• 2 KOMUNIKAT

• Nasza Szkoła zakończyła dokonywanie zakupów w ramach do rządowego programu Laboratoria Przyszłości - inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, których wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Program realizuje jeden z postulatów „Polskiego Ładu” i jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza Szkoła otrzymała oraz wykorzystała wsparcie finansowe w wysokości 185.700,00 zł.

Wsparcie finansowe otrzymane przez naszą Szkołę w ramach Laboratoriów Przyszłości pozwoliło
          na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.
          Dzięki przyznanym środkom możliwy był zakup wyposażenia technicznego oraz pomocy dydaktycznych, m.in. takich, jak:

dwie drukarki 3D oraz dwa laptopy do jej obsługi,

dwa stoliki meblowe z szafką i pojemnikami na drukarki 3D,

filament do drukarek,

zestaw Forbot do kursu Arduino (w tym moduł z mikrokontrolerem),

stację lutowniczą,

dwa aparaty fotograficzne z wbudowanymi kamerami,

dwa statywy fotograficzne,

gimbal,

bezprzewodowy zestaw audio,

lampy SOFTBOX światła ciągłego,

skaner 3D,

mikrofon pojemnościowy,

dwa zestawy okularów ClassVR,

licencję dostępu do portalu wirtualnych lekcji ClassVR,

cztery mikroskopy,

zestaw sześciu robotów Robi Python w zestawie z 7 matami,

zestaw czterech robotów mBot Explorer Kit wraz z akcesoriami,

pięć zestawów klocków edukacyjnych LEGO,

zestaw klocków KORBO – kodowanie,

szafy do sal lekcyjnych,

ławki, krzesła i biurko na wyposażenie pracowni fizyczno-chemicznej,

krzesła na wyposażenie pracowni językowej,

wagę szkolną elektroniczną,

tablicę suchościeralną - magnetyczną,

zestaw 4 x dronów edukacyjnych DJI Tello wraz z akcesoriami,

Wirtualne Laboratorium Empiriusz.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania zarówno w trakcie obowiązkowych zajęć edukacyjnych np.: chemii, fizyki, matematyki, geografii, przyrody, plastyki, techniki, muzyki, biologii czy informatyki, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych oraz kół zainteresowań.