SZKOLNY FACEBOOK

Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze

 

KOŁO SKKT - KORAKI Z SP 6

Szkolne Koło Turystyczno - Krajoznawcze przy SP6 "KORAKI" zaprasza wszystkich chętnych uczniów klas IV- VI z naszej szkoły do aktywnego uczestnictwa w zajęciach - złazach po okolicy naszej gminy.
 

Jednym z głównych zadań koła to:

- rozwijanie wśród uczniów zainteresowań turystycznych i krajoznawczych,
- poznawanie obiektów przyrodniczych Stargardu - okolic, jej tradycji, kultury oraz pogłębianie wiedzy o własnym regionie.
- popularyzacja takiej formy wypoczynku jak turystyka piesza, rajdy po przepięknej i bogatej w pomniki przyrody okolicy Ziemi Stargardzkiej.

Chętnych do udziału w rajdach, złazach proszę o skontaktowanie się z opiekunem SKTK - p. Agnieszką Szymańską

 

2019/2020
 

Członkowie Szkolnego Koła Turystyczno – Krajoznawczego uwielbiają piesze wędrówki. W styczniu 2020 roku uczniowie naszej szkoły razem z rodzicami i opiekunem koła wzięli udział w Rajdzie Nocnym. Trzymając latarki i szukając drogi przeszli około 8 km trasą od Bramy Wałowej w Stargardzie do Szkolnej Ostoi Przyrody w Strachocinie. W lutym 2020 roku, świętując rok przestępny, 29 dnia tego miesiąca przeszli ulicami naszego miasta przemierzając trasę rajdu pt. „Stargard tajemniczy”.

 

Galeria zdjęć

Szkolne Koło Turystyczno – Krajoznawcze w listopadzie i grudniu 2019 roku wzięło czynny udział w rajdach pieszych organizowanych przez PTTK w Stargardzie. Uczniowie naszej szkoły wraz z całymi rodzinami w listopadzie przemierzyli trasę Morzyczyn – szlak zielony – Bielkowo – Rekowo – Nieznań – Kołbacz. Natomiast w grudniu maszerowali w Rajdzie ze Świętym Mikołajem.

Galeria zdjęć

Szkolne Koło Turystyczno – Krajoznawcze działające w SP6 pod patronatem Prezydenta Miasta Stargard i PTTK w Stargardzie oficjalnie rozpoczęło rok szkolny 2019/2020:

- 27 września 2019 roku braliśmy udział w 10. jubileuszowym spotkaniu podsumowującym konkurs na: „Najaktywniejsze Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne”;

- 19 października 2019 roku uczestniczyliśmy w Rajdzie na „Pieczonego Ziemniaka”;

- 22 października 2019 roku włączyliśmy się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.

galeria zdjęć

opiekun koła: Agnieszka Szymańska

 

 

 

2017/2018

 

9 grudnia odbył się kolejny rajd Mikolajkowy na trasie Miedwiecko - Cisewo - Reptowo. Uczniowie dzielnie pokonali trasę 12 km. Wielką niespodziankę sprawiła pogoda- zaczął padać śnieg i pieczone kiełbaski przy ognisku smakowały wyśmienicie. Zapraszamy na kolejne rajdy z turystycznym pozdrowieniem opiekun koła Anna Chwesiuk

GALERIA ZDJĘĆ

-------------------------------------------------------------------------------------

Rajd na pieczonego ziemniaka - grupa uczniów SP 6 na trasie Stargard - Grzędzice - Morzyczyn w przepięknej aurze i wyśmienitych nastrojach.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

 

2015/2016


 

ZAJĘCIA Z KOMPASEM

Koło Turystyczne rozpoczęło zajęcia w plenerze od określania kierunków za pomocą kompasu. Pogoda i humory dopisywały co ułatwiło rozwiązanie zadań indywidualnych i grupowych.

GALERIA ZDJĘĆ

 

RAJD "NA PIECZONEGO ZIEMNIAKA"

GALERIA ZDJĘĆ

 

2014/2015


 

RAJD

GALERIA ZDJĘĆ

 

2013/2014


 

POSZUKIWANIE WIOSNY

Koła turystyczne " Wędrowniczek" i "Koraki" jak co roku w miesiącu marcu wyruszają na poszukiwanie WIOSNY.
Trasa rajdu pieszego liczyła około 12km i przebiegała trasą: Stargard- Żabie Uroczysko- Żarowo- Lubowo- Klępino - Stargard. Tym razem trasa była bardzo atrakcyjna nad Żabim Uroczyskiem wszyscy mieliśmy okazję zobaczyć jakie ślady bobry pozostawiają - wycinają drzewa. Widok ściętych drzew zachwycił wszystkich, rechotanie żab, śpiew ptaków- to wszystko mogliśmy doświadczyć podczas rajdu. Miłą, turystyczną atmosferę podgrzewało ognisko na, którym piekliśmy kiełbaski oraz przeprowadzenie konkursu dla uczestników rajdu. Pytania do konkursu przygotowały dziewczynki z klasy IVa i IIb. Rajd w promieniach słonecznych zakończył się około godz. 14, jak było zobaczcie...

GALERIA ZDJĘĆ

 

GRA MIEJSKA

Gra Miejska - Stargard Tajemniczy- pod takim hasłem odbył się kolejny rajd organizowany przez PTTK i SKTK.
7 lutego o godz. 17. 00 rozpoczęła się wielka gra wiedzy o zabytkach Stargardu. Organizatorzy przygotowali cztery zadania dla wszystkich zgłoszonych drużyn. Nasze koło reprezentowały uczennice klasy IIb wraz z rodzicami. Pod opieką p. Ani Chwesiuk zgodnie z planem i wskazówkami ruszyły dziewczynki do wykonywania zadań. Pierwsze - to nazwanie zabytku znajdującego się wzdłuż murów obronnych, podanie stylu i ich wieku. Należało przejść wskazaną trasą i odczytać informacje dotyczące danego zabytku. Kolejne zadanie to rozpoznanie fragmentów charakterystycznych dla danego zabytku, pokolorowanie znaku PTTK, oraz rozpoznanie zabytku. W podziemiach - piwnicy pod Ratuszem długo oczekiwały dziewczynki na wyniki. Otrzymały pamiątkowy breloczek oraz słodki poczęstunek - wafelek. Ogłoszono wyniki - dziewczynki zostały wyróżnione za wiedzę jaką posiadają na temat zabytków miasta Stargardu - były najmłodszą grupą uczestniczącą w tej Grze - gratulacje!
 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

MÓJ PIERWSZY RAJD

 

Jesienny rajd - pierwszy dla nowych członków koła turystycznego - wiódł szlakiem czerwonym zw. St. Czarnieckiego. Swoje wrażenia opisała najmłodsza uczestniczka rajdu. KLIKNIJ, ABY PRZECZYTAĆ. 

GALERIA ZDJĘĆ

 

2012/2013


 

RAJD DOLINĄ MIEDWIAŃSKĄ

Uczniowie Szkolnego Koła Turystycznego "Wędrowniczek" i "Koraki" już po raz ósmy uczestniczyli w rajdzie "Doliną Miedwiańską". Poznanie historii, kultury, zabytków i walorów przyrodniczo - krajoznawczych Ziemi Stargardzkiej - ze szczególnym uwzględnieniem ekosystemu jeziora Miedwie to cel rajdu liczącego ok. 14km. na trasie Stargard Szczeciński - Skalin - Kunowo - Wierzchląd, który odbył się 13 kwietnia. I tym razem humory, pogoda dopisały. Marsz w gronie koleżanek bliższych i poznanych podczas rajdów, był kolejnym rekreacyjnym sposobem na spędzenie sobotniego przedpołudnia.

A. Chwesiuk

GALERIA ZDJĘĆ

 

PIESZY RAJD "WĘDROWNICZKÓW"

Uczestniczki koła turystycznego "Wędrowniczek" rozpoczęły piesze rajdy, które mają na celu dotarcia do wszystkich poznanych na zimowych zajęciach zabytków i ciekawych miejsc naszego miasta, według własnych opracowanych tras.
Pierwszym miejscem, do którego opracowały trasę był "15 Południk". Rajd odbył się 16 kwietnia i przebiegał następującą trasą: Szkoła - droga ogrodowa - Cmentarz Komunalny - Os. Letnie - Oś. Hallera- Oś. Zachód - Rondo "Tesco" - 15 Południk - odpoczynek. Powrót: ul. Szczecińska - Ul. Kościuszki - ul. Spokojna - droga ogrodowa - ul. Broniewskiego - Szkoła.
Uczestniczki rajdu w pogodnych, radosnych i rozśpiewanych nastrojach przemierzyły trasę liczącą ok. 6km. Miały także czas na krótką sesję zdjęciową...
Na kolejne rajdy po naszym mieście serdecznie zapraszamy.

A. Chwesiuk

GALERIA ZDJĘĆ

 

WIOSENNY RAJD

Po rajdzie "Tajemniczy Stargard" odbył się kolejny "Wiosenny rajd", którego trasa liczyła ok. 12km.
Trasa rajdu - jak i pogoda w tym dniu tj. 16 marca 2013r., była wspaniała. Słońce, humory uczestników, przepiękne krajobrazy naszego regionu, wyśmienita kiełbaska pieczona nad ogniskiem, zawody sportowe - Gabrysia I msc. w rzutach do celu, konkurs wiedzy - Daria II msc.
Tego wszystkiego nie da się opisać, zobaczcie sami.. a na kolejny rajd zapraszamy...
 

GALERIA ZDJĘĆ


RAJD MIKOŁAJKOWY

8 grudnia odbył się kolejny rajd Mikołajkowy na trasie: Szczecin Zdunowo - szlak czerwony - Niedźwiedź - Motaniec - Reptowo - Reptowo PKP - długości 12km.
Zimowa aura sprzyjała przedpołudniowym marszom w otoczeniu zaśnieżonych pól i lasów. Krajobrazy przepiękne, spotkanie Mikołaja w środku lasu to nie mała atrakcja dla wszystkich. Udział Darii w konkursie z wiedzy o przebytej trasie - 2 miejsce, wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek z Mikołajem i powrót pociągiem do domu to wspaniała forma spędzenia sobotniego dnia.
Jak było na trasie...? Zobaczcie.

GALERIA ZDJĘĆ

 

III RAJD KOŁA SKTK

10 listopada - sobota- przez pola i lasy wędrują "Koraki", mijają wąwozy i prawie górskie szlaki. "Wędrowniczek" przy zamkowej bramie, podziwia wieżyczki, lochy i legendarny mosteczek. W promieniach słońca, na łonie natury, gdzie sarny biegają i szumi nurt Krąpieli - powoli turyści zdążają do końca wyprawy. Jeszcze tylko kiełbaska z ogniska, pamiątkowy znaczek i błyszczący breloczek kończy 18 km. rajd, który prowadził przez czerwony szlak im. Stefana Czarnieckiego.
Był to już III rajd w tym roku szkolnym. Trasa rajdu: 18 km. Pęzino - szlak czerwony im. Stefana Czarnieckiego - Dolina Krąpieli - Ulikowo - Grodzisko Bębnikąt - Strachocin.
Zapraszam do galerii zdjęć i już teraz informuję, że w drugą sobotę grudnia wyruszamy w trasę - bliższe informacje na tablicy koła SKTK.

GALERIA ZDJĘĆ

 

NA PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Rajd "Na pieczonego ziemniaka" odbył się w dniu 6 października 2012r.
Trasa rajdu z przewodnikiem liczyła około 15km. i prowadziła: Stargard Szczeciński - niebieski szlak Anny Jagiellonki - Grzędzice - czarny szlak Grzędzicki - PKP Grzędzice Stargardzkie - Zieleniewo - Morzyczyn wieś - Morzyczyn Lapidarium - ognisko.
W strumieniach ulewnego deszczu dotarliśmy do mety. Na zakończenie rajdu odbył się konkurs wiedzy, w którym brali uczniowie z każdej ze szkół. Naszą grupę reprezentowała Daria W. zajęła I miejsce - gratulacje.
Zapraszamy na kolejne spotkanie z przyrodą w sobotnie przedpołudnie.

GALERIA ZDJĘĆ

 

2011/2012


 

RAJD ZE ŚW. MIKOŁAJEM

       10 grudnia odbył się kolejny rajd pod hasłem "Rajd ze św. Mikołajem".
       Uczniowie z naszej szkoły oraz niektórzy rodzice punktualnie stawili się na starcie. Trasa rajdu - to 11km, rozpoczęła się w Gogolewie skąd pieszo ruszyli do Ulikowa. Nie była to łatwa wędrówka. Wzgórza, pagórki, mokre tereny, błotniste, trudne do przejścia nie zniechęciły jednak wędrowników. Na boisku w Ulikowie czekała na wszystkich gorąca zupa - krupnik, ognisko, konkursy oraz drobne upominki. W konkursie przygotowanym dla uczestników Gabrysia z kl. Vb zajęła 2 miejsce - gratulujemy!
        Po dość długim odpoczynku ruszyli w dalszą drogę kierując się na Stargard. Po drodze pani przewodniczka wskazała ozy, czyli różnego rodzaju pagórki jakie wyżłobiły wody lodowcowe. Troszeczkę zmęczeni, owiani chłodnym wiatrem dotarli do miejsca zakończenia rajdu. Pełni wrażeń, zadowoleni wrócili do domu.
       Przepraszam za jakość zdjęć - złośliwość rzeczy martwych...
 

GALERIA ZDJĘĆ

 

RAJD "NA PIECZONEGO ZIEMNIAKA"

19.11.2011r. odbył się pieszy rajd "Na pieczonego ziemniaka". Pogoda dopisała, uczestnicy także dzielnie stawili się na zbiórce przy SP1.
Trasa liczyła około 15km. Przebiegała: szlakiem niebieskim tzw. szlak Anny Jagiellonki, następnie wejście na szlak czarny - Grzędzice i zakończenie szlakiem zielonym - Morzyczyn. Przy hotelu Polonus czekała na uczestników gorąca grochówka, ognisko, konkursy oraz pamiątkowe breloczki i znaczki - punkty do książeczki Turysty.
W wyśmienitych nastrojach wszyscy uczestnicy wrócili szczęśliwie do domu.
Z turystycznym pozdrowieniem opiekun SKKT Anna Chwesiuk

GALERIA ZDJĘĆZapraszam uczniów na spędzenie czasu wolnego na łonie natury, wśród rówieśników, młodzieży stargardzkich szkół. Czy warto? - przyjdźcie, zobaczcie i sami się przekonajcie...

 

 

RAJD Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA TURYSTYKI KL. II-III

GALERIA ZDJĘĆ

 

2010/2011
 

RAJD MIKOŁAJKOWY

4 grudnia odbył się "Rajd ze Świętym Mikołajem".
Wszyscy, którzy lubią wędrówki zebrali się w sobotę o 9 rano na dworcu PKP. Pociągiem dojechaliśmy do Chociwla - miasta położonego nad j. Starzyc, skąd niebieskim szlakiem Pojezierza Ińskiego pieszo dotarliśmy do Kamiennego Mostu. A tam w szkole czekała na nas gorąca grochówka, upominek od Mikołaja, konkursy z nagrodami i wspólne zabawy /integracja młodzieży/.
Po takim odpoczynku wszyscy z nowymi siłami udaliśmy się w drogę powrotną podziwiając pomniki przyrody i krajobraz zimowy Ińskiego Parku Narodowego. Trasa nasza liczyła ok. 10 km. - pieszo.
Z bagażem nowych doświadczeń i wrażeń wszyscy wróciliśmy do Stargardu /pociągiem/.
Zapraszamy wszystkich uczniów klas IV-VI naszej szkoły do uczestnictwa w rajdach.
Dlaczego zobaczcie sami...

GALERIA ZDJĘĆ

Kolejne rajdy:

14.01.2011r. - Stargard - Kiczarowo - Stargard - 8km /nocny/

05.02.2011r. - Stargard "Klejnot Pomorza" nocą - 5 km 

Wiadomość: I ZŁAZ

"Wędrowniczek" - grupa młodych turystów już przygotowuje się do wiosennych złazów Szlakiem Gwiazdozbioru Gotyckiego miasta Stargardu. Poznajemy historię miasta, jego symbole: godło, flaga.
Zapoznajemy się z legendami ciekawych miejsc, np. Krzyż Pokutny, Wdowi grosik.

Wykonaliśmy już:

- mapkę Stargard Szczec. - w Polsce
- puzzle zabytki miasta
- herb Stargardu
- ulubione zabytki - dowolna technika
- Stargardzki "Piotruś"

Złaziliśmy okolice naszej szkoły w ramach Światowego Dnia Turystyki. Niektóre zajęcia mamy uwiecznione na zdjęciach...
 

GALERIA ZDJĘĆ

 

2009/2010

Wiadomość: III ZŁAZ

14 listopada 2009r. odbył się kolejny pieszy rajd liczący ok. 12km. Celem rajdu była promocja turystyki, krajoznawstwa i rekreacji oraz towarzyskie spotkanie na szlakach turystycznych. O godz. 9 rano przy Bramie Wałowej wszyscy chętni stawili się na zbiórce. Tym razem pogoda nam dopisała. Rozpoczęciem rajdu było poznanie ciekawych historii o zabytkach, które po drodze mijaliśmy - Brama Wałowa, Baszta Białogłówka, Mały Młyn, Krzyż Pokutny. Dalsza trasa prowadziła przez pola w kierunku Kiczarowa, gdzie nad jeziorem było przygotowane ognisko. Wszyscy uczestnicy otrzymali kiełbaski, chleb. Odbył się także konkurs wiedzy, do którego przystąpili reprezentanci szkół. Naszą szkołę reprezentowała Agnieszka - zdobywając II miejsce. Dalsza trasa prowadziła przez Grabowo, Klępino do Stargardu. Zadowoleni choć troszkę zmęczeni wróciliśmy o 14 do Stargardu. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową plakietkę i długopis.
Zapraszamy do udziału w kolejnym złazie, który odbędzie się 5.12.2009r.
Jak było na trasie zobaczcie zdjęcia!
 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Wiadomość: II ZŁAZ - STRZEBIELEWO

10 października 2009r. po raz kolejny tzn. drugi ruszyliśmy na trasę złazu liczącego ok. 12km. Celem złazu była nie tylko promocja turystyki, krajoznawstwa i rekreacji ale także towarzyskie spotkanie na szlakach turystycznych.
O godz. 8 rano wszyscy chętni stawili się na zbiórce. Pogoda była zmienna, ale turysta przygotowany jest na każdą pogodę. Trasa prowadziła ze Stargardu Szczec. przez Witkowo, dalej kierowaliśmy się na Kurcewo, aż w końcu dotarliśmy do Strzebielewa. Nie było łatwo. Musieliśmy pokonać liczne polne, leśne kałużowe koleiny. Trochę ubrudzeni błotkiem, ale z humorem dotarliśmy do celu. Odbyły się tam konkursy sprawnościowe, pieczenie kiełbasek, zabawy z piłką. Zadowoleni choć troszkę zmęczeni wróciliśmy o 16 pociągiem do Stargardu. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową plakietkę i breloczek.
Zapraszamy do udziału w kolejnym złazie, który odbędzie się 14 listopada 2009r.
Jak było zobaczcie zdjęcia...

 

GALERIA ZDJĘĆ

Wiadomość: I ZŁAZ - PUSZCZA BUKOWA

13 września 2009r. nieliczni uczniowie z naszej szkoły wraz z opiekunem p. A. Chwesiuk i uczniami innych stargardzkich szkół wzięli udział w I tegorocznym złazie zorganizowanym przez PTTK, którego celem było:
poznanie historii, kultury, zabytków i walorów przyrodniczo - krajoznawczych Puszczy Bukowej, towarzyskie spotkanie na szlakach turystycznych.
Trasa złazu liczyła ok. 12 km. Prowadziła od: Szczecin Zdroje – czarny szlak na Skórczą Górkę – zielony szlak na przełęcz Trzech Braci – szlak niebieski do jeziora Szmaragdowego a ż do Polany Widokowej na której można było upiec kiełbaski na ognisku, wziąć udział w konkursach. Każdy z uczestników otrzymał znaczek z trasy rajdu, który wklei do książeczki wycieczek pieszych.
Podczas złazu wspólnie z grupą uczestników wybrano nazwę – KORAKI z SP6.
Na następny złaz, który odbędzie się 10.10.2009r. na trasie Strzebielewo Pyrzyckie - Witkowo - Stargard już chętnych uczniów zapraszamy!
A jak było na złazie zobaczcie zdjęcia.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 Szkoła Podstawowa nr 6 w Stargardzie
    Ul. Armii Krajowej 1
    73-110 Stargard
  • 91 576-07-68 (ul. A. Krajowej 1)
    91 819-00-61 (ul. Twardowskiego 2)
    e-mail: poczta@sp6stargard.net

Galeria zdjęć