• Międzyszkolny Konkurs "Mistrz Głoskowania"

• 30 maja w naszej szkole odbył się III Międzyszkolny Konkurs "Mistrz Głoskowania" dla uczniów klas 1 ze stargardzkich Szkół Podstawowych.

W konkursie wzięło udział po 2 reprezentantów ze Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej nr 9, Szkoły Podstawowej nr 10 oraz reprezentacja naszej szkoły.

Mistrzem gloskowania klas 1 zostali:

I miejsce - Gabriela Kubicka, Szkoła Podstawowa nr 9,

II miejsce - Julia Wawrzyniak, Szkoła Podstawowa nr 4,

III miejsce - Karolina Stanisławska, Szkoła Podstawowa nr 9.

Wszyscy uczestnicy świetnie poradzili sobie z zadaniami.

Gratulujemy zwycięzcom!

Dziękujemy radzie rodziców za zasponsorowanie nagród konkursowych.

Na zdjęciach znajdują się uczestnicy konkursu

Organizatorzy: Ewa Bajurak, Aneta Makowska, Jagoda Marszalenko

• Wyniki Konkursu Fotograficzno – Kulinarnego „Zdrowe i kolorowe śniadanie”

• 30 maja został rozstrzygnięty Konkurs Fotograficzno – Kulinarny „Zdrowe i kolorowe śniadanie”. Celem konkursu było propagowanie wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania, zachęcanie do wdrażania prawidłowych nawyków żywieniowych oraz pomocy rodzicom w pracach kulinarnych.

Przedszkolaki biorące udział w konkursie udowodniły, że zdrowe śniadanie jest dla nich bardzo ważnym elementem codziennej diety.

Dziękujemy przedszkolakom i rodzicom za zaangażowanie oraz udział w konkursie.

Gratulujemy wspaniałych pomysłów i talentu kulinarnego.

E. Wierzbowicz, J. Żółtaszek, E. Bajurak, J. Marszalenko, P. Duklas

• Konkurs "Jestem bezpieczny"

• 3 miejsce w Międzyszkolnym Konkursie dla klas drugich pt. "Jestem bezpieczny" organizowanym przez SP nr 7 wywalczyła reprezentacja klasy 2b.🥉

GRATULACJE 👏🥉

Na zdjęciach znajdują się uczniowie klasy 2b.

Paulina Lipkiewicz

• "Witajcie w Brzechwolandii”

• Dnia 09.05.2022r. odbył się I Międzyprzedszkolny konkurs plastyczny pod hasłem:

"Witajcie w Brzechwolandii”

Do udziału w konkursie zostały zaproszone dzieci 6-letnie z przedszkoli miejskich, oraz dzieci z Niepublicznego Integracyjnego Przedszkola "Niezapominajka” ze Stargardu. Do konkursu zgłosiły 2-osobowe zespoły z PM1, PM2, PM 4, PM5, PM6, gospodarz konkursu PM7.

Dzieci miały za zadanie narysować ilustrację - obrazek do jednego z losowo wybranych w dniu konkursu wierszy: "Kaczka Dziwaczka”, "Na straganie”, "ZOO”. I tak wypadło na "ZOO”.

W bardzo przyjaznej atmosferze, po powitaniu przez panią vi-ce dyrektor Bożenę Rokicką, dzieci ochoczo przystąpiły do tworzenia swojej pracy plastycznej. W ciągu 45 minut powstały piękne, kolorowe i kreatywne prace. Wybór najlepszych prac był dość trudny, bo każde z dzieci włożyło w jej wykonanie sporo wysiłku, pomysłowości i talentu.

Jury przyznało:

I MIEJSCE – Amelia O. PM nr 5

II MIEJSCE – Adam T. PM nr 5

III MIEJSCE – Liliana B. PM nr 2

Jednogłośnie nagrodę Publiczności otrzymała Liliana B. PM NR 2

Wszystkie dzieci otrzymały nagrody, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców, Prezydenta Miasta Stargard, oraz firmę "Rarytas”. W imieniu nagrodzonych dzieci, organizatorów konkursu serdecznie dziękujemy Sponsorom.

Organizatorzy konkursu:

Mariola Wojcińska

Beata Maldzis

Jagoda Marszalenko

• Turniej gry w warcaby

• Dnia 28.04.2022r. w naszej szkole odbył się turniej gry w warcaby.

Rywalizacja była zacięta, a każdy zawodnik marzył o tytule mistrza szkoły.

W turnieju wzięło udział 32 uczniów klas 1-3. Przed przystąpieniem do gry uczestnicy poznali regulamin i zasady turnieju. Na podstawie losowania zostały wyłonione pary, które rywalizowały ze sobą. Wygrany przechodził dalej, a przegrany zawodnik otrzymał dyplom i słodki upominek.

MISTRZEM SZKOŁY GRY W WARCABY ZOSTAŁ RAFAŁ DZIADOWICZ Z KLASY 3D !!! 🏆💪👏

2 MIEJSCE Jakub Kobus klasa 2b 🥈👏

3 MIEJSE Kacper Kobus klasa 2b🥉👏

4 MIEJSE Hubert Hallmann klasa 3a👏

5 MIEJSCE Kacper Skrzypczak klasa 2b👏

Pomimo naturalnego współzawodnictwa i emocjom, które niewątpliwie towarzyszyły zawodnikom, rozgrywki warcabowe przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze.

Wielkie brawa!! 👏👏♟️💪🏆

Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za ufundowanie nagród w konkursie.

Agata Witkowska

Paulina Lipkiewicz

• Rekrutacja do przedszkola

• W terminie 10-11 maja br. rodzice dzieci zakwalifikowanych składają POTWIERDZENIE PRZEZ RODZICA KANDYDATA
            WOLI PRZYJĘCIA W POSTACI PISEMNEGO OŚWIADCZENIA

(znajduje się w zakładce REKRUTACJA na stronie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1).
            Oświadczenia należy wrzucać do skrzynki znajdującej się w holu szkoły.

(Listy zakwalifikowanych dzieci wywieszone są na drzwiach budynku przy ul. Twardowskiego 2)

• Wycieczka klasy 1a

• 6 maja klasa 1a wybrała się do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Kliniskach, gdzie wspaniale spędziła czas na wspólnej zabawie, nauce i przy ognisku.

Na zdjęciach znajdują się uczniowie klasy 1a podczas wycieczki.

Ż.Wieteska-Zygoń

• MAJOWE ŚWIĘTA w 1d

• Klasa 1 d upamiętniła rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a także Dzień Flagi obchodzony dnia 2 Maja.

Święta te są okazją do rozmów o patriotyzmie, symbolach narodowych oraz znaczeniu Ojczyzny w naszym życiu.

Podczas zajęć nie zabrakło biało - czerwonej flagi oraz wysłuchania hymnu państwowego. Uczniowie obejrzeli prezentację na temat znaczenia tych świąt w historii naszej Ojczyzny, a po niej zaśpiewały wspólnie pieśń "Witaj Majowa Jutrzenko", którą można odsłuchać na filmiku poniżej.

Na filmie znajdują się uczniowie klasy 1d.