• Rajd Chociwelskie Skarby X

• 11 maja 2024 r. uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i opiekunami wzięli udział w rajdzie organizowanym przez Stargardzki PTTK. Tym razem trasa pieszej wędrówki liczyła ponad 8km: Stacja PKP Chociwel - Pomnik Sybiraków - Figura Matki Boskiej- - kościół gotycki- p.w. Matki Boskiej Bolesnej Pałac nad Jeziorem - miejska plaża - ścieżka wzdłuż Jeziora Starzyc - ul. Kamienna Strzelnica Sportowa Stowarzyszenia Batalion Stargard- ( zakończenie rajdu) - stacja PKP Chociwel.

Na zakończenie drogi uczestnicy mogli wziąć udział w zajęciach na strzelnicy sportowej upiec kiełbaskę, napić się herbaty, zjeść pyszne ciasta i galaretkę.

Uprawianie turystyki pieszej to rewelacyjny sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego. Szkolne Koło Turystyczno – Krajoznawcze zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami i opiekunami do udziału w rajdach. Do zobaczenia na szlaku.

Agnieszka Zielińska, Aneta Makowska

• Wycieczka do Sądu Rejonowego w Stargardzie.

• W dniu 10 maja 2024r klasa VII c wybrała się na wycieczkę do Sądu Rejonowego w Stargardzie. Celem wycieczki było m. in.: zapoznanie uczniów z systemem sądownictwa w Polsce, strukturą sądu, zasadami jego funkcjonowania, prawami i obowiązkami obywatela w sądzie, przebiegiem rozprawy oraz pracą sędziego. Na spotkanie przybyła sędzia Agnieszka Korytowska, która zaprosiła uczniów do jednej z sal rozpraw. Wskazała miejsca zajmowane w czasie rozprawy przez sędziego, oskarżonego, adwokata, świadków. Pani sędzia pouczyła, jak należy właściwie zachowywać się w czasie rozprawy. W trakcie spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się m. in. jak wygląda codzienna praca sędziego, prokuratora, jak trudną drogę trzeba przebyć, by zostać sędzią W toku spotkania z sędzią, duże zainteresowanie młodzieży wzbudziła tematyka przestępczości nieletnich oraz wykonywania kar orzeczonych przez sądy dla nieletnich a także sądy powszechne.

Wycieczka do Sądu Rejonowego w Stargardzie była dla uczniów ciekawą formą zdobycia wiedzy i nowych doświadczeń.

Z pracą sądu i jego specyfiką zapoznała nas P Sędzia Agnieszka Korytowska, za co serdecznie dziękujemy.

• 22 kwietnia 2024 obchodziliśmy Dzień Ziemi.

Z tej okazji klasa 1c przygotowała apel, aby wzmacniać, promować postawę proekologiczną wśród naszych uczniów.

Dzieci przedstawiły wierszem i piosenką najważniejsze działania ekologiczne: oszczędzanie wody, oszczędzanie energii elektrycznej i segregowane śmieci.

Dobro naszej planety w naszych rękach