• Zabawy konstrukcyjne przy użyciu klocków lego w świetlicy szkolnej.

Uczniowie naszej szkoły podczas lekcji matematyki i informatyki korzystają ze sprzętu zakupionego w ramach projektu Wirtualne Laboratoria. Dzięki temu stosujemy nowatorskie podejście do nauczania z wykorzystaniem okularów do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

System został zaprojektowany tak aby w pełni zaangażować uczniów w kreatywne i ekscytujące nauczanie. Wizualizacje miejsc w trybie 360°, trójwymiarowe obiekty i złożone struktury na wyciągnięcie ręki to wszystko przenosi lekcje w zupełnie inny wymiar. Zestaw posiada intuicyjny interfejs oraz łatwy dostęp do treści edukacyjnych zlokalizowanych na portalu dla nauczycieli. System Class VR to nowoczesne narzędzie do realizacji podstawy programowej z wielu przedmiotów. Wszystkie treści są wyświetlane jednocześnie i przekazywane z komputera nauczyciela na okulary VR wykorzystywane przez uczniów. Każdy uczeń jest dokładnie w tym samym punkcie lekcji. Umożliwia to nauczycielowi pełną kontrolę nad realizowanymi zadaniami i powoduje, że uczniowie z zaangażowaniem koncentrują się na każdym zadaniu. Okulary Class VR zostały zaprojektowane dla uczniów w każdym wieku. Dlatego korzystają i starsi i młodsi ☺️ w lekcji pokazowej wzięli również uczniowie klasy trzeciej.

Dla wszystkich używających pierwszy raz to naprawdę wyjątkowe przeżycie ☺️

___________________________________________________________________________________________________________

Uczniowie podczas zajęć  świetlicowych  pracowali z wielkim zaangażowaniem wykorzystując klocki Lego Education Spice. Segregowali klocki, rozmawiali o ich różnorodności tworzyli pierwsze budowle. Powstały pierwsze konstrukcje: łodzie podwodne, statki, rakiety oraz inne  budowle.

Empiriusz - wirtualne laboratorium na lekcjach chemii. Uczeń, korzystając z gogli oraz kontrolerów przeprowadza zgodnie z instrukcją wybrane doświadczenie: porusza się po realistycznie wyglądającej pracowni, sięga po probówki i odczynniki, przeprowadza reakcje, wyciąga z nich wnioski i efektywnie uczy się poprzez wirtualne doświadczenie. Pozostali uczniowie obserwują jego przebieg na ekranie lub tablicy interaktywnej. 🧪🙂🧪 Urządzenie jest intuicyjne i łatwe w obsłudze, a wysoka jakość grafiki pozwala poczuć się jak w prawdziwym laboratorium.

W ramach projektu Wirtualne Laboratorium zakupiono  do szkoły klocki Korbo. Edukacyjne walory tych klocków są nie do przecenienia. Klocki, dały mi i moim uczniom niesamowitą możliwość konstruowania "maszyn", które faktycznie się ruszają. Dzięki tym klockom to... co było tylko w wyobraźni nabrało realnych kształtów. Uczniowie mają dar wymyślania rozwiązań na które my, dorośli byśmy nawet nie wpadli. Budowanie z klockami Korbo, to nowy wymiar konstruowania, zabawy i nauki w jednym. Klocki Korbo doskonale nadają się także do zajęć z elementami kodowania a także do terapii młodszych dzieci. Zachwyceni są wszyscy.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bum Bum Rurki® to od kilkunastu lat ulubiona zabawka edukacyjna dzieci, rodziców oraz nauczycieli muzyki w wielu krajach świata. Uhonorowane wieloma prestiżowymi nagrodami w USA, teraz dostępne także w Polsce! A więc musieliśmy mieć je również i MY ❤️ Bum Bum Rurki® to praktycznie nieograniczone możliwości zabawy oraz edukacji muzycznej. Zdaniem amerykańskich pedagogów, muzykowanie za pomocą kolorowych rurek jest doskonałym wstępem do nauki gry na innych instrumentach. Bum Bum Rurki® świetnie sprawdzają się w nauczaniu podstawowych elementów muzyki: rytmu, melodii oraz harmonii. My wykorzystujemy je na przerwach w celu relaksu i uczymy się nowych melodii ☺️ a tutaj klasa 8e w ramach zbliżających się świąt zagrała dla wszystkich nauczycieli kawałek kolędy ❤️

#320144155_5661300060652156_2573495340507915601_n.mp4

Nic tak nie pobudza dziecięcej wyobraźni jak kreatywne budowanie z klocków Lego. Dzięki udziale w laboratoriach przyszłości, dzieci spędzające czas przed lub po lekcjach w świetlicy szkolnej, mają okazję na zabawę klockami korzystając z gotowych instrukcji Lego lub realizację własnych pomysłów. Powstające budowle sprawiają im wiele radości i ułatwiają zawieranie nowych przyjaźni, podczas wspólnej zabawy.