SZKOLNY FACEBOOK

2021/2022

Nagłówek

PRZEDSZKOLE ORAZ KLAS 1-3

PROJEKT "LEKTURKI SPOD CHMURKI- ZNAM ZAWODY"

Klasa III a wykonała kolejne zadanie z Projektu Lekturki spod chmurki. Znam zawody. Rozmawialiśmy o zawodzie podróżnika – reportera. Spacerowaliśmy po Mieście Zawodów w poszukiwaniu profesji naszego głównego bohatera Kazimierza Nowaka. Stworzyliśmy także makietę własnego Miasta zawodów.

Na zdjęciach są uczniowie klasy 3 a uczestnicy projektu Lekturki spod chmurki. Znam zawody.

Zajęcia z orientacji zawodowej w klasie 1a

Dnia 27.10.2021 w ramach zajęć z orientacji zawodowej w klasie Ia odbyły się zajęcia pt. „Akcesoria zawodowe”. Uczniowie dowiedzieli  się jakimi przedmiotami i atrybutami posługują się przedstawiciele różnych zawodów przy wykonywaniu swojej pracy. A następnie ułożyli puzzle z pociętych kawałków papieru.

Na zdjęciach są uczniowie klasy 1a.

Aneta Makowska

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY "Czytam z klasą  lekturki spod chmurki III edycja -  Poznajemy zawody."

Klasa III a w roku szkolnym 2021/2022 bierze udział w Międzynarodowym Projekcje Edukacyjnym Czytam z klasą  lekturki spod chmurki III edycja -  Poznajemy zawody.

Celem projektu jest: rozwijanie aktywność czytelniczej, zagłębienie wiedzy na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody, rozwijanie aktywność czytelniczej, integracja zespołu klasowego, wspieranie młodych ludzi w myśleniu o karierze, jak o czymś co się dynamicznie zmienia, jak o nie mającym końca procesie uczenia się i odkrywania siebie.

Pierwsze zadanie wykonaliśmy poznaliśmy chmurkę Tosię oraz samodzielnie uczniowie wykonali chmurki, które umieściliśmy w kąciku. czytelniczym.

Koordynator projektu: Aneta Makowska

ZAJĘCIA W KLASIE IIIC

Dnia 30.10.2021 w ramach zajęć z orientacji zawodowej w klasie IIIc odbyły się zajęcia pt. „Wędrówki po Mieści Zawodów”. Uczniowie zostali zapoznani ze stroną internetową Mapa Karier. Nauczyciel pokazał dzieciom Miasto zawodów. Wyjaśnił, że w Mieście zawodów – tak jak w prawdziwym świecie – znajduje się bardzo wiele miejsc/budynków, w których pracują różne osoby.  Poznały pojęcie  pracy oraz jej znaczenie w życiu człowieka. Na koniec zajęć w formie zabawy  uczniowie dowiedzieli  się jakimi przedmiotami i atrybutami posługują się przedstawiciele różnych zawodów przy wykonywaniu swojej pracy.

ZAJĘCIA W KLASIE IID

Dnia 23.09.2021 w ramach zajęć z orientacji zawodowej w klasie II d, odbyły się zajęcia pt. „Akcesoria zawodowe”. Uczniowie dowiedzieli  się jakimi przedmiotami i atrybutami posługują się przedstawiciele różnych zawodów przy wykonywaniu swojej pracy. A następnie ułożyli puzzle z pociętych kawałków papieru.

KLASY 4-8

Wyjście do I Liceum Ogólnokształcącego.

Dnia 29.10.2021r; klasa 8 a wybrała się na spotkanie integracyjne do I Liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie. Celem spotkania było: nawiązywanie współpracy ze szkołami ponadpodstawowymi, zapoznanie z ofertą edukacyjną szkoły, integracja uczniów,  rozwijanie w uczniach potrzeby osiągania sukcesów i przełamywania barier.

Aneta Makowska

Dnia 30.09.2021r; klasy 8 wybrały się na spotkanie integracyjne do Zespołu Szkół nr 5 z okazji  ,, Święta dyni’’. Celem  spotkania było: nawiązywanie współpracy ze szkołami ponadpodstawowymi, zapoznanie z ofertą edukacyjną szkoły,

integracja uczniów,  rozwijanie w uczniach potrzeby osiągania sukcesów i przełamywania barier, kształtowanie nawyków dobrego odżywiania się. Uczniowie wysłuchali prelekcji przygotowanej  przez uczniów klasy III Technikum żywienia i usług gastronomicznych  zatytułowanej   ,, O dyni słów kilka’’ z której dowiedzieli się jak cenne odżywczo i kulinarnie  jest to powszechnie znane warzywo. Obejrzeli  film prezentujący kierunki kształcenia w ZS nr 5 . Wzięli udział w specjalnie przygotowanym   poczęstunku w formie  szwedzkiego  stołu. Spróbowali:

słodziutkie ciasta dyniowo marchwiowe,

wyśmienitą  zupę krem z dyni,

pieczone dynie,

pieczone ziemniaczki,

kolorową surówkę z cukinii i rzodkiewki,

sałatkę z pieczoną  dynią,

sałatkę z gotowanymi burakami,

przekąski z dipem czosnkowym,

boskie spaghetti warzywne z sosem winegret.

Kolejnym punktem wyjścia było zwiedzanie  szkoły-  warsztatów samochodowych, nowoczesnej pracowni komputerowej   oraz specjalistycznych pracowni gastronomicznych.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie  i  miłą atmosferę