• Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
      • Albert Einstein
      • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
      • William Szekspir
      • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
          • DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

Dzień Świętego Patryka to już tradycja w naszej szkole. 19 marca ponownie „zazieleniło się” na korytarzach i w salach lekcyjnych SP6. Wesoły nastrój panował już od rana, podczas przerw uczniowie rozwiązywali quiz o Irlandii i św. Patryku skanując kody QR, malowali sobie na twarzach koniczynki, flagi Irlandii oraz tęcze. Na lekcjach poznawali historię i tradycje związane ze świętym Patrykiem i Irlandią. Wszystkim zaangażowanym w Dzień Świętego Patryka serdecznie dziękujemy!

• SZKOLNY "MAM TALENT"

Pierwszy dzień wiosny uczniowie klas I-III przywitali prezentując nam swoje talenty.
            Szkolny "Mam Talent" wygrała Iga Szymkiewicz z klasy IIID (akrobatyka połączona z tańcem), II miejsce zajął Igor Wilk z klasy IIID (układanie kostki Rubika), a trzecie miejsce Hania Przeworska z klasy IC (śpiew) i Piotr Bornikowski z klasy IIID (śpiew).
            Wyróżnienia otrzymali:
            Gabriela Nowicka z klasy I A (taniec współczesny), Agata Musiał i Zuzanna Wróbel z klasy III E (taniec), Agata Lubasińska z klasy I C (gra na skrzypcach), Małgorzata Pieszko z klasy III C (śpiew), Zosia Leśniak z klasy II A (gimnastyka), Ania Olszewska i Mikołaj Kowalczulk "Karate Kids" z klasy III D (pokaz karate), Julia Opałka z klasy I C (śpiew), Amelia Bartosiewicz i Paulina Rutkowska "Szalone dziewczyny" z klasy II A (taniec).
            Wszystkie nagrody zostały przekazane lub zakupione dzięki hojności SPONSORÓW, którym serdecznie d

• WIELKANOCNE WARSZTATY

We wtorek 20.03.2018r. w naszej szkole odbyły się wielkanocne warsztaty. Udział w nich wzięli nasi uczniowie z rodzicami oraz nauczyciele. Podczas warsztatów każdy wykonał pisanki z jajek styropianowych, wstążek, cekinow. Niezbędne przybory zostały sfinansowane przez radę rodziców.
            Dziękujemy bardzo naszym uczniom, rodzicom i nauczycielom za poświęcony czas i cierpliwość podczas wykonywania ozdób. Wszystkie prace można obejrzeć, jak i zakupić na naszym szkolnym kiermaszu wielkanocnym, który trwa od środy 21.03 do 23.03.
            Serdecznie zapraszamy!
            Organizatorki warsztatów: Ewa Bajurak, Patrycja Duklas

• TYDZIEŃ HUMANISTYCZNY

HARMONOGRAM TYGODNIA HUMANISTYCZNEGO 5 - 9 MARCA 2018.

1. Przedsięwzięcie: głośne czytanie w bibliotece szkolnej

działanie towarzyszące: gazetka tematyczna – „Ziemia ojczysta” (patriotyczne wiersze Jana Brzechwy) oraz wystawka książek o Polsce

Cel: rozwijanie zainteresowań czytelniczych

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

11-go stycznia, uczniowie klas pierwszych odbyli zajęcia w bibliotece szkolnej połączone z pasowaniem na czytelnika. W "Książkową Krainę" pierwszoklasistów wprowadzili koleżanki i koledzy z klasy Vb: Wojtek Rzesiowski, Julka Pawińska, Szymon Koziński, Ania Sobczyk, Mateusz Bolechowski i Weronika
          • SZKOLNY KONKURS

Dnia 20.12.2017 roku zostały wręczone nagrody dla laureatów szkolnego konkursu "Choinka Bożonarodzeniowa" organizowanego przez świetlicę szkolną. Wszystkie prace, były piękne, a najtrudniej było wybrać zwyciezce.

I miejsce: Zosia Leśniak z klasy 2a
            II miejsce: Agatka Klimczewska z klasy 1b
            III miejsce: Wiktoria Buczek z klasy 3b
            Wyróżnienie: Hania Kościelniak z klasy 3a.

• SZKOLNY KONKURS

22 grudnia 2017 roku został rozstrzygnięty konkurs szkolny na „NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ I OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ”. Miejsca i nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach wiekowych,
            klasy 0-3 i 4-7.

W konkursie na „Najpiękniejszą kartkę” zwyciężyli:

- w kategorii klas 0-3:

I miejsce – Agata Klimczewska z klasy 1b

• JEST TAKI DZIEŃ...

Jak co roku, ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną w naszej szkole był bardzo uroczysty. Wzruszający, pełen zadumy program artystyczny połączony z uroczystym śpiewaniem kolęd zagościł w naszych szkolnych murach. Było odświętnie i wzruszająco. Uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły mieli okazję wysłuchać w doskonałym wykonaniu chóru wielu kolęd i pastorałek pod przewodnictwem p. Aliny Kopery nauczyciela muzyki. Punktem kulminacyjnym były przygotowane szkolne jasełka w wykonaniu koła teatralnego dla klas młodszych pod opieką p. Oli Olejnik i p. Pauliny Lipkiewicz oraz dla klas starszych pod czujnym okiem p. Łukasza Grzybka. Salę zdobiła piękna dekoracja wykonana przez p. Magdalenę Jankowską. Występ uświetniły kolędy dzieci grane na flażoletach i cymbałkach pod przewodnictwem p. Ewy Bajurak.
            Uczniowie w przepięknych strojach występowali przed swoimi rodzicami i przed k

• "ZABAWA TO JEST TO"

Już po raz kolejny w naszej szkole gościł pan Stanisław Sielicki artysta, konferansjer i wodzirej w jednej osobie. Jego występ bawi, uczy, integruje uczniów, a cały program przebiega z humorem, jest starannie przygotowany i przedstawiony. Widowisko edukacyjne zatytułowane było ,,Zabawa to jest to".
            I własnie tak było - mnóstwo zabawy wraz z dużą ilością edukacji. Uczniowie wcielali się w faraonów, kucharzy, olimpijczyków. Dowiedzieli się również, że zgoda buduje a niezgoda rujnuje na przykładzie polskiego serialu o Kargulu i Pawlaku.
            Wszyscy zebrani na sali gimnastycznej uczniowie doskonale spędzili czas.
            Bardzo lubimy takie dni w szkole, podczas których możemy choć na chwilę zapomnieć o nauce.

Środa 16.10.2024

• ​​​​​​​​​​​​​​