• Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
      • Albert Einstein
      • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
      • William Szekspir
      • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
          • Zajęcia w SCN FILARY

Uczniowie klasy 3 b i 3 c wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w zajęciach w SCN Filary. Wszystkie eksponaty uczniowie mogli samodzielnie obsługiwać, doświadczać, rozszyfrowywać zagadki i gry logiczne. Dowiedzieli się min. jak dawniej w Stargardzie wyglądał handel zbożem, jak działają pompy wodne. Zajęcia w SCN były dla uczniów bardzo ciekawe, interesujące, wprowadzające w świat historii i nauki.

• Z kart historii Polski

Uczniowie klasy 3 B po zakończeniu bloku tematycznego Narodowe Swieto Niepodległości przygotowali inscenizację

pt. "Wybory superwładcy".

Zaprosili na występ dzieci z klasy I, 0 i świetlicy. W przygotowanych wspólnie z rodzicami strojach i rekwizytach odegrali swoje role. Widzom bardzo podobało się przedstawienie o czym świadczyły gromkie brawa.

• Rajd „Chociwelskie skarby IV”

Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami dnia 20.11.2021r wzięli udział w rajdzie „ Chociwelskie skarby” organizowanym przez Stargardzki PTTK. Rajd rozpoczęliśmy od wyjazdu autokarem do Chociwla.

Trasa rajdu: Hala Widowiskowo – Sportowa w Chociwlu - Pałac nad Jeziorem -Jezioro Starzyc-mury obronne -Pomnik Żołnierzy- Chociwel wieś- drogi polne i leśne- Kościół MB Bolesnej – Hala Widowiskowo- Sportowa w Chociwlu.

• Wymiana pocztówkowa klasa 3b

Klasa 3b przyłączyła się do zabawy -projektu wymiany pocztówkowej 1 kartka z każdego województwa.

19.11 uczniowie wybrali się na pocztę wysyłając kartki do uczniów z różnych regionów Polski z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień.

Na zdjęciach znajdują się uczniowie klasy 3b.

A.Chwesiuk

• Konkurs plastyczny "Dary jesieni"

KONKURS PLASTYCZNY PT. „DARY JESIENI”

W październiku w naszej szkole zorganizowany został jesienny konkurs plastyczny pt. „Dary jesieni” dla uczniów klas 1-3 oraz grup zerowych.

Wykonane prace były przepiękne, w pełni ukazały jesienne dary oraz klimat naszej pięknej, barwnej jesieni. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem. Prace przedstawiały różne, ciekawe formy prezentacji jesiennych darów. Organizatorzy otrzymali bardzo dużo prac, dlatego komisja stanęła przed wielkim wyzwaniem by wyłonić zwycięzców. Po długiej naradzie udało się wytypować zwycięskie prace, których autorzy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplom. Każdy z uczestników otrzymał dyplom za udział w konkursie oraz słodki poczęstunek.

• XXII EDYCJA GÓRA GROSZA!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XXII edycji GÓRA GROSZA.

Grosiki można wrzucać do pojemnika ustawionego w holu szkoły przy ul. Twardowskiego lub przekazywać do świetlicy szkolnej.

"Jeden grosz znaczy niewiele, ale góra grosza jest największa na świecie"

Działajmy razem, aby pomóc najbardziej potrzebującym dzieciom, które nie wychowują się w swojej rodzinie.

• Kodowanie i programowanie

Podczas zajęć kodowania i programowania chętni uczniowie klas 3b i 3c stawiają pierwsze kroki w wykonywaniu zadań indywidualnych, jak i zespołowych. Układaliśmy sudoku z kolorowych kubeczków na macie do kodowania. Odkodowywalismy jesienny rysunek na kartce. A także układaliśmy sudoku wykorzystując do tego polskie symbole narodowe.

• Konkurs Mody Patriotycznej

W dniu 8 listopada 2021 r., w naszym przedszkolu odbył się „Konkurs Mody Patriotycznej”. Przy dźwiękach piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem” dzieci zaprezentowały stroje podkreślające piękno naszego kraju, naszych barw narodowych i regionalnych.

Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom konkursu!!

Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom, którzy wykazali się zaangażowaniem oraz kreatywnością przygotowując stroje dla swoich pociech.

• Zajęcia plastyczne w świetlicy

Wychowankowie świetlicy na zajęciach plastycznych w minionym tygodniu wykonywali prace plastyczne pt.: "Pani Jesień", oraz "Straszne dynie".

Na zdjęciach znajdują się uczniowie klas 0-3 zapisani na świetlicę szkolną podczas wykonywania prac plastycznych.

Agata Witkowska, Marzena Synoś, Agnieszka Wrzeszcz, Joanna Pepłowska

• Sałatka owocowa

Robienie sałatki owocowej było wielką frajdą i zabawą, uczniowie klasy 1d przygotowały się do tego solidnie. Każde przyniosło z domu potrzebne akcesoria i różne owoce. Po wcześniejszym ich umyciu dzieci zabrały się do pracy. Dobrze to widać na załączonych zdjęciach, a samodzielnie zrobiona sałatka wszystkim smakowała wyśmienicie.

• Rajd „ Na pieczonego ziemniaka 2021”

Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami dnia 23.10.2021r wzięli udział w rajdzie „ Na pieczonego ziemniaka 2021” organizowanym przez Stargardzki PTTK. Trasa rajdu: parking przy Biedronce- Pszczelnik- drogi polne – Lipnik – Kunowo. Trasa 12km, piękna jesienna pogoda.

Na końcu trasy czekały nas niespodzianki ognisko, kiełbaski, wata cukrowa, ciasto, gry i zabawy przygotowane przez animatorów. To tylko niektóre atrakcje październikowego rajdu.

Sobota 27.04.2024

• ​​​​​​​​​​​​​​