• Zajęcia w przedszkolu

     • Dnia 18.01.2023 w ramach zajęć z preorientacji zawodowej w najstarszej grupie przedszkolnej odbyły się zajęcia pt.” Akcesoria zawodowe”. Dzieci dowiedziały  się  jakimi przedmiotami i atrybutami posługują się przedstawiciele różnych zawodów przy wykonywaniu swojej pracy. A następnie wykonały zdanie, które polegało na dopasowaniu przedmiotów pasujących do zawodów przedstawionych na obrazkach.

                                                                                                                    Aneta Makowska

     • Rajd nocny

     • ZAPRASZAMY na Rajd Nocny

      Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze zaprasza wszystkich chętnych do udziału w rajdzie organizowanym we współpracy z PTTK w Stargardzie.

       

      W tym miesiącu będziemy maszerować nocą!!! Do zobaczenia na szlaku :)

       

      Aneta Makowska i Agnieszka Szymańska

       

       

     • Zajęcia z orientacji zawodowej w klasie 1c

     • Dnia 03.01.2023 w ramach zajęć z orientacji zawodowej w klasie I c odbyły się zajęcia pt. „Akcesoria zawodowe”. Uczniowie w formie zabawy dowiedzieli  się jakimi przedmiotami i atrybutami posługują się przedstawiciele różnych zawodów przy wykonywaniu swojej pracy. A następnie ułożyli puzzle z pociętych kawałków papieru.

                                                                                                                    Aneta Makowska

       

     • Stargardzkie Centrum Nauki Filary

     • Klasa 0 ,,A” spędziła około 2 h w centrum. Celem wyjścia do centrum było rozwijanie zainteresowań nauką, zainspirowanie dzieci do obserwacji, doświadczeń, zadawania pytań i szukania odpowiedzi , a także poznawanie nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń. Na pewno podczas zwiedzania było dużo zainteresowania ze strony dzieci , na pewno dobrze się bawiły i zobaczyły dużo nowych rzeczy. Dziękuję Rodzicom za inicjatywę.

      Wychowawczyni Beata Maldzis

       

     • ,,KRAINA ŚPIOCHÓW

     • To tytuł przedstawienia , które dzieci z 0 ,,A” i O,,B” obejrzały 19.12 .w Pleciudze. Przedstawienie było dość zabawne, na pewno emocjonujące o czym świadczą rozbawione miny dzieci, wstawanie z krzesełek, a także głośne odpowiedzi dzieci na pytania aktorów. Odbyło się ono w nastroju oczywiście świątecznym i nie obyło się bez życzeń, kolęd i oczywiście na koniec tradycyjne spotkanie z Mikołajem , który osobiście wręczał naszym dzieciom paczki.

                                                            Dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie paczek

      Wychowawczynie

      Beata Maldzis Marta Woźniak

       

     • WYCHOWANIE PRZEZ SZTUKĘ – DZIECKO WIDZEM, rozwijanie dziecięcej wrażliwości na żywe słowo.

     • WYCHOWANIE PRZEZ SZTUKĘ – DZIECKO WIDZEM, rozwijanie dziecięcej wrażliwości na żywe słowo.

      W ubiegły piątek 16 grudnia dzieci z gr. Pomarańczowej pojechały do Teatru Lalek „Pleciuga” w Szczecinie. Przedszkolaki poznały teatr jako budynek i instytucję kulturalną oraz obejrzały opowieść pt. „Kraina Śpiochów” utrzymaną w świątecznym klimacie. Oprócz spektaklu czekała na dzieci niespodzianka w postaci samego Świętego Mikołaja i prezentów! Wdzięczne przedszkolaki zaśpiewały Mikołajowi wesołą piosenkę o nim samym! Było mnóstwo radości i jeszcze bardziej wszyscy poczuliśmy atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Jak zawsze dziękujemy za pomoc Rodzicom w opiece nad dziećmi podczas wyjazdu.

       

                                                                                                                                          Aneta Chrobocińska  

       

                                                                                                                                           Jagoda Marszalenko   

     • V KONKURS ANGLOJĘZYCZNEJ PIOSENKI BOŻONARODZENIOWEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 11

     • Dzieci z klasy O ,,A” w dniu 16.12.2022r. uczestniczyły w konkursie piosenki anglojęzycznej. Na przygotowanie do konkursu miały niewiele czasu, bo niespełna dwa tygodnie. Jednak podjęły to wyzwanie. Jak zwykle można było liczyć na pomoc Rodziców w przygotowaniach. Dzieci na prawdziwej scenie zaprezentowały piosenkę pt:,,The Dancing Christmas Tree Song”. Idea jaka przyświecała konkursowi to przede wszystkim dobra zabawa i tak też było. A, że przy tej okazji dobrej zabawy nasze dzieci zajęły trzecie miejsce tym bardziej się cieszymy i gratulujemy.

      Dziękujemy organizatorom konkursu, że przy okazji dzieci mogły zwiedzić budynek szkoły, ogromną salę gimnastyczną, w której przebiegły dwa okrążenia, były również zobaczyć basen szkolny. Szkoła na pewno zrobiła na dzieciach spore wrażenie. Z nagrodami i pełni wrażeń powróciliśmy w mury naszej szkoły.

                                                                                            Dziękuję Tacie Zuzi za pomoc w opiece nad dziećmi.

      wychowawczyni

      Beata Maldzis


     • Świąteczny podarek

     • Akcja "Podaruj książeczkę" zakończyła się ogromnym sukcesem. Wszystkie książki, baśnie, opowiadania zostały przekazane dla dzieci na oddział pediatryczny Szpitala w Stargardzie. Wszystkim rodzicom, pracownikom a w szczególności dzieciom ZS-P nr 1 w Stargardzie w imieniu małych i dużych pacjentów składam szczere podziękowania.

       

      Małgorzata Pasadyn

      pielęgniarka Medycyny Szkolnej

     • Kartka bożonarodzeniowa – konkurs dla klas zerowych

     • Wysyłanie kartek okolicznościowych w dzisiejszej dobie odchodzi w zapomnienie. Żeby jednak nie odeszło zupełnie nasi zerówiacy przygotowali kartki bożonarodzeniowe. Wykazali się kreatywnością i wespół z Rodzicami przygotowali kolorowe, wesołe kartki. Mieli też okazję ten czas przedświąteczny spędzić ze swoimi rodzicami .Dziękujemy  Rodzicom za  zmobilizowanie swoich pociech do wzięcia udziału w konkursie i zapraszamy innych do aktywnego udziału w różnorodnych konkursach organizowanych na terenie naszej placówki. Nagrodziliśmy wszystkie dzieci które przekazały nam swoje prace.

      Dziękujemy.

       

      Klasa 0 ,,A”- Kornelia S, Julia S, Filip P, Veronika CH

      Klasa 0 ,,B” – Nikola O

      Klasa  0 ,,C”-Joanna S, Lena G,

      Klasa 0 ,,D” – Hanna B, Antonii M, Hubert B

       

                                                                                                                                               Wychowawczynie:

                                                                                                                                                           Beata Maldzis

                                                                                                                                                              Marta Woźniak

                                                                                                                                                            Marta Ziemak

                                                                                                                                                                          Magdalena Pomocka

     • Spotkanie z żołnierzami.

     • W dniu 13 grudnia  2022 r., w ramach zajęć z doradztwa zawodowego klasy 8 wzięły udział w spotkaniu  z żołnierzami z Wojskowego Centrum Rekrutacji.

      Uczniowie dowiedzieli  się na czym polega praca  żołnierza oraz jakie są warunki przyjęcia do wojska. P. Porucznik Jacek Buczma, ciekawie opowiedział  o wojsku i zachęcał do rozwijania postaw patriotycznych.  Mówił,  czym zajmują się żołnierze oraz jak trudna i ważna jest ich praca dla naszej ojczyzny. Uczniowie  dowiedzieli  się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem oglądali filmy z ćwiczeń wojskowych oraz uroczystości państwowych.

      Na zdjęciach są uczniowie klas 8c b e 

                                                                                                                    Aneta Makowska

     • Rajd z Mikołajem.

     • 10 grudnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i opiekunami wzięli udział w rajdzie wyjazdowym organizowanym przez Stargardzki PTTK. Tym razem trasa pieszej wędrówki liczyła ponad 10 km: Miedwiecko PKP – Kępy Bukowa- Zespół Przyrodniczo – Krajoznawczy” Torfowisko Reptowo- Reptowo – Reptowo PKP.  W połowie drogi uczestnicy mogli ogrzać się przy ognisku, upiec kiełbaskę, zjeść ciepłą grochówkę,  napić się herbaty. A także spotkać  z Mikołajem oraz  wziąć  udział w loterii w której każdy los wygrywa. 

      Uprawianie turystyki pieszej to rewelacyjny sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego. Szkolne Koło Turystyczno – Krajoznawcze zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami i opiekunami do udziału w rajdach. Do zobaczenia na szlaku.

       

      Aneta Makowska i Małgorzata Szwed

       

      Na zdjęciach uczniowie SP6 wraz z rodzicami i opiekunami oraz inni uczestniczy rajdu.

     • Wyjście do I Liceum Ogólnokształcącego.

     • W grudniu klasy 8  wybrały się na spotkanie integracyjne do I Liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie. Celem spotkania byłonawiązywanie współpracy ze szkołami ponadpodstawowymi, zapoznanie z ofertą edukacyjną szkoły, integracja uczniów,  rozwijanie w uczniach potrzeby osiągania sukcesów i przełamywania barier.     

      Na zdjęciach są uczniowie klasay 8d i 8e.

                                                                                                                  Aneta Makowska               

     • Andrzejki klas 1a, 1d i 1e

     • Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. I tak właśnie było też w naszej szkole.

      28 listopada br. uczniowie klas 1a,1d i 1e wzięli udział w zabawie andrzejkowej. Dzieci, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja losowały wróżby przepowiadające przyszłość i bawiły się wspólnie przy dźwiękach skocznych melodii. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i wspaniałej atmosferze.

       

      Na zdjęciach znajdują się uczniowie klas 1a, 1d i 1e. 

       

      Agnieszka Parada,

      Krzysztofa Pasieka-Garstecka,

      Anna Chwesiuk

     • Z życia świetlicy..

     • W listopadzie naszą świetlicę odwiedzili goście. Byli to Pani pielegniarka, Pan strażak oraz uczennice z klasy ósmej. Każdy z gości przeprowadził ciekawe zajęcia.

      Pani pielęgniarka zapoznała dzieci z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Pokazała metody opatrywania ran i udzielała cennych wskazówek medycznych. Natomiast strażak opowiedział o swojej pracy, zademonstrował strój i sprzęt. Dzieci miały okazję obejrzeć nowy  samochód do zadań specjalnych.  Dziewczyny z klasy ósmej przeprowadziły zajęcia, podczas których opowiadały o rodzajach lekcji i zadaniach, które mają na codzień. Pokazywały zawartości swoich plecaków i chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez dzieci.

       

      Na zdjęciach znajdują się Uczniowie klas 0-3 uczęszczający do świetlicy.

     • ANDRZEJKI klas 3

     • 29 listopada 2022 odbyła się zabawa andrzejkowa klasy 3a, 3b, 3c i 3d. Na sali gimnastycznej przy ul. Armii Krajowej o godz. 16.00 rozpoczęła się prawdziwa dyskoteka. W czasie jej trwania uczniowie mogli sobie powróżyć – rodzice czekali na nich przy specjalnych stanowiskach i „przepowiadali przyszłość” :) W ramach przerywników tanecznych odbywały się konkury z nagrodami np. taniec z balonem, pląsy na gazecie czy taniec zamrażaniec. Dopełnieniem imprezy było grupowe wykonanie układu tanecznego „Chocolate” oraz wybranie najlepszego stroju.

      Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji imprezy a w szczególności Radzie Rodziców za zasponsorowanie nagród.

       

      Na zdjęciach znajdują się uczniowie klas 3.

       

      Agata Witkowska

      Paulina Lipkiewicz

      Aleksandra Kurbiel

      Agnieszka Szymańska

       

       

       

     • Zabawy Andrzejkowe na świetlicy.

     • 29 listopada nasza świetlica zamieniła się w magiczny salon, w którym zgodnie z tradycją, odbyły się różne wróżby i zabawy. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji.  Potem rozpoczęliśmy zabawę z przygotowanymi wróżbami. Każdy chciał poznać swoją przyszłość. np. losując za pomocą czarodziejskiego klucza. Były również inne  wróżby: andrzejkowy wyścig butów, serce z imionami czy szklana kula w której ukryte były nazwy zawodów oraz przyszłość schowana pod kubeczkiem. Czytaliśmy również horoskopy, dowiedzieliśmy się też, jakie cechy charakteryzują nasz znak zodiaku.  Było bardzo miło i wesoło.

                                                                                                                         Aneta Makowska

      Zabawy Andrzejkowe na świetlicy.  Na zdjęciach są uczniowie klasy 4 a.

     • Zajęcia z orientacji zawodowej w klasie II d

     •        W ramach zajęć z orientacji zawodowej w klasie II d odbyły się zajęcia pt. „Kto to powiedział ”. Uczniowie wzięli udział w pogadance  na temat pracy oraz jej znaczenie w życiu człowieka. Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy i wykonali określone zadanie dotyczące zawodów. Na koniec zapoznali się ze stroną internetową Mapa Karier – na której rozwiązywali zagadki .     

       

      Na zdjęciach znajdują się uczniowie klasy 2d podczas zajęć.   

       

      Aneta Makowska                                                                                                                            

     • ZAPRASZAMY na rajd ze św. Mikołajem

     • Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze zaprasza wszystkich chętnych do udziału w rajdzie organizowanym we współpracy z PTTK w Stargardzie.

      W grudniu będziemy wędrować ze św. Mikołajem. Do zobaczenia na szlaku :)

       

      Aneta Makowska i Agnieszka Szymańska

       

       

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 Szkoła Podstawowa nr 6 w Stargardzie
   • poczta@sp6stargard.net
   • malgorzata.osak-fidelus@zsp1stargard.edu.pl
   • 91 576-07-68 (ul. A. Krajowej 1) e-mail: poczta@sp6stargard.net 91 819-00-61 (ul. Twardowskiego 2) e-mail: filia@sp6stargard.net
   • Ul. Armii Krajowej 1 73-110 Stargard Poland
   • Inspektor Ochrony Danych: Damian Szmit e-mail: iod@data.pl
 • Nasze media społecznościowe