19 czerwca 2026 r. uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i opiekunami wzięli udział w ostatnim w tym roku szkolnym rajdzie organizowanym przez Stargardzki PTTK. Tym razem trasa pieszej wędrówki liczyła ponad 10km: Stargard Parking Lidla – ul. Nowowiejska - szlak czerwony- droga nad Krąpielą- Strachocin- Szkolna Ostoja Przyrody- ul. Bydgoska- Stargard . Na zakończeniu trasy uczestnicy mogli upiec kiełbaskę,. Na rajdzie również nasi mali wędrowcy otrzymali odznaki ,które wręczył im przedstawiciel PTTK Stargard łącznie zdobyliśmy 28 odznak.
Uprawianie turystyki pieszej to rewelacyjny sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego. Szkolne Koło Turystyczno – Krajoznawcze zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami i opiekunami do udziału w rajdach. Do zobaczenia na szlaku.
Agnieszka Zielińska, Aneta Makowska i Małgorzata Szwed
Na zdjęciach uczniowie SP6 wraz z rodzicami i opiekunami oraz inni uczestniczy rajdu.
Koło turystyczne pragnie złożyć najserdeczniejsze podziękowania Radzie Rodziców za niezmienne wsparcie dla naszej wędrowniczej działalności. Również, za ufundowanie odznak dla wszystkich uczestników rajdów.
To wspaniałe, iż rodzice zawsze kibicują naszym poczynaniom, co motywuje nas do dalszych działań na szlakach.