• ZAPRASZAMY na rajd ze św. Mikołajem

     • Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze zaprasza wszystkich chętnych do udziału w rajdzie organizowanym we współpracy z PTTK w Stargardzie.

      W grudniu będziemy wędrować ze św. Mikołajem. Do zobaczenia na szlaku :)

       

      Aneta Makowska i Agnieszka Szymańska

       

       

     • Wycieczka do Urzędu Pocztowego przy u. Barnima. 23.11.2022r. kl. O ,,A”

     • Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z instytucją poczty i pracą listonosza. Dzieci dowiedziały się jak odpowiedzialna i potrzebna jest praca listonosza. Zwiedziły pomieszczenia poczty, do których mają wstęp tylko pracownicy poczty. Widziały gdzie odbywa się sortowanie listów, obejrzały pomieszczenia w których listonosz sortuje listy wg ulic. Miały okazję przymierzyć nakrycie głowy listonosza, a także torbę do przechowywania listów. Poznały drogę listu i paczki. Wizyta na poczcie była też dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Dzieci otrzymały na pamiątkę pobytu widokówki, pocztówki. W podziękowaniu za miłą wizytę dzieci wyrecytowały wiersz o listonoszu i zaśpiewały piosenkę.

                                                                                                                                                                Beata Maldzis

       

       

     • Dzień życzliwości w 0a

     • ,,Życzliwości nam potrzeba, tak jak powszedniego chleba.

      Niech zamieszka pośród nas, dla niej każdy znajdzie czas”

      To tylko jeden z wielu fragmentów inscenizacji pt :,,Przepis na życzliwość” ,

       którą klasa O ,,A” przygotowała z okazji Światowego Dnia Życzliwości, Pozdrowień i Dobrych Uczynków, obchodzonego 21 listopada. Występ mogli zobaczyć nie tylko rówieśnicy Zerówiaków, ale także ich Rodzice. Mam nadzieję, że zarówno mali jaki i duzi wezmą sobie do serca przesłanie tego dnia. Dziękuje mojej grupie za wytrwałość i cierpliwość .

                                                                                                                                                          Beata Maldzis

       

     • Wycieczka do Agrodolinki

     • Klasa 0A I 0 B uczestniczyły w wycieczce do Strachocina gdzie zobaczyły prawdziwą stolarnię, wysłuchały ciekawostek o drzewach, poznały i zobaczyły maszyny i urządzenia stolarskie. Kolejnym etapem wycieczki było Gogolewo gdzie na naszych podopiecznych czekało ciepłe kakao, chałka i dżem. Dzieci dokarmiały również zwierzęta , miały też czas na zabawę w stogu siana i na zawieranie koleżeństwa z kolegami z innej grupy. Bardzo ciekawym zajęciem było składanie karmników z gotowych elementów, praca z młotkiem, oczywiście pod nadzorem opiekunów. Karmnik gotowy, w związku z tym dzieci przygotowały też karmę dla ptaków. Wytwory swojej pracy dzieci oczywiście zabrały do domu. Dużo emocji było również podczas pokonywania labiryntu w polu kukurydzy. Na zakończenie pobytu przejażdżka prawdziwą ,,bonanzą” no i oczywiście pyszna kiełbaska na ciepło. Pełni wrażeń, zmarznięci , ale radośni o czym świadczyły uśmiechnięte buzie wróciliśmy na miejsce.

                  Nie sposób wspomnieć o gospodarzach wycieczki, którzy przyjęli nas z otwartymi sercami i wielką serdecznością – dziękujemy w imieniu dzieci. Podziękowania należą się również Rodzicom z obu grup, którzy towarzyszyli nam i pomagali w opiece nad dziećmi.

                                                                                                                                              Beata Maldzis

                                                                                                                                              Marta Wożniak

       

     • Wyjście do muzeum na Starówce grupy 0a.

     • Chcąc wzbogacić doświadczenia dzieci postanowiłam zabrać je do muzeum na Starówce, gdzie mogły poznać ,,Muzeum od kuchni” Dzieci dowiedziały się co to jest muzeum , jak się należy w nim zachowywać, w jakim celu chroni się zabytki i gromadzi eksponaty. Dowiedziały się również o rodzajach organizowanych wystaw.

      Pobyt w muzeum był okazją do bezpośredniego obcowania ze sztuką muzealną .Przeżycia i emocje , które towarzyszyły dzieciom podczas wyjścia na pewno wpłyną na trwałość zdobytej wiedzy i realizację edukacji regionalnej.

                                                                                                                                                        Beata Maldzis

       

     • Dzieci z klasy 0A uczciły Dzień Postaci z Bajek.

     • Rodzice zadbali o przebrania i poczęstunek , a wychowawca o dobrą zabawę w tym dniu. Dzień zabaw odbywał się pod hasłem ,,Misja ratunkowa w krainie bajek” Dzieci najpierw musiały odnaleźć kłódkę i pasujący do niej kluczyk żeby do krainy bajek się dostać . Wszystkim się udało. Kolejnym zadaniem było ułożenie bajkowych puzzli i znalezienie ukrytych krasnoludków .Nie obyło się również od dobierania bohaterów bajkowych w pary w zamkowych komnatach. Ale najwięcej emocji było podczas ratowania królewny z wieży. Na zakończenie zabaw w tym dniu dzieci próbowały zamienić złą Baba Jagę w dobrą i wykazały się duża kreatywnością. Każde dziecko otrzymało na zakończenie misji pamiątkowy dyplom uczestnictwa.

                                                                                                                                                                 Beata Maldzis

       

     • Jesienne spotkanie z Rodzicami w klasie 0,,A”

     • Jak co roku o tej samej porze organizuję z każda klasą zerową ,,Jesienne spotkanie z Rodzicami”. Żeby tradycji stało się zadość w tym roku takie spotkanie również się odbyło.

      Dzieci pokazały Rodzicom dwie inscenizacje ,,Jesień” oraz ,,Kapelusz muchomora” Zatańczyły Grozika i zainscenizowały taniec z jesiennymi liśćmi do piosenki o tym samym tytule. Na zakończenie wręczyły Rodzicom pamiątkowe jesienne obrazki. Spotkanie było okazją nie tylko do pokazania swoich umiejętności , ale także sprawdzenia siebie przed publicznością, a dla Rodziców pewnie okazją do zobaczenia jak zachowuje się moje dziecko w grupie rówieśników.

                                                                                                                                                    Beata Maldzis

       

     • Mini Konkurs Recytatorski

     • 09.11.2022r. odbył się VI  Mini Konkurs Recytatorski. Od dwóch lat konkurs zmienił swoją nazwę i obecnie brzmi ,,Polska w moim sercu” W konkursie jak co roku biorą udział dzieci z klas zerowych. W tym roku każdą grupę reprezentowało 4 uczestników. Dzieci prezentowały wiersze o Polsce. Prezentacji wierszy przysłuchiwało się JURY w składzie: p.Ania Stefankiewicz, pani Mariola Wojcińska , pani Małgosia Szwed. Celem konkursu było nie tylko wysłuchanie recytacji wierszy, ale przede wszystkim  kształcenie  miłości i przywiązania do ojczystego kraju, jego tradycji i kultury.

      Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone. Ale trzeba było wybrać 3 najlepsze recytacje i tak:

      I miejsce zajęła    Kornelia S       - kl.0,,A”

      II miejsce zajęła   Anastazja Sz. - kl. 0,,D”

      III miejsce zajęła  Maja  S          -  kl. O,,A”

                                                                                                                                      Beata Maldzis

                                                                                                                                   Mariola Wojcińska

       

     • SZKOLNY KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

     • 21.11.2022r. w naszej szkole odbył się koncert pieśni patriotycznych, które wykonał szkolny chór "CANTUS AVIUM". Chór prowadzi Pani Alina Kopera. Informacje na temat każdej zaśpiewanej przez chór pieśni, piosenki przekazali słuchaczom prowadzący koncert: Eliza Borek oraz Szymon Popławski z kl. 7b. Wszystkim zaangażowanym w dzisiejszy koncert SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

     • Podium w międzyszkolnym konkursie "Quizuj z Brzechwą"

     •  

      16 listopada w Szkole Podstawowej w Kunowie odbył się konkurs wiedzy o życiu i twórczości Jana Brzechwy – autora wierszy i utworów doskonale znanych również uczniom Szkoły Podstawowej nr 6 w Stargardzie.

      Turniej podzielony był na dwie części. W pierwszej zawodnicy rywalizowali indywidualnie, wykazując się wiedzą dotyczącą życia pisarza. W drugiej części walczyli zespołowo. W tej części zadania sprawdzały znajomość utworów, spostrzegawczość, umiejętność szybkiego wykorzystania posiadanej wiedzy. Przydała się umiejętność współpracy.

      Naszą szkołę reprezentowali zawodnicy w składzie: Ignacy Piechowiak z klasy 5c, Agata Lubasińska i Karol

      Łuciuk – uczniowie klasy 6c.

      Zespół wywalczył II miejsce, Agata zdobyła II miejsce indywidualnie, a chłopcy otrzymali indywidualne wyróżnienia.

      Wielkie brawa dla drużyny reprezentującej naszą szkołę. Najważniejsza była jednak zabawa i dobry humor, który zapewniły nam organizatorki konkursu.

      Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

     • Rajd do Maszewa

     • Rajd do Maszewa – przeszliśmy ponad 15 km!!!

       

      19 listopada 2022 r. uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i opiekunami wzięli udział w rajdzie wyjazdowym organizowanym przez Stargardzki PTTK. Tym razem trasa pieszej wędrówki liczyła ponad 15 km: Maszewo – Wisławie – Godowo – Kolonia Godowo – Maszewo. W połowie drogi uczestnicy mogli ogrzać się przy ognisku, upiec kiełbaskę, zjeść ciepłą grochówkę, rozkoszować się świeżymi wypiekami i napić się herbaty. Ciepły i smaczny poczęstunek wszystkim przypadł do gustu – rajd odbył się bowiem w zimowej atmosferze J

       

      Uprawianie turystyki pieszej to rewelacyjny sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego. Szkolne Koło Turystyczno – Krajoznawcze zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami i opiekunami do udziału w rajdach. Do zobaczenia na szlaku J 

       

      Agnieszka Szymańska i Małgorzata Szwed

       

      Na zdjęciach uczniowie SP6 wraz z rodzicami i opiekunami oraz inni uczestniczy rajdu.

       

       

     • II Konkurs Mody Patriotycznej

     • 10 listopada 2022 r. odbyła się druga edycja „KonkursMody Patriotycznej”, w której udział wzięły dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniowie klas 1-3.

      Nagrody zostały ufundowane przez przedszkolną i szkolną Radę Rodziców.

      Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom konkursu!!

      Bardzo dziękujemy Kamila Szymczyk Fotografia za wykonanie profesjonalnych zdjęć podczas pokazu.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konkursu.

       

      Na zdjęciach znajdują się przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 ZSP nr 1.

       

       

      Patrycja Duklas, Joanna Kalinowska, Ewa Wierzbowicz, Jagoda Marszalenko

     • Warsztaty w Castoramie

     • 16.11.22r. uczniowie klasy IE uczestniczyli w zorganizowanych przez Castoramę warsztatach w ramach projektu „Majsterkowo”.

      Celem zajęć było rozbudzenie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzenie w dzieciach wyobraźni, pasji do majsterkowania, rozwijanie umiejętności manualnych pod czujnym okiem specjalisty.

      Podczas zajęć dzieci wykonały własnoręcznie drewnianą zabawkę pociąg. Zadanie nie było łatwe. Najpierw trzeba było dokładnie zapoznać się z drewnianymi elementami, które należało odpowiednio dobrać i skleić. Uczniowie świetnie sobie poradzili z konstrukcją pociągu.

      Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał drobny upominek – prezent od Castoramy.

       

      Anna Chwesiuk

     • Obchody Narodowego Święta Niepodległości w przedszkolu.

     • Z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości , dzieci z Grupy Pomarańczowej wyraziły swój patriotyzm podczas części artystycznej

      pt. „Mały Patriota”, którą zaprezentowały dla swoich kolegów i koleżanek

      z przedszkola.

      Zaśpiewały między innymi piosenkę pt. „Jest takie miejsce” oraz zatańczyły krakowiaka.

                                                                                   Aneta Chrobocińska

                                                                               Jagoda Marszalenko

       

       

     • "Śniadanie daje moc"

     • Uczniowie kl. I-III  włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

      Tego dnia „mocy” nikomu nie zabrakło J, a w salach unosiły się „witaminowe zapachy”, aż ślinka ciekła...

      Na „stolikach śniadaniowych” znalazły się wesołe kanapki, kusiły smakiem niesamowicie wyglądające  przekąski, przeróżne sałatki owocowe i warzywne zachęcały do ich skosztowania… a pyszne soki lub zdrowa woda, która urody każdemu doda J, były dopełnieniem dziecięcych śniadań.

      Było smacznie, zdrowo i kolorowo!

      Nie zabrakło ważnych rozmów na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Akcja była dla uczniów wspaniałą zabawą, integracją podczas prac grupowych oraz zwiększyła ich świadomość na temat zdrowego odżywiania.

      Na fotkach znajdują się uczniowie SP 6. Oto efekty ich działańJ

      Koordynatorzy akcji: M. Wojcińska, P. Duklas

     • PRZYBYLI UŁANI POD OKIENKO w interpretacji 3a

     • Z okazji Święta Niepodległości klasa 3a przygotowała interpretację utworu pt.: "Przybyli ułani pod okienko". Polska pieśń wojskowa napisana w 1914 przez Feliksa Gwiżdża została zagrana na dzwonkach oraz zaśpiewana. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w czasie apelu oraz przedstawili na indywidualnym nagraniu. Życzymy miłego podziwiania młodych talentów :)


      Agnieszka Szymańska

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 Szkoła Podstawowa nr 6 w Stargardzie
   • poczta@sp6stargard.net
   • gosiak.76@wp.pl
   • 91 576-07-68 (ul. A. Krajowej 1) e-mail: poczta@sp6stargard.net 91 819-00-61 (ul. Twardowskiego 2) e-mail: filia@sp6stargard.net
   • Ul. Armii Krajowej 1 73-110 Stargard Poland
   • Grzegorz Grenda Kontakt e-mail: iodgrzegorzgrenda@gmail.com
 • Nasze media społecznościowe