrani na sali gimnastycznej uczniowie doskonale spędzili czas.
  Bardzo lubimy takie dni w szkole, podczas których możemy choć na chwilę zapomnieć o nauce.
   

  GALERIA ZDJĘĆ


  M. Osak-Fidelus

 • KOMISARZ INEK

  20 grudnia klasy pierwsze odwiedził Komisarz Inek wraz z policjantami. Opowiadali o bezpieczeństwie na drogach, przypominali jak przechodzić przez jezdnię, gdy jest sygnalizacja świetlna i gdy jej nie ma. Mówili też o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych na śniegu i lodzie. 
  Dzieci były zachwycone wizytą, a na pożegnanie otrzymały dla bezpieczeństwa odblaski na ciemne, zimowe poranki i wieczory. Goście otrzymali z rąk Pani Dyrektor świąteczne stroiki wykonane przez dzieci, rodziców i nauczycieli podczas szkolnych warsztatów.

  GALERIA ZDJĘĆ


  W. Sawicka

 • WYJĄTKOWY GOŚĆ W NASZEJ SZKOLE

  8 grudnia naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość. Był nim pan Olaf Popkiewicz. Jest on znanym archeologiem, współprowadzącym program telewizyjny „Poszukiwacze historii”. Podczas spotkania z uczniami klas 1b, 2a oraz klas 7a i 7b, nasz gość opowiadał o swojej pracy, najciekawszych odkryciach i miejscach, które odwiedził. Miłym akcentem było wspomnienie o historii naszego miasta. Wiele dowiedzieliśmy się o okolicznościach powstania programu „Poszukiwacze historii”. Niezmiernie ucieszyła nas wiadomość, że jest plan nakręcenia jednego z odcinków właśnie w naszym mieście - Stargardzie.

  Uczniowie z wielkim zaciekawieniem wysłuchali opowieści pana Olafa. Zadawali wiele ciekawych pytań, m. in. co to jest sztuka wojenna, jakie było największe odkrycie naszego gościa oraz jak przeżyć na wojnie? Żadne z pytań nie pozostało bez odpowiedzi.  

  Pan Olaf Popkiewicz przybył na zaproszenie pana Grzegorza Rybaczuka, ojca uczennicy klasy 1b. Była to pierwsza i miejmy nadzieję, nie ostatnia wizyta Pana Olafa w naszej szkole.

  Naszemu gościowi dziękujemy za wspaniałą wizytę, zaś panu Grzegorzowi Rybaczukowi dziękujemy za zorganizowanie tak ciekawego spotkania.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Monika Szauman

  Zdjęcia: Anna Chwesiuk, Monika Szauman, Iga Szydłowska

   

 • OGŁOSZENIE DLA RODZICÓW

  Zapraszamy chętnych rodziców do udziału w ŚWIĄTECZNYCH WARSZTATACH, które odbędą się 13 grudnia 2017r. (środa) o godzinie 17.00. Wspólnie będziemy wykonywać stroiki świąteczne. Większość materiałów niezbędnych podczas warsztatów zostanie sfinansowana przez Radę Rodziców. Chęć uczestnictwa w warsztatach proszę zgłaszać wychowawcom swoich dzieci do piątku 08.12.2017r.
  Jeżeli mają Państwo zbędne w domu ozdoby choinkowe takie jak:
  - bombki, 
  - łańcuchy, 
  - świeczki itp.
  prosimy o przyniesienie ich do 12 grudnia do sali nr 24.

 • 9 – 10 listopada w naszej szkole odbyły się Dni Tradycji, zorganizowane z okazji obchodzonej w tym roku 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 9 listopada, w czwartek, uczniowie klas IV –VII zamiast tradycyjnych lekcji wzięli udział w zajęciach o charakterze edukacyjnym oraz zajęciach plastycznych, związanych z obchodzonym świętem. Brali udział w prelekcjach dotyczących trudnej historii odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybitnych postaci II Rzeczypospolitej. Ponadto podczas zajęć plastycznych uczniowie wykonywali kotyliony z bibuły, które zebrane wszystkie razem, stworzyły rekordowo długi pas. Podczas kolejnych zajęć uczniowie sprawdzali swoją wiedzę na temat symboli narodowych biorąc udział w internetowym quizie Kahoot. Warto też wspomnieć, że nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Mamy Niepodległą!, organizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Dzięki uprzejmości Muzeum nasi uczniowie otrzymali okolicznościowe pocztówki, które podczas Dnia Tradycji wypełniali aby następnie wysłać bliskim osobom.

  Istotnym punktem tego dnia były dwa koncerty pieśni patriotycznych. Pieśni zostały wykonane przez chór CANTORE VOX ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Stargardzie (do września – gimnazjum nr 4) oraz zespół wokalny naszej szkoły, które prowadzi p. Alina Kopera – nauczycielka muzyki w obydwu szkołach. Koncerty prowadzone były przez Joannę Mędyk  z kl. VII a oraz Pawła Karpiuka z kl. VI a . W koncercie udział wzięła Dyrekcja Szkoły, nauczyciele oraz uczniowie. Koncert rozpoczął się tradycyjnie od odśpiewania Hymnu Państwowego. Każda zaprezentowana przez chór pieśń poprzedzona została  krótką informacją na jej temat. Wśród pieśni patriotycznych  i  legionowych można było usłyszeć : „Rotę”, „Szarą Piechotę”,  „Marsz Pierwszej Brygady”, „Wojenkę”, „Pierwszą Kadrową”, „Białe róże”, „O mój rozmarynie”, „Serce w plecaku” oraz „Żeby Polska była Polską”.

  Następnego dnia, 10 listopada, Dzień Tradycji obchodzili uczniowie klas I – III. W ramach tego dnia uczniowie również wykonywali kotyliony, które dołączyli do pasa stworzonego przez starszych kolegów. Ponadto dzieci poznały genezę Święta Niepodległości, słuchały pieśni patriotycznych, poznawały symbole narodowe Polski i grały w gry związane z tymi symbolami. Młodsi uczniowie również wzięli udział  w akcji Mamy Niepodległą! i otrzymali pocztówki niepodległościowe. Dużą radość uczniom sprawił Jakub Laskowski z klasy II a, który zaprezentował swój strój Małego Patrioty oraz celowo przyniesione na tę okoliczność przedmioty historyczne.

  Za rok będziemy obchodzić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, miejmy więc nadzieję, że kolejny Dzień Tradycji będzie nie mniej okazały jak tegoroczny.

  Wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w przygotowanie niniejszego przedsięwzięcia serdecznie dziękuję. Szczególne podziękowania dla chóru CANTORE VOX pod kierownictwem Pani Aliny Kopery za umilenie Dnia Tradycji koncertem pieśni patriotycznych. Podziękowania także dla Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku za umożliwienie nam wzięcia udziału w akcji Mamy Niepodległą!

  Monika Szauman

  Zdjęcia: Monika Szauman, Anna Sowa, Martyna Czurak

   

  DZIEŃ TRADYCJI - GALERIA ZDJĘĆ

 • ŚWIETLICOWE ANDRZEJKI

  W czwartek 30.11.2017 odbyła się zabawa andrzejkowa dla dzieci zapisanych na świetlicę szkolną. Na dzieci czekało moc atrakcji: wróżby, malowanie twarzy, balony, zabawa taneczna oraz zdrowe przekąski. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, oraz zawodu wykonywanego w przyszłości. Wróżby można było oszukać również ukryte w balonach. Następnie rozpoczeła się zabawa taneczna w której wszyscy bardzo chętnie uczestniczyli. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY

  W dniu 23.11.2017 roku zostały wręczone nagrody laureatom świetlicowego konkursu plastycznego dla klas 0-I "Zwierzęta leśne". Wszystkie prace były przepiękne, dlatego też jury przyznało dwa I miejsca:

  I miejsce: 
  Weronika Stankiewicz kl. 0b i Wiktoria Wityk kl. Ib

  II miejsce:
  Wiktor Olesiński kl. 0a

  III miejsce:
  Agata Klimczewska kl. Ib

  Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie a zwycięzcom gratulujemy!

  Patrycja Duklas

   

 • OGŁOSZENIE

  "Sprawiaj innym radość. Zobaczysz wtedy, że radość cieszy"Friedrich Theodor Vischer.

  Tak niewiele trzeba zrobić, aby na twarzach dzieci pojawił się uśmiech. Dlatego Szkoła Podstawowa nr 6 w Stargardzie od kilku lat organizuje zbiórkę rzeczy dla potrzebujących dzieci z Środowiskowego Ogniska Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W tym roku ogłaszamy zbiórkę na artykuły kosmetyczne, szkolne (kredki, bloki, ołówki, farby itp.), spożywcze (z długim terminem ważności). Mile widziane są również gry edukacyjne, gry planszowe, książki, zabawki.

  Przekazane dary można przynosić do dnia 14.12 do SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 W STARGARDZIE do pani Agaty Olejnik lub Aleksandry Olejnik (sala 6). Następnie zostaną one dostarczone do najbardziej potrzebujących dzieci z TPD.

  Serdecznie zapraszamy do włączenia się w naszą akcję, ponieważ WARTO POMAGAĆ!

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ŚWIETLICY

  Mały, duży, kolorowy, z kokardką, miły w dotyku - każdy z nas posiada lub posiadał pluszowego misia. Jest to bowiem najpopularniejsza zabawka na całym w świecie. My w świetlicy szkolnej dzień pluszowego misia obchodziliśmy przez cały tydzień. Dzieci poznawały najpopularniejsze misie z bajek, wykonywały różne prace plastyczne oraz usłyszały historię powstania misia oraz jego święta. W piątek dzieci przyniosły swoje ulubione pluszaki do zabawy w świetlicy. W przyszłym roku zamierzamy obchodzić to święto równie przyjemnie.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Monika Kopacka, Paulina Lipkiewicz 

 • RZĄDOWY PROGRAM "AKTYWNA TABLICA"

  Stargard, dn. 23.11.2017 r.

  Nasz znak: SEK.271.1.2017

  ZAPYTANIE OFERTOWE

  Dotyczy: Dostawa, szkolenie i montaż sprzętu TIK w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna tablica”.

  I . ZAMAWIAJĄCY

  Gmina Miasto Stargard Szkoła Podstawowa nr 6

  Ul. Armii Krajowej 1, 73-110 Stargard

  NIP 854-222-88-73

  II.OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

  Przedmiotem zamówienia jest dostawa, szkolenie i montaż sprzętu TIK, zgodnie z poniższą specyfikacją:

  1. Tablica interaktywna bez projektora ultrakrótkoogniskowego - 4  szt.

  2. Tablica interaktywna z projektorem ultrakrótkoogniskowym - 2  szt.

   

  Opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do zapytania ofertowego.

  III. TERMIN I MIEJSCE WYKONANIA ZAMÓWIENIA

  Przedmiot zamówienia będzie dostarczony na adres Zamawiającego, zamontowany
  oraz zostanie przeprowadzone szkolenie nauczycieli w zakresie funkcji i obsługi sprzętu, w terminie najpóźniej do 15 grudnia 2017r.

   

  IV. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY

              Oferta powinna być:

  1.         Opatrzona pieczątką firmową;

  2.         Posiadać datę sporządzenia;

  3.         Podpisana czytelnie przez wykonawcę.

   

  Oferta powinna zawierać:

  1.         Wartość oferty (wartość netto, brutto) w podziale na pozycje wymienione w formularzu ofertowym;

  2.         Adres lub siedzibę oferenta, numer telefonu, numer NIP.

   

  V.  MIEJSCE ORAZ TERMIN SKŁADANIA OFERT

   

  1.         Termin złożenia oferty: do 27.11.2017r.

  2.         Ofertę sporządzoną w języku polskim zawierającą pełną nazwę oferenta, adres lub siedzibę oferenta, numer telefonu, numer NIP, cenę przedmiotu zamówienia należy przesłać na adres mailowy poczta@sp6stargard.net. Do oferty należy załączyć kserokopię wypisu z rejestru przedsiębiorców lub zaświadczenia z ewidencji działalności gospodarczej wystawione w dacie nie wcześniejszej niż sześć miesięcy przed datą złożenia oferty.

  3.         Oferty przesłane po terminie nie będą rozpatrywane.

  4.         Oferent może przed upływem terminu składania ofert zmienić lub wycofać ofertę.

  5.         W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od oferentów wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.

  6.         Zapytanie ofertowe zamieszczono na stronie: https://sp6stargard.edupage.org/

   

  VI.  OCENA OFERT

  Jedyne kryterium stanowi cena, której waga wynosi 100 %.

  VII. INFORMACJE DOTYCZĄCE WYBORU NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY

  1. O wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający zawiadomi Oferentów drogą elektroniczną oraz zamieści na stronie internetowej pod adresem: https://sp6stargard.edupage.org/

  2. Zamawiający podpisze z Oferentem stosowną umowę na wykonanie usługi.

  VIII.      DODATKOWE INFORMACJE

  Dodatkowych informacji udziela p. Anna Paździor pod numerem telefonu 91 576 07 68 oraz adresem e-mail: ksiegowosc@sp6stargard.net

   

  W załączeniu:

  1. Załącznik nr 1 Opis przedmiotu zamówienia, Opis_przedmiotu_zamowienia_-_Tablice_i_projektory(1).doc
  2. Załącznik nr 2 Formularz ofertowy,  Formularz_ofertowy(1).doc
  3. Załącznik nr 3 Wzór umowy, Umowa_na_dostawe_sprzetu_TIK_-Wzor.odt
  4. Załącznik nr 4 Wzór protokołu odbioru, Protokol_odbioru_sprzetu_-_Tablice_i_projektory_(3).doc
  5. Załącznik nr 5 Warunki gwarancji.Zalacznik_gwarancja_(1).doc
 • JESIEŃ W ŚWIETLICY

  Październik i listopad to miesiące, w których  piękne barwy jesienne okryły otaczającą nas przyrodę. Również w naszej świetlicy Pani Jesień zagościła na dobre. Czas w naszej świetlicy umilały nam m. in. prace plastyczno-techniczne, gry dydaktyczne, zabawy ruchowe oraz inne ciekawe zajęcia inspirowane tą piękną porą roku. Gdy za oknem pada deszcz my bawimy się, śpiewamy i tańczymy przy ulubionej muzyce.

  Efekty jesiennych działań naszych uczniów możemy podziwiać na zdjęciach.

  GALERIA ZDJĘĆ

   

  Patrycja Duklas

  Aleksandra Majkowska

 • BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

   

  Pod koniec października w naszej szkole odbył się Bal Wszystkich Swiętych. Wzięły w nim udział dzieci z klas I-III. Dzieci były przebrane za postaci świętych. Zabawę poprowadził znany stargardzki wodzirej pan Norbert Śliwa. Dzieci wspaniale się bawiły.Zabawa miała na celu zwrócenie uwagi, że święci to zwykli ludzie, którzy czasem popełniali grzechy, ale zawsze zwracali się do Boga i prosili o przebaczenie. My również możemy być świętymi. Prowadzący zabawę zachęcał, abyśmy w czynieniu dobra brali przykład ze świętych. Organizatorem zabawy była katechetka pani Magdalena Jankowska.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • PLASTYCZNY SUKCES NASZEJ SZKOŁY

  Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym pt.: „Bezpieczna droga do szkoły” w ramach programu "Jesteśmy widoczni”. Organizatorem tego konkursu była Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na niebezpieczne sytuacje, z którymi mogą się spotkać na drodze. Dzięki temu konkursowi uczniowi  przypomnieli sobie o ważnych zasadach, o których należy pamiętać będąc uczestnikiem ruchu drogowego, np. o noszeniu odblasków.

  Miło mi poinformować, że uczennica klasy 3E Justyna Majorek zdobyła wyróżnienie.

  Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

   

  Opiekun konkursu: Aleksandra Olejnik

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 6 w Stargardzie
  Ul. Armii Krajowej 1
  73-110 Stargard
 • 91 576-07-68

Galeria zdjęć