• Rajd - Puszcza Bukowa

• Dnia 23.09.2023r uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami i rodzicami wyruszyli na pierwszy w tym roku szkolnym szlak rajdowy. Organizatorem rajdu był Stargardzki PTTK. Trasa rajdu: PKP Szczecin Zdroje – szlak czarny – Skórcza Góra– szlak zielony– Grodzisko Chojna– Szwedzki Kamień – Przełęcz trzech braci– szlak niebieski – Psie Pole- Jezioro Szmaragdowe- PKP Zdroje. Przeszliśmy 12 km w pięknej jesiennej pogodzie.

Agnieszka Szymańska, Aneta Makowska, Małgorzata Szwed

• Wycieczka grupy 0 ,,A” do Komendy Policji Powiatowej w Stargardzie.

• Dnia 21 września 2023 r. odbyła się wycieczka grupy 0 ,,A” do Komendy Policji Powiatowej w Stargardzie.

W czasie spotkania dzieci utrwaliły sobie ważne zasady bezpieczeństwa na ulicy i w domu. Wysłuchały z dużym zaciekawieniem panów policjantów, którzy zajmują się kryminalistyką. Miały okazję zostawić swój odcisk palca , który wzięły na pamiątkę odwiedzin. Poznały też znaczenie ważnej pracy policjanta. Niezwykłą frajdą podczas wizyty było oczywiście oglądanie najnowocześniejszego radiowozu policyjnego, który specjalnie dla naszych dzieci wjechał na sygnale. Dzieci poznały również psy policyjne, które odbywają swoja służbą i mają na swoim koncie duże dokonania.

W ramach wdzięczności za atrakcyjne spotkanie przedszkolaki wręczyły policjantom podziękowanie. Niecodzienne odwiedziny były na pewno dużym przeżyciem dla przedszkolaków. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane opaskami odblaskowymi. Otrzymaliśmy również kamizelki odblaskowe .

Składam podziękowanie na ręce taty Poli za zorganizowanie wycieczki , rodzicom za opiekę podczas wyjścia, a dzieciom za wzorowe zachowanie.

Beata Maldzis

• DZIEŃ KROPKI W ŚWIETLICY

• 15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W tym dniu w naszej świetlicy odbyły się zajęcia, na których wspólnie oglądaliśmy film przedstawiający niesamowitą historię Vashti. Opowieść ta posłużyła nam jako temat do rozmów, które miały na celu uzmysłowić uczniom, że każdy z nas posiada jakiś talent.

Nie mogło oczywiście zabraknąć zajęć plastycznych inspirowanych kropką. Każdy z uczniów otrzymał kropki, zadaniem uczniów było napisanie swoich talentów i jak najpiękniejsze ozdobienie swoich kropek. Kolejnym zadaniem było napisanie swojej definicji kropki, ułożenie zadania matematycznego, w którym trzeba było wykorzystać kostki. Napisać przykłady gdzie można spotkać kropki. Narysować kropkową grę dla przeciwnej drużyny. Wyciąć kropki i przykleić na biedronce.

• WITAJ TURYSTYCZNA SZKOŁO!!

• Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze zaprasza wszystkich chętnych do udziału w rajdzie organizowanym we współpracy z PTTK w Stargardzie.

Szczecin Zdroje to adres pierwszego rajdu w roku szkolnym 2023/2024. Do zobaczenia na szlaku 🙂

Aneta Makowska, Małgorzata Szwed i Agnieszka Zielińska

• Obiady szkolne

• Szanowni Rodzice,

Od dnia 11.09.2023r. ruszają obiady szkolne. Wszystkich zainteresowanych prosimy o złożenie "karty zgłoszenia" do dnia 8.09.2023r.(piątek) do godziny 12.00.
            Karty zgłoszenia można złożyć:
            -u wychowawcy
            -w sekretariacie