• Nagłówek

    •  

     ZAJĘCIA W 2A

     Dnia 08.06.2021 w ramach zajęć z orientacji zawodowej w klasie II a, odbyły się zajęcia pt. Akcesoria zawodowe. Uczniowie zostali zapoznani ze stroną internetową Mapa Karier. Nauczyciel pokazał dzieciom Miasto zawodów. Wyjaśnił , że w mieście zawodów – tak jak w prawdziwym świecie – znajduje się bardzo wiele miejsc/budynków, w których pracują różne osoby. Następnie  uczniowie podczas zabawy  dowiedzieli  się jakimi przedmiotami i atrybutami posługują się przedstawiciele różnych zawodów przy wykonywaniu swojej pracy.

      

                                                                                                                   Aneta Makowska

      

      

      

     Zajęcia z preorientacji zawodowej w grupie OC.

      

      Dnia 20.05.2021 w ramach zajęć z preorientacji zawodowej w grupie OC odbyły się zajęcia pt. „Zawody w moim najbliższym otoczeniu”. Dzieci dowiedziały  się  jakimi przedmiotami i atrybutami posługują się przedstawiciele różnych zawodów przy wykonywaniu swojej pracy. A następnie ułożyły puzzle z pociętych kawałków papieru dotyczące poznanych zawodów.

                                                                                                                   Aneta Makowska

      

      

      

        ZAJĘCIA W 2B

      

      Dnia 13.05.2021 w ramach zajęć z orientacji zawodowej w klasie II b  odbyły się zajęcia pt. Akcesoria zawodowe. Uczniowie zostali zapoznani ze stroną internetową Mapa Karier.

     Nauczyciel pokazał dzieciom Miasto zawodów. Wyjaśnił , że w Mieście zawodów – tak jak w prawdziwym świecie – znajduje się bardzo wiele miejsc/budynków, w których pracują różne osoby.

     Następnie  uczniowie podczas zabawy  dowiedzieli  się jakimi przedmiotami i atrybutami posługują się przedstawiciele różnych zawodów przy wykonywaniu swojej pracy.

      

                                                                                                                   Aneta Makowska

      

      

      

      

     ZAJĘCIA W 1B

     Dnia 10.05.2021 w ramach zajęć z orientacji zawodowej w klasie I b odbyły się zajęcia pt. Akcesoria zawodowe. Uczniowie dowiedzieli  się jakimi przedmiotami i atrybutami posługują się przedstawiciele różnych zawodów przy wykonywaniu swojej pracy.

                                                                                                             Aneta Makowska

      

      

     ZAJĘCIA Z PREORIENTACJI ZAWODOWEJ W PRZEDSZKOLU

      

             Dnia 29.04.2021 w ramach zajęć z preorientacji zawodowej w grupie pięciolatków  odbyły się zajęcia pt. „Atrybuty zawodowe”.

     Dzieci dowiedziały  się  jakimi przedmiotami i atrybutami posługują się przedstawiciele różnych zawodów przy wykonywaniu swojej pracy. A następnie ułożyły puzzle z pociętych kawałków papieru dotyczące poznanych  zawodów.

                                                                                                                   Aneta Makowska

      

      

      

     ZAJĘCIA Z PREORIENTACJI ZAWODOWEJ W PRZEDSZKOLU

      

            Dnia 25.03.2021 w ramach zajęć z preorientacji zawodowej w najstarszej grupie przedszkolnej odbyły się zajęcia pt. Zawody w moim najbliższym otoczeniu.

      

     Dzieci dowiedziały  się  jakimi przedmiotami i atrybutami posługują się przedstawiciele różnych zawodów przy wykonywaniu swojej pracy. A następnie ułożyły puzzle z pociętych kawałków papieru dotyczące poznanych zawodów.

                                                                                                                  

     Aneta Makowska

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

     KONKURS PLASTYCZNY "KIM BĘDĘ JAK DOROSNĘ"

     W lutym  uczniowie klas 1-3 mieli możliwość udziału w  konkursie pt. „Kim będę gdy dorosnę”. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań światem społecznym i pracą zawodową ludzi różnych środowisk oraz kształtowanie wyobraźni  dzieci dotyczącej przyszłości zawodowej.

      

     1. Miejsce  Kornelia Ilnicka z klasy 1b
     2. Oliwia Kiziuk  z klasy 1b
     3. Oliwia Auguścik z klasy 1b

      

     Wyróżnienie otrzymali: Michał  Skotarczak z klasy 1b, Aleksandra Olkowicz z klasy 3a, Oliwia Krzosek z klasy 2c

      

     Gratulujemy zwycięzcom.

     Dziękujemy uczestnikom za wykonanie pięknych prac.

      

      

        

      

      

      

      

     Dnia 11.03.2021 w ramach zajęć z orientacji zawodowej w klasie I c odbyły się zajęcia pt. Akcesoria zawodowe. Uczniowie dowiedzieli  się jakimi przedmiotami i atrybutami posługują się przedstawiciele różnych zawodów przy wykonywaniu swojej pracy. A następnie ułożyli puzzle z pociętych kawałków papieru.

                                                                                                                   Aneta Makowska

      

      

      

     Dnia 09.03.2021 w ramach zajęć z orientacji zawodowej w klasie III b odbyły się zajęcia  pt.   Gra – Czym się zajmuje? Uczniowie w grupach mieli za zadanie przyporządkować nazwy profesji do ich opisów. Wygrała  ta grupa, która zrobiła to najszybciej. Kolejnym zadaniem było podporządkowanie narzędzi pracy do przedstawiciela zawodu.

                                                                                                                         Aneta Makowska

      

      

     Dnia 04.03.2021 w ramach zajęć z orientacji zawodowej w klasie I a odbyły się zajęcia pt. Akcesoria zawodowe. Uczniowie dowiedzieli  się jakimi przedmiotami i atrybutami posługują się przedstawiciele różnych zawodów przy wykonywaniu swojej pracy.

      

      

                                                                                                             

      

      

      

     KLASY 4-8

      

      

     Zajęcia z orientacji zawodowej w klasie  IV a.

         Dnia 14.06. 2021 w ramach zajęć z orientacji zawodowej w klasie IV a, odbyły się zajęcia   pt. „Wędrówki po Mieści Zawodów”. Uczniowie zostali zapoznani ze stroną internetową Mapa Karier. Nauczyciel pokazał uczniom Miasto zawodów. Jest to wielka mapa przypominająca grę komputerową. W tym interaktywnym mieście skrywają się przedstawiciele 600 zawodów. Wyjaśnił , że w Mieście zawodów – tak jak w prawdziwym świecie – znajduje się bardzo wiele miejsc/budynków, w których pracują różne osoby. Następnie  dzieci zostały poproszone o wymienianie miejsc lub zawodów, w których pracują ich rodzice. Poznały pojęcie  pracy oraz jej znaczenie w życiu człowieka.. Ostatnim zadaniem uczniów było stworzenie                      w formie plakatu własnego Miasta zawodów.

                                                                                                                   Aneta Makowska

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 Szkoła Podstawowa nr 6 w Stargardzie
   • poczta@sp6stargard.net
   • malgorzata.osak-fidelus@zsp1stargard.edu.pl
   • 91 576-07-68 (ul. A. Krajowej 1) e-mail: poczta@sp6stargard.net 91 819-00-61 (ul. Twardowskiego 2) e-mail: filia@sp6stargard.net
   • Ul. Armii Krajowej 1 73-110 Stargard Poland
   • Inspektor Ochrony Danych: Damian Szmit e-mail: iod@data.pl
 • Nasze media społecznościowe