• Zajęcia z orientacji zawodowej w klasie III d

     • Dnia 07.11.2022r  w ramach zajęć z orientacji zawodowej w klasie III d  odbyły się zajęcia pt. „Wędrówki po Mieści Zawodów”. Uczniowie zostali zapoznani ze stroną internetową Mapa Karier. Nauczyciel pokazał dzieciom Miasto zawodów. Wyjaśnił, że w Mieście zawodów – tak jak w prawdziwym świecie – znajduje się bardzo wiele miejsc/budynków, w których pracują różne osoby.  Poznały pojęcie  pracy oraz jej znaczenie w życiu człowieka. Następnie uczniowie w formie plakatów wykonały własne Miasto zawodów.

       

      Na zdjęciach znajdują się uczniowie klasy 3d.

       

        Aneta Makowska                                                                                                                    

       

    • NASI CHŁOPCY ZNÓW GÓRĄ!
     • NASI CHŁOPCY ZNÓW GÓRĄ!

     • W miniony czwartek nasza reprezentacja zdobyła MISTRZOSTWO POWIATU W PŁYWANIU w kategorii IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ CHŁOPCÓW po indywidualnym zwycięstwie Macieja Basa na dystansie 25 m. stylem motylkowym, zwycięstwie Gromosława Puszczewicza na 50 m. stylem grzbietowym, wygranej Kacpra Pierzyńskiego na dystansie 25 m. stylem dowolnym, drugim miejscu Xaviera Borkowskiego na dystansie 50 m. stylem klasycznym, świetnej postawie pozostałych pływaków i zwycięstwie w sztafecie 6x50 m. nasza szkoła wyprzedziła konkurencję i zdobyła kolejne złoto. Zwycięstwo oznacza awans do FINAŁÓW WOJEWÓDZKICH.

      Ogromne gratulacje trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!!!

    • STARGARDZKA WOJSKOWA GRA TERENOWA
     • STARGARDZKA WOJSKOWA GRA TERENOWA

     • Chciałeś od zawsze spróbować swoich sił w typowo wojskowych konkurencjach, ale nigdy nie miałeś ku temu okazji? A może chcesz aktywnie spędzić czas w gronie przyjaciół w święto narodowe 11 listopada? W tym roku masz taką możliwość. Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza tego dnia na wojskowe gry terenowe. W naszym województwie zrealizowana ona będzie w Stargardzie.

      Stargardzka wojskowa gra terenowa to nic innego jak zawody społeczno-obronne. Celem tak pomyślanej zabawy jest promowanie postaw patriotycznych i obronnych, przeżycie obchodów Narodowego Święta Niepodległości w połączeniu z dbałością o zdrowie społeczeństwa oraz promocja służby wojskowej. Wśród konkurencji zaplanowano m.in. naukę maskowania, składania i rozkładania broni czy budowy schronienia. Również tego dnia osoby, które się zgłoszą będą mogły spotkać na trasie żołnierzy z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego.

      Konkurencje w ramach wojskowej gry terenowej będą miały charakter zespołowy. Zgłoszone drużyny mogą składać się od 3 do 5 osób. Zapraszamy grupy przyjaciół, reprezentacje klas mundurowych, organizacje proobronne, a także rodziny z dziećmi. Udział drużyn jest całkowicie bezpłatny. Jedyne co trzeba zrobić przed startem, to zarejestrować się.

      Rejestracji do udziału w wojskowej grze terenowej w Stargardzie można dokonać do 11 listopada br. dzwoniąc na numer 695-875-732 lub wysyłając e-mail: ra.bednarczyk@ron.mil.pl

      11 listopada br. startujemy o godzinie 10.00. Miejsce zbiórki znajdować się będzie przy Hali Sportowej mieszczącej się na ul. Aleja Żołnierza 37 w Stargardzie. Z uwagi na temperaturę, ale i uwzględniając charakter zawodów, warto zadbać o odpowiedni ubiór (sportowe buty, długie spodnie, kurtka/bluza, czapka, rękawiczki). Koniec zawodów jest planowany o godz. 16:00.

      Każdy zespół na zakończenie otrzyma pamiątkowy dyplom. Wojskowej grze terenowej towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje, w tym poczęstunek w formie wojskowej grochówki.

     • Rajd jesienny

     • Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze zaprasza wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami do udziału w rajdzie organizowanym we współpracy z PTTK w Stargardzie.

       

      W tym miesiącu jedziemy do Maszewa. Do zobaczenia na szlaku :)

       

      Aneta Makowska i Agnieszka Szymańska

     • Rajd Na Pieczonego Ziemniaka

     • 29 października 2022 r. uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i opiekunami wzięli udział w Rajdzie Na Pieczonego Ziemniaka. Organizatorem wyprawy był Stargardzki PTTK oraz . Trasa rajdu: Stargard ul. Szczecińska (parking przy „Biedronce”) – Pszczelnik – drogi polne – Lipnik – Kunowo. Po dotarciu do celu na uczestników czekały miłe niespodzianki: ognisko i pieczone kiełbaski, wata cukrowa, ciasto drożdżowe, ciepła kawa i herbata, popcorn, tańce, zabawy i konkursy. Przyjemności nie było końca.

       

      Uprawianie turystyki pieszej to rewelacyjny sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego. Szkolne Koło Turystyczno – Krajoznawcze zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami i opiekunami do udziału w rajdach. Do zobaczenia na szlaku J

       

      Agnieszka Szymańska

       

      Na zdjęciach uczniowie SP6 wraz z rodzicami i opiekunami oraz inni uczestniczy rajdu.

     • Zajęcia z orientacji zawodowej w klasie III b

     • Dnia 02.10.2022 r w ramach zajęć z orientacji zawodowej w klasie III b odbyły się zajęcia pt. „Kto to powiedział ”. Uczniowie wzięli udział w pogadance na temat pracy oraz jej znaczenie w życiu człowieka. Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy i wykonali określone zadanie dotyczące zawodów. Na koniec zapoznali się ze stroną internetową Mapa Karier – na której rozwiązywali zagadki .

      Na zdjęciach znajdują się uczniowie klasy 3b.

      Aneta Makowska

       

       

     • Góra grosza

     • Od 03.11.2022 r. do 28.02.2023 r.odbywa się wielka zbiórka monet - Góra Grosza. Za zebrane pieniądze organizowana jest pomoc psychologiczna, rzeczowa i specjalistyczna opieka dla potrzębujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski.

       

      Zachęcamy Państwa oraz dzieci do wsparcia akcji.

       

      Pudełko na monety znajduje się w holu szkoły i przedszkola.

     • Warstwy lasu klasy 3a

     • W ostatnim tygodniu października, uczniowie klasy 3a omawiali dzieło pt.: „Drzewo do samego nieba”. W czasie poznawania lektury autorstwa Marii Terlikowskiej, zrealizowali klasowy projekt pt.: „Warstwy lasu”. Własnoręcznie wykonali prezentacje poszczególnych części lasu, tj. ściółki, runa, podszytu oraz koron drzew. Swoje prace zaprezentowali koleżankom i kolegom – stworzyli ciekawą wystawę, która przykuła uwagę wielu miłośników przyrody.

       

      Na zdjęciach uczniowie klasy 3a.

     • XI Edycja Konkursu na Najaktywniejsze Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne

     • 19 października 2022 roku odbyło się podsumowanie XI Edycji Konkursu na Najaktywniejsze Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne. W Stargardzkim Centrum Kultury rozliczono rok szkolny 2021/2022. Naszą szkołę reprezentowała Pani wicedyrektor Bożena Rokicka, opiekun szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego Agnieszka Szymańska oraz  najaktywniejsi członkowie szkolnego koła: Oskar Kijowski, Aleksander Zaradkiewicz oraz Oliwier Zdybel.

       

      Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne serdecznie zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu. Zachęcamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami i całymi rodzinami do poznawania zabytków, architektury i przyrody Stargardu oraz okolic. Raz w miesiącu nasza szkoła bierze udział w rajdach pieszych. Współpracując z PTTK w Stargardzie w aktywny sposób poznajemy krajobrazy naszej miejscowości oraz regionu. Zachęcamy do miłego i zdrowego sposobu spędzania czasu wolnego.

       

      Do zobaczenia na szlaku.

      Opiekunowie Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego: Aneta Makowska i Agnieszka Szymańska.

       

      Na zdjęciach uczestnicy podsumowania XI Edycji Konkursu na Najaktywniejsze Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne w Stargardzie.

       

     • CODEWEEK

     • CODEWEEK 

      W dniach 10.10-21.10 w naszej szkole odbywały się zajęcia z kodowania w wybranych klasach 1-3 z okazji 10- jubileuszowej edycji codeweek. 

      Podczas zajęć rozmawialiśmy o tym co to jest kodowanie, jak łatwo można zakodować najprostsze rzeczy do zrobienia, układaliśmy jubileuszowy tort ukryty w wierszu a na koniec były zawody w budowaniu jak najwyższej wieży.

       

       

      Paulina Lipkiewicz

     • Rajd na Pieczonego Ziemniaka

     • Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze zaprasza wszystkich chętnych uczniów wraz z rodzicami do udziału w rajdzie organizowanym we współpracy z PTTK w Stargardzie.

      W tym miesiącu wyruszamy do Kunowa - będzie tam na nas czekać ognisko, pieczone ziemniaki i kiełbaski, słodkie wypieki, zabawy ruchowe i konkursy z nagrodami.

      Do zobaczenia na szlaku :)

      Aneta Makowska i Agnieszka Szymańska

     • Konkurs plastyczny "Dary jesieni"

     • Dnia 30 września 2022 roku uczniowie z klas 1-3 oraz grup zerowych wzięli udział w szkolnym konkursie "Dary jesieni". W tym roku było bardzo dużo przepięknych prac, które przybrały różne ciekawe formy. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem. Komisja miała trudny wybór, aby wytypować  zwycięzców spośród tak wielu prac. Jesienne dzieła sztuki nagrodziliśmy upominkami oraz dyplomami.

       

      Prac nagrodzone w grupach zerowych:

      I MIEJSCE - DOBRZYCKI MIŁOSZ  0A

      II MIEJSCE- STEFANICKA JULIA  0A

      III MIEJSCE- GLIB YMKOVYI 0A

      Prace nagrodzone w klasach 1-3: 

      I MIEJSCE- ANASTAZJA GROMEK  1A

      I MIEJSCE- AMELIA KREMER   1D

      II MIEJSCE- DOBRZYCKA ZOSIA  1D

      II MIEJSCE- MELANIA VDOVENKO 2A

      III MIEJSCE- ROBERT OLSZEWSKI  2B

      III MIEJSCE- ALICJA GROCHOCKA 1A

      Wyróżnienie:

      LENA FINK 3A

      KORNELIA RADZIEJEWSKA 1A

      ELFIDA BOLUKBASI 1A

      PAULINA TAŃSKA 1A

      MILENA MOKRZECKA 1A

      MARTYNA OLEJNIACZ 1B

      LILIANA SZWAJA 1B

      JAKUB DAWIDOWICZ 1D

      IGOR BIAŁEK 1D

      LILIA FIAŁKO 1D

      NADIA FIAŁKO 1D

      NADIA GRACJASZ 2B

      ALEKSANDER KORCZYŃSKI  2C

       

      Wszystkim uczniom  gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

       

      Na zdjęciach znajdują się uczniowie klas1-3, oraz grup 0 z nagrodami.

       

      Marzena Synoś

      Agnieszka Wrzeszcz

      Katarzyna Macyszyn

      Karolina Szmydka- Kąs

       

       

       

    • II MIEJSCE W SZTAFETOWYCH MISTRZOSTWACH POWIATU
     • II MIEJSCE W SZTAFETOWYCH MISTRZOSTWACH POWIATU

     • W środę, 12 października na stadionie lekkoatletycznym  odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Dziewczynki z klas 4-6 w składzie: Jabłońska Anastazja, Janowicz Julia, Krzosek Oliwia, Kułaga Amelie, Maślak Nadia, Przeworska Hanna, Stafanowicz Adela oraz Wityk Wiktoria wywalczyły II miejsce. Chlopcy: Arczynski Kamil, Banach Jakub, Golinski Wiktor, Lachowicz Hubert, Miszkurka Borys, Niespodziański Jan, Niespodziański Stanislaw, Opałka Filip oraz Rzekanowski Antoni po zaciętym biegu przegrali o 2 miejsce na podium zajmując IV miejsce. 

      Wszystkim uczennicom i uczniom serdecznie gratulujemy!!! 

      Więcej informacji na stronie: https://osir.stargard.pl/wspolzawodnictwo

    • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

     • W piątek 07.10.2022r w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

       

      Na korytarzach i w specjalnym punkcie uczniowie mogli - po rozwiązaniu mini testu - otrzymać certyfikat EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

      Certyfikaty wręczali prawdziwi znawcy tabliczki mnożenia, czyli EGZAMINATORZY - wybrani spośród czwartoklasistów z 4b, 4c i 4d. Dzielnie im pomagali ich ASYSTENCI.

       

      Na lekcjach matematyki w różnych klasach uczniowie mogli rozwiązywać zagadki i łamigłówki związane z tabliczką mnożenia. Popularne były też malowanki i gry matematyczne.

       

      Akcję koordynowała p. Edyta Boradyn,

      materiały od wmtday.org udostępniła p. Magdalena Janowicz

     • Wyjście do Urzędu Pracy

     • Dnia 28.09.2022r klasa 8a uczestniczyła w wyjściu do Powiatowego Urzędu Pracy w Stargardzie. Wyjście miało charakter edukacyjny.

      Uczniowie zwiedzili budynek urzędu, zapoznali się z funkcjonowaniem wybranych wydziałów oraz zostali zapoznani z formami pomocy, jakich udziela urząd osobom bezrobotnym.

      Uczestniczyli również  w spotkaniu z   doradcami zawodowymi pracującymi w PUP.

      Na zdjęciach są uczniowie klas 8a

                                                                                               Aneta Makowska

     • Zajęcia z orientacji zawodowej w klasie 1e

     • Dnia 03.10.2022r w ramach zajęć z orientacji zawodowej w klasie I e odbyły się zajęcia   pt. „Akcesoria zawodowe”.. Zadaniem uczniów było losowanie i  nazwanie jak największej liczby zawodów, które korzystają z tego przedmiotu w swojej codziennej pracy. Uczniowie losowali  przedmioty do momentu, aż worek stał się  pusty. Uczniowie dowiedzieli się jakimi atrybutami posługują się przedstawiciele różnych zawodów przy wykonywaniu swojej pracy. A następnie ułożyli puzzle z pociętych kawałków papieru.

      Na zdjęciach są uczniowie klasy 1e

       

                                                                                                                    Aneta Makowska

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 Szkoła Podstawowa nr 6 w Stargardzie
   • poczta@sp6stargard.net
   • gosiak.76@wp.pl
   • 91 576-07-68 (ul. A. Krajowej 1) e-mail: poczta@sp6stargard.net 91 819-00-61 (ul. Twardowskiego 2) e-mail: filia@sp6stargard.net
   • Ul. Armii Krajowej 1 73-110 Stargard Poland
   • Grzegorz Grenda Kontakt e-mail: iodgrzegorzgrenda@gmail.com
 • Nasze media społecznościowe