• Zarządzenie w sprawie harmonogramu rekrutacji do przedszkoli i szkół

• Zarządzenie Nr 21/2023 Prezydenta Miasta Stargard z dnia 25 stycznia 2023 roku w sprawie określenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów do publicznych przedszkoli, klas sportowych i mistrzostwa sportowego oraz klas pierwszych publicznych szkół na rok szkolny 2023/2024 na terenie Gminy Miasta Stargard.

• Poznajemy zawody w grupie przedszkolnej.

• Dnia 09.02 2023r w ramach zajęć z preorientacji zawodowej w grupie przedszkolnej odbyły się zajęcia pt.” Poznajemy zawody”. Zajęcia rozpoczęliśmy od powitalnej zabawy „Witam wszystkich, którzy w przyszłości chcą zostać…” i wymieni nazwy różnych zawodów, natomiast dzieci, których dotyczy zdanie, machają na powitanie. Punktem wyjścia była rozmowa na temat tego, czym zajmują się ich rodzice. Następnym ćwiczeniem było przyporządkowanie atrybutów do danych zawodów. Dzieci po kolei podchodziły do nauczyciela i losowali z worka jeden przedmiot, po czym nazywali go i przyporządkowali do określonego zawodu..

• „Rajd PTTK – „Stargard Tajemniczy ”

• W ramach „Rajdu PTTK – „Stargard Tajemniczy ”- Jak to z pożarami bywało. w asyście przewodnika z PTTK, przeszliśmy szlakiem ciekawych miejsc naszego miasta. Z przewodnikiem i uczestnikami rajdu z innych szkół spotkaliśmy się przed Szkołą Podstawowa nr 5. W trakcie 3 godzinnej wędrówki mieliśmy okazję wysłuchać ciekawych informacji o zabytkach, kulturze i historii Stargardu. Na zakończenie zwiedzaliśmy budynek PSP. Poznaliśmy pracę strażaków, zapoznaliśmy się z wyposażeniem wozów oraz sprzętem ratowniczym. Już samo wejście do budynku PSP wzbudziło u dzieci zafascynowanie oraz wielki podziw. Dzięki życzliwości strażaków, dzieci mogły z bliska przyjrzeć się ciężkiej pracy strażaka. Dzieci wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo- gaśniczych. Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzania elementów stroju strażaków oraz wejście do wozów strażackich. Na zakończenie każdy z uczestników rajdu mógł zjeść pyszną grochówkę.

Małgorzata Szwed

• KONKURS PLASTYCZNY "KIM BĘDĘ W PRZYSZŁOŚCI "

• W styczniu uczniowie klas 1-3 mieli możliwość udziału w konkursie pt. „Kim będę w przyszłości ”. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań światem społecznym i pracą zawodową ludzi różnych środowisk oraz kształtowanie wyobraźni dzieci dotyczącej przyszłości zawodowej.

1. Miejsce Nadia Kowalczyk I c

2. Miejsce Filip Doliński z klasy I c

3. Miejsce Diana Szypulińska z klasy III c

Wyróżnienie otrzymali: Amelia Kremer, Alan Andrzejczyk, Lilia Fiałko, Michalina Adamczyk.

Gratulujemy zwycięzcom.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

• Szkolny konkurs piosenki

• Dnia 25 stycznia odbył się Szkolny Konkurs Piosenki. Spośród wielu, bo aż 34 zgłoszonych uczestników wybór okazał się na tyle trudny, że konieczna okazała się dogrywka i organizacja II etapu konkursu. Przecież nie od dziś wiadomo, że śpiewać każdy może! Ostatecznie do muzycznej rywalizacji o „Złoty mikrofon” śpiewająco przeszły:

I miejsce – Michalina z kl.1d

II miejsce – Maja z kl. 2c

III miejsce – Oliwia A. oraz duet: Oliwia K. i Kornelia z kl.3b

Wszyscy soliści będą reprezentować naszą szkołę w V Konkursie Piosenki „Złoty Mikrofon”. Gratulujemy uczestnikom!

Nagrody zostały zakupione przez Radę Rodziców- serdecznie dziękujemy!

Organizatorzy konkursu: M. Wojcińska, J. Marszalenko, A. Witkowska i M. Synoś.