• - Obrazek 1

   - Obrazek 2

 • LEKCJA ZDROWIA

  LEKCJA ZDROWIA

  12. 06. uczniowie klasy IIa wzięli udział w zajęciach - Lekcji Zdrowia - kształtującej odpowiednie nawyki żywieniowe zorganizowane i przeprowadzone przez p. A. Grochowiak dietetyk. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, rozpoznawali i nazywali zdrowe produkty, a następnie przygotowali pastę z czerwonej fasoli. Po degustacji każdy uczeń otrzymał dyplom za udział w zajęciach.

  GALERIA ZDJĘĆ


  A. Chwesiuk

 • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

  29 maja br. w naszej szkole odbył się  XI międzyszkolny konkurs recytatorski   Brzechwa nie tylko dla najmłodszych,  który jest organizowany co roku z okazji nadania szkole imienia. Brzechwa został patronem SP 6 uchwałą Rady Miejskiej w Stargardzie – 31 maja 2005 roku.

  Celem  spotkań jest popularyzacja lirycznego dorobku poety, mniej znanego niż jego twórczość dla dzieci.

  W konkursie wystąpiło ośmioro uczestników z pięciu  szkół podstawowych,  którzy recytowali następujące utwory : Anioł, Bunt anioła, Do matek, Do podlotka, Droga, Różpasterz  i Urszula. Spotkanie wzbogaciły piosenki Grzegorza Turnaua do  wierszy  Brzechwy ( Na ulicy Słowiczej, 24 smutki, Wzdłuż ulic, Niebo i ziemia).

   Wyróżnienia i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców SP 6 otrzymały uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i ze Szkoły Podstawowej nr 7.

  Wszystkim uczestnikom i wyróżnionym oraz ich nauczycielom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!!!  Życzymy dalszych sukcesów!

  Konkurs prowadziły  uczennice klasy VIb.

  GALERIA ZDJĘĆ

                                                                                                                               L. Stefanowicz

 • II MIEJSCE W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE LITERACKIM

  II MIEJSCE W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE LITERACKIM

  ,,Jest kwiecień 1945 roku. Nazywam się Tomasz Milik i niedawno przyjechałem z moją matką do Starogrodu. Nie chciałem tutaj być. Rodzice mówili na te tereny Ziemie Odzyskane,  a w mojej głowie brzmiały słowa przyjaciół - to niemieckie miasto. Po co tam jedziecie? Miasto na Pomorzu Zachodnim po przejściu frontu prawie całkowicie zostało zniszczone. To właśnie tutaj mój ojciec, pracownik Państwowego Urzędu Repatriacyjnego, został wydelegowany.(...)"

              Tak rozpoczyna się opowiadanie Julki Gdy skończył się ostrzał..., którym wywalczyła podium. Praca w całości zostanie wydrukowana w kolejnej edycji szkolnej gazetki Buda na 6!

              Ale zacznijmy  od początku...

              W marcu Muzeum Archeologiczno-Historyczne, aby uczcić obchody Dnia Pionierów, ogłosiło dla uczniów stargardzkich szkół konkurs literacki pod nazwą Domy, ulice i miasto – zniszczenia i odbudowa. Stargard w pierwszych powojennych latach. Konkurs adresowany był do uczniów wszystkich etapów edukacji, zaś jego ideą było upamiętnienie pierwszych polskich mieszkańców powojennego Stargardu. Do ogłoszonego w szkole naboru zgłosiło się kilkoro uczniów z klas piątych i siódmych. Zadanie nie było łatwe.  Żeby napisać opowiadanie, uczniowie musieli poznać teksty źródłowe przygotowane przez panią Monikę Szauman. Były to fascynujące książki, ale trudne i wymagające umiejętności analizy historycznej, np.: Para buch, miasto w ruch. Historia kolei stargardzkiej, Miejsca pracy przymusowej Polaków w Stralsundzie i Stargardzie, Wrogowie Polski Ludowej czy opracowanie autorstwa Moniki Szauman dotyczące powojennej historii stargardzkiego harcerstwa. Po przeanalizowaniu tekstów źródłowych  należało wymyślić wiarygodne postacie i opowiedzieć ciekawą historię. W tym zadaniu pomogła pani Katarzyna Kuchta. Ostatecznie powstały  ciekawe opowiadania, których bohaterami byli fikcyjni pionierzy ziemi stargardzkiej, osadzeni  w powojennych realiach.

              12 maja, w Dniu Pioniera Stargardu, na rynku głównym ogłoszone zostały wyniki konkursu. Uczniowie naszej szkoły odnieśli niemały sukces. Julia Stolarska z klasy VIIa swoją pracą pt. Gdy skończył się ostrzał… zajęła II miejsce. Co istotne, I i III miejsce zajęły przedstawicielki szkoły ponadgimnazjalnej, co tylko podkreśla wysoki poziom pracy Julii.

  Dwaj pozostali uczniowie naszej szkoły: Filip Szydłowski z klasy VIIa oraz Martyna Pędzik z klasy Va, zajęli miejsca tuż za podium. Udział w konkursie  nie tylko przyniósł radość zwycięstwa, ale także przyczynił się do wzbogacenia wiedzy uczniów o trudnych czasach powojennej rzeczywistości miasta, które powoli podnosiło się z gruzów wojennej zawieruchy. Patronat nad konkursem objął prezydent miasta Stargardu, Pan Rafał Zając.

              Wszystkim uczestnikom konkursu należą się ogromne gratulacje.

  II MIEJSCE W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE LITERACKIM - Obrazek 1II MIEJSCE W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE LITERACKIM - Obrazek 2II MIEJSCE W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE LITERACKIM - Obrazek 3

 • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS "MISTRZ GŁOSKOWANIA"

  Dnia 23.05.2018 r. w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs pt. „Mistrz Głoskowania”. 

  W konkursie udział wzięli przedstawiciele klas I, szkół podstawowych nr 6, 2, 5 i 8 w Stargardzie. 

  I miejsce zajął Gabriel Szydełko z SP nr 6, z klasy I A

  II miejsce zajęła Maja Piec z SP nr 5

  III miejsce zajęła Maja Szcześniak z SP nr 2

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! 

  Ewa Bajurak

  Aneta Makowska

  Patrycja Duklas

  MIĘDZYSZKOLNY KONKURS "MISTRZ GŁOSKOWANIA" - Obrazek 1MIĘDZYSZKOLNY KONKURS "MISTRZ GŁOSKOWANIA" - Obrazek 2MIĘDZYSZKOLNY KONKURS "MISTRZ GŁOSKOWANIA" - Obrazek 3MIĘDZYSZKOLNY KONKURS "MISTRZ GŁOSKOWANIA" - Obrazek 4

 • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO PRZY UL. TWARDOWSKIEGO (os. Pyrzyckie)

  REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO PRZY UL. TWARDOWSKIEGO (os. Pyrzyckie)

  W załączeniu postępowanie rekrutacyjne do nowo tworzonego przedszkola przy ul.Twardowskiego (os.Pyrzyckie).

  Poniższe dokumenty należy składać w siedzibie przedszkola nr 6 na ul. Niewiadomskiego w Stargardzie od 17.05 - 30.05.2018.

  zarzadzenie_142_2018.pdf

  0_POSTEPOWANIE_REKRUTACYJNE_20182019.docx

  1_WNIOSEK_2018.doc

  2_OSWIADCZENIE.doc

  3_POTWIERDZENIE_WOLI_DO_NOWO_TWORZONEGO_PRZEDSZKOLA.docx

 • DZIEŃ MAMY W KL. IIA

  DZIEŃ MAMY W KL. IIA

  Wiersze, piosenki, taniec upominki i wspólna zabawa to najwspanialsze niezapomniane chwile z Mamusią.

  GALERIA ZDJĘĆ

  A. Chwesiuk

 • APEL Z OKAZJI DNIA KSIĄŻKI

  APEL Z OKAZJI DNIA KSIĄŻKI

  18 maja  spotkaliśmy się całą społecznością szkolną,  by podkreślić kilka ważnych uroczystości.

  2 kwietnia przypada  Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Datę te wybrano nieprzypadkowo – jest to rocznica urodzin  jednego z największych baśniopisarzy  - Hansa Christiana Andersena.

  23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Ochrony Praw Autorskich. Pomysł na to święto wywodzi się z Katalonii, regionu w północno- wschodniej Hiszpanii. Zgodnie z tradycją w dniu św. Jerzego Katalończycy obdarowują bliskie osoby  książkami i różami. Święto ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

   Jan Brzechwa – patron naszej szkoły, był najlepszym znawcą prawa autorskiego w Polsce i został wybrany do Międzynarodowej Komisji Prawa Autorskiego.

  Obejrzeliśmy inscenizację Bajka różne ma imiona… (na podstawie  scenariusza Zamieszanie w krainie bajek  B.  Majcy) w wykonaniu uczniów klasy III a , pod kierunkiem p. Żanety Wieteskiej-Zygoń i p. Lidii Stefanowicz.

  Ze spotkania takie oto płynęło przesłanie :

   Bajki i książki czytaj zawzięcie,

  Do świata wiedzy znajdziesz zaklęcie.

  Świat jest wielki, a po drodze tyle pytań,(…)

  Książki mówią : Nie zabłądzi ten kto czyta !

  Książki mówią, że ciekawi żyją mądrzej !

  Serdecznie dziękuję uczniom klasy III a, ich rodzicom oraz p. Ż. Wieteskiej- Zygoń  za wkład i zaangażowanie w organizację apelu szkolnego.

  L.Stefanowicz

   

  GALERIA ZDJĘĆ

   

   

 • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

  EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

  Egzamin na kartę rowerową w roku szkolnym 2017/18 dla chętnych uczniów z klas VI i VII odbędzie się:

  Część teoretyczna:

  29.05.2018 – o godzinie 15.10 w sali nr 9.

  Termin części praktycznej (po zaliczeniu części teoretycznej) - zostanie podany w dniu 29.05.2018r.

  1. Do egzaminu na kartę rowerową mogą przystąpić uczniowie, którzy ukończyli 10 lat. (uczniowie klas VI i VII)
  2. Karta rowerowa jest wydawana w szkole bezpłatnie.
  3. Warunkiem przystąpienia do egzaminu na kartę jest zgoda rodzica i wychowawcy klasy w formie podpisu na arkuszu zaliczeń (załącznik nr 1). Zgoda rodziców jednocześnie jest deklaracją braku przeciwwskazań zdrowotnych do wydania karty rowerowej.
  4. Uczniowie są zobowiązani dostarczyć do szkoły na czas egzaminu rower, którym będą sprawdzane umiejętności jazdy rowerem, (szkoła nie dysponuje rowerami).
  6. Egzamin teoretyczny i praktyczny odbywa się w określonym przez nauczyciela czasie i miejscu.
  7. Egzamin składa się z:
  1) części teoretycznej - pytania testowe,
  2) części praktycznej - jazda rowerem.
  8. Test (część teoretyczna) przeprowadzany jest w formie testu jednokrotnego wyboru składającego się z 25 pytań.
  9. Test zawiera pytania o następującej tematyce:
  1) znaki i sygnały drogowe,
  2) manewry na drodze,
  3) typowe sytuacje drogowe (skrzyżowania drogi głównej z drogami podporządkowanymi, 
  skrzyżowania dróg równorzędnych i z ruchem okrężnym),
  4) pierwsza pomoc ofiarom wypadków,
  5) obowiązkowe wyposażenie roweru,
  6) konserwacja roweru,
  10. Czas trwania części teoretycznej egzaminu wynosi 35 minut. 
  11. Wynik części teoretycznej egzaminu uznaje się za pozytywny, jeżeli osoba zdająca egzamin odpowiedziała prawidłowo na co najmniej 20 pytań.
  12. Warunkiem przystąpienia do części praktycznej egzaminu jest uzyskanie pozytywnego wyniku z części teoretycznej egzaminu. 
  13. Test praktyczny (część praktyczna) polega na ocenie kierującego rowerem pod względem:
  1) pozycji kierującego na pojeździe,
  2) upewnienia się o możliwości jazdy,
  3) upewnienia się o możliwości skrętów i sygnalizowanie zmian kierunku jazdy
  4) płynnego ruszania z miejsca,
  5) właściwe reagowanie na znaki i sygnały drogowe,
  6) hamowania i zatrzymania pojazdu w określonym miejscu.
  14. Czas trwania części praktycznej egzaminu wynosi 10 minut. 
  15. Wynik części praktycznej uznaje się za pozytywny, jeżeli osoba zdająca egzamin prawidłowo wykonała co najmniej 90% manewrów i nie stwarza zagrożenia dla ruchu drogowego.

  Warto zajrzeć na poniższe strony:

  http://wrower.pl/prawo/kodeks-drogowy,2162.html

   – zbiór informacji dotyczących rowerzystów

  http://dlakierowcow.policja.pl/dk/pierwsza-pomoc

   - informacje o ppp

  http://brd.edu.pl

   – nauka i sprawdzenie swoich wiadomości

  http://www.pzm.pl/turnieje/szkola-podstawowa-testy-brd-i-mtm

   - przykładowe testy

 • SZÓSTKA GÓRĄ!

  SZÓSTKA GÓRĄ!

  Nasi uczniowie - Filip Babula z kl. 3D i Miłosz Starczyk z kl. 3E zajęli kolejno I i II miejsce w międzyszkolnym konkursie literowania w języku angielskim dla klas 3 pt."Spelling Master". Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową nr 8.

  Serdecznie gratulujemy!

  Anna Makarewicz 

 • KONKURS FOTOGRAFICZNY "JAN BRZECHWA I JA"

  Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Jan Brzechwa i ja”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Stargardziez okazji DNI PATRONA.

  Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły. Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać dowolne zdjęcie z wybranym przez siebie utworem Jana Brzechwy. Każdy uczestnik może zgłosić jedno zdjęcie. Zdjęcie podpisane na odwrocie /imię, nazwisko, klasa/ należy oddać swojemu wychowawcy lub przynieść do sali 20. Termin składania zdjęć mija 28 maja o godz.12.00. Zdjęcia posłużą do zorganizowania wystawy, a następnie trafią do szkolnej kroniki.

  Najciekawsze zdjęcia wybrane przez komisję zostaną nagrodzone.

                                                                         

  Ż. Wieteska-Zygoń

  D. Kocoń

  B. Rynkiewicz

   

 • WYKŁAD HISTORYCZNY

  11 maja uczniowie klas siódmych pod opieką nauczycielki historii, Moniki Szauman oraz swoich wychowawczyń, Katarzyny Kuchty i Iwony Karpickiej, wzięli udział w wykładzie historycznym autorstwa Pani Jolanty Aniszewskiej, zastępcy dyrektora do spraw naukowych w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Stargardzie. Wykład nosił tytuł Miasto Pionierów – od Zarzecza do Starogrodu. Miał on miejsce w piwnicy Towarzystwa Przyjaciół Stargardu i był częścią tegorocznych obchodów Dnia Pionierów Stargardu, który przypada 12 maja. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądały pierwsze dni naszego miasta po zakończeniu II wojny światowej, skąd przybyli pierwsi polscy mieszkańcy Starogrodu (jak wówczas nazywano Stargard), czym się zajmowali i z jakimi trudnościami borykali. Wykład był bardzo pouczający, wzbogacony o liczne, unikatowe fotografie przedstawiające powojenne miasto i stargardzian, pierwszą dokumentację oraz wiele innych ciekawostek. 
  Miejmy nadzieję, że kolejne równie ciekawe spotkanie historyczne odbędzie już za rok. 

  WYKŁAD HISTORYCZNY - Obrazek 1WYKŁAD HISTORYCZNY - Obrazek 2Monika Szauman

 • 1 MIEJSCE W KONKURSIE J. ANGIELSKIEGO

  Miło nam poinformować, że uczeń klasy VIA

  DANIEL STACHOWIAK zajął I MIEJSCE

  w VI MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO.

  Konkurs odbył się 11 maja 2018r. w SP nr 3.

  Gratulacje!

  1 MIEJSCE W KONKURSIE J. ANGIELSKIEGO - Obrazek 11 MIEJSCE W KONKURSIE J. ANGIELSKIEGO - Obrazek 21 MIEJSCE W KONKURSIE J. ANGIELSKIEGO - Obrazek 31 MIEJSCE W KONKURSIE J. ANGIELSKIEGO - Obrazek 4

                                             M. Szymczyk

 • ZABYTKI ANGLII - WARSZTATY GRAFICZNE W MDK

  ZABYTKI ANGLII - WARSZTATY GRAFICZNE W MDK

  W marcu uczniowie klas 7 wzięli udział w warsztatach graficznych w MDK-u. Pod kierunkiem grafika pana Ryszarda Balonia wykonali piękne grafiki najciekawszych budowli Anglii. Poznali jedną z technik graficznych.

  Wernisaż wystawy tych prac odbędzie się 26.04. 2018r. (czwartek), godz. 17.30 w naszej szkole.


  SERDECZNIE WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPRASZAMY!


  Mariola Szymczyk

  GALERIA ZDJĘĆ

 • DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

  DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

  Gratulujemy wszystkim dziewczynkom i chłopcom, którzy reprezentowali naszą szkołę w Drużynowych Biegach Przełajowych na 800 i 1000m na stadionie lekkoatletycznym w Stargardzie.
  III miejsce indywidualnie zajęła Maja Sławęcka.
  Drużyna dziewczynek wywalczyła IV miejsce w składzie: 

  Maja Sławęcka (3), Marcela Krzysiek (7), Marcelina Kazimierska (11), Matysik Michalina (19), Nicola Nowak (20), Zuzanna Rolewicz (28), Hanna Kowalczuk (29), Maja Sewerynek (31), Zuzanna Łapa (36), Gabriela Wojcińska (37), Ola Maluga (39), Julianna Piotrowska (40).

  Z chłopców najlepiej zaprezentowali się: Paweł Karpiuk (17), Filip Firmanty –Lewandowski (22), Szymon Rybaczuk (26), Aleksander Ochota (33), Michał Jacewicz (37), Jakub Żółtowski(40), Patryk Nocoń (49), Tomasz Berczyński (50), Daniel Stachowiak (50), Kordian Grzelak (56).

  Gratulujemy!

  Szczegółowe wyniki z biegu: http://www.mos.stargard.pl/sport_szkolny-661.html#tu


  Ewa Jaruzel

 • TYDZIEŃ HUMANISTYCZNY

  25 maja 2017 Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował o ustanowieniu roku 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Pod takim też hasłem odbył się tegoroczny Tydzień Humanistyczny. 
  Nie zrezygnowaliśmy jednak z trwałych elementów imprezy - ogólnoszkolnego testu "Czy znasz Jana Brzechwę?"
  Uczniowie, którzy dobrze przygotowali się do tego zadania, otrzymali nagrody w postaci piątek i szóstek z języka polskiego. 
  Kolejnym zadaniem były zmagania z polską ortografią.

  W konkursie na mistrza i wicemistrza ortografii zwyciężyli: 
  w klasach czwartych: Zuzanna Rolewicz IVa, Natalia Izak IVb,
  w klasach piątych: Patrycja FlotyńskaVb, Wojciech Rzesiowski Vb,
  w klasach szóstych: Inez Szałaj VIa, Julia Koc VIa,
  w klasach siódmych: Joanna Mędyk, Patryk Ober.

  W konkursie wiedzy o Kapelanach Niepodległej Polski:
  I miejsce ex aequo zajęli: Maja Marszczuk z klasy VI b oraz Szymon Koziński z klasy V b,
  II miejsce ex aequo zajęli: Patrycja Pieńkowska z klasy VI b oraz Adam Olszewski z klasy VI b,
  III miejsce zdobył Maciej Szmit z klasy VII b,
  wyróżnienie otrzymała Nikola Futkowska z klasy VII b.

  W konkursie recytatorskim przedstawiono utwory do tematu Ojczyzna. Wyróżnienia otrzymali:
  Julia Chachuła z klasy V a, 
  Julia Pawińska z klasy V b,
  Inez Szałaj z klasy VI a, 
  Gabriela Wojcińska z klasy IV b.

  W konkursie wiedzy o II Rzeczypospolitej - „Sto Lat Niepodległej” najlepszymi historykami okazali się:
  Adam Olszewski z klasy VI b, 
  Maja Marszczuk z klasy VI b,
  Magda Olas z klasy VI b.

  Najlepszą prezentację multimedialną "Ludzie, których warto znać - Irena Sendlerowa" przygotowali: 
  Julia Chachuła i Maciej Stasiak - uczniowie klasy V a. 
  Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

  Podczas Tygodnia zorganizowano imprezy towarzyszące. Jedną z nich było czytanie podczas przerw przez uczniów klas starszych fragmentów opowiadań Janiny Papuzińskiej i Agnieszki Frączek uczniom klas młodszych. 
  Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie: Joannie Mędyk, Idze Szydlowskiej, Nikoli Futkowskiej, Maciejowi Szmitowi, Markowi Sakowi, Filipowi Maślanikowi, Kacprowi Frymarkiewiczowi.
  Zwieńczeniem tygodniowych zmagań był koncert w wykonaniu szkolnego chóru wokalnego prowadzonego pod kierunkiem pani Aliny Kopery. 
  Wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych: Marsz I Brygady, Szara Piechota, które powstawały w okresie walki Polaków o samodzielne, niepodległe państwo oraz piosenek o tematyce wiosennej: Rozkołysz pieśnią świat i Wiosna.
  Imprezy Tygodnia Humanistycznego przygotowali nauczyciele: Łukasz Grzybek, Magdalena Jankowska, Katarzyna Kuchta, Joanna Piotrowska, Barbara Rynkiewicz, Lidia Stefanowicz, Monika Szauman.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS: „ZDROWY ŚWIAT- ZDROWY CZŁOWIEK”

  MIĘDZYSZKOLNY KONKURS: „ZDROWY ŚWIAT- ZDROWY CZŁOWIEK”

  11 kwietnia odbył się XVII międzyszkolny konkurs wiedzy ekologicznej i zdrowotnej pod hasłem: „Zdrowy świat – zdrowy człowiek”. 
  Celem konkursu jest propagowanie wśród uczniów zdrowego stylu życia oraz zachowań proekologicznych, zwrócenie uwagi na zależności zachodzące między stanem środowiska, a stanem zdrowia człowieka. 
  W konkursie wzięli udział uczniowie czwartych klas stargardzkich szkół podstawowych. Wszyscy bardzo dobrze poradzili sobie z rozmaitymi konkursowymi zadaniami. 
  Najlepsi okazali się uczniowie z SP 5: Michał Matwiejczyk i Patryk Pawlak, i to oni zdobyli dla swojej szkoły puchar.
  Drugie miejsce zajęła drużyna z SP 4 w składzie: Wiktoria Stępczyńska i Filip Woźny, a trzecie: Karolina Krawczyńska i Hubert Jaruzel z SP 1. 
  Zwycięzcy zdobyli medale. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców SP 6 oraz upominki ufundowane przez Urząd Miejski w Stargardzie. Natomiast słodki poczęstunek dla uczniów przekazała stargardzka firma „Rarytas”. 
  Organizatorki konkursu - nauczycielki: Żaneta Wieteska-Zygoń i Iwona Karpicka serdecznie dziękują wszystkim sponsorom. Szczególne podziękowania kierują do uczniów klasy VII b, którzy włączyli się w przygotowanie konkursu.

  Ż. Wieteska-Zygoń

   

  MIĘDZYSZKOLNY KONKURS: „ZDROWY ŚWIAT- ZDROWY CZŁOWIEK” - Obrazek 1MIĘDZYSZKOLNY KONKURS: „ZDROWY ŚWIAT- ZDROWY CZŁOWIEK” - Obrazek 2

 • TYDZIEŃ PRZYRODNICZO-MATEMATYCZNY 2018

  W dniach od 15 do 22.03.2018 odbył się TYDZIEŃ PRZYRODNICZO - MATEMATYCZNY. Na terenie szkoły uczniowie wzięli udział w licznych pokazach, doświadczeniach oraz konkursach.

  W Czwartek 15.03.2018 odbył się „Dzień z fizyką”

  W szkolnym Konkursie Fizycznym :
  I miejsce zajęła Julia Stolarska
  II miejsce zajęła Joanna Mędyk
  III miejsce zajęła Maja Chmara

  W Piątek 16.03.2018 nasza drużyna składająca się z przedstawicieli: Eryka Gniteckiego i Adama Olszewskiego z klasy 6b oraz Wojtka Rzesiowskiego z klasy 5b wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Dużo myślenia to dużo zabawy” w Szkole Podstawowej nr 11.
  Indywidualnie Eryk Gnitecki zajął 3 miejsce. W konkursie drużynowym, w skład którego wchodził Eryk oraz trzech przedstawicieli innych szkół stargardzkich, zajęliśmy 1 miejsce.

  We Wtorek 20.03.2018 odbył się „Konkurs informatyczny dla klas 5-7 
  I miejsce zajął Adam Olszewski z kl.6b
  II miejsce zajął Kacper Koźbiał z kl. 7a
  III miejsce zajął Kacper Rychlak z kl.6a

  Dnia 20 marca 2018 r. odbył się również szkolny konkurs geograficzny pt. "ŚRODOWISKO PRZYRODNICZE POLSKI". W konkursie wzięło udział 7 uczniów z klas: 7a oraz 7b, który przebiegał na zasadzie znanego telewizyjnego teleturnieju "Jeden z dziesięciu". 

  Konkurs wyłonił najlepszych uczniów - geografów:

  I miejsce - Maciej Szmit z kl. 7b
  II miejsce - Amelia Mikołajczak z kl. 7b
  III miejsce - Joanna Mędyk z kl. 7a

  Wyróżnienia otrzymali:
  -Adrian Rybaczuk z kl. 7b oraz Filip Szydłowski z kl. 7a

  W Środę 21.03.2018 odbył się „Dzień z chemią”

  W konkursie pt. Świat zbudowany jest z różnych pierwiastków chemicznych: metali i niemetali” nagrody zdobyli:
  I miejsce Julia Stolarska z kl. 7a i Krzysztof Prywerek z kl. 7b
  II miejsce Julia Wyszyńska z kl. 7a i Wiktoria Woźniak z kl. 7b

  W konkursie technicznym „Zbuduj swojego eko-robota”:
  I miejsce zdobyła Agata Paczkowska z kl. 6a
  II miejsce zajęła Nel Konopka z kl. 6a
  III miejsce zajęła Karolina Wiśniewska z kl.6a
  Wyróżnienia otrzymali:
  Paweł Karpiuk i Daniel Stachowiak z kl. 6a
  Magdalena Olas z kl. 6b
  Patrycja Pieńkowska i Maja Sławęcka z kl. 6b

  Imprezy Tygodnia Matematyczno-Przyrodniczego przygotowali nauczyciele: Danuta Kocoń, Beata Mielnicka, Małgorzata Osak-Fidelus, Anna Kamińska, Maryla Jasińska, Alina Kopera.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • KONKURS PLASTYCZNY

  KONKURS PLASTYCZNY

  Przed świętami wielkanocnymi odbył się konkurs plastyczny "Najpiękniejsza kartka i ozdoba wielkanocna" dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Najwięcej prac konkursowych oddała klasa 1b i klasa 1c. Te klasy zostały wyróżnione specjalnie za wkład włożony w wykonanie prac.

  Najpiękniejsza kartkę w kategorii klas 1-3 wykonali:
  I miejsce- Hanna Kościelniak z klasy 3a,
  II miejsce- Oliwier Polus z klasy 1b,
  III miejsce- Lilianna Szubert z klasy 3c. 
  Wyróżnienie otrzymali: Aleksandra Uznanska z klasy 3a, Hanna Rybarczuk z klasy 1b oraz Ksawier Borkowski z klasy 3b.

  Najpiękniejsza kartkę wielkanocną w kategorii klas 4-7 wykonali:
  I miejsce - Norbert Cieplucha z klasy 6a,
  II miejsce- Inez Szalaj z klasy 6a,
  a III miejsce Aleksandra Kalinowska z klasy 7a.

  Najładniejszą ozdobę wielkanocną wśród klas 1-3 wykonali:
  I miejsce - Amelia Łaszczuk z klasy 3e,
  II miejsce - Aleksandra Gajda z klasy 3a, 
  III miejsce - Karol Łuciuk z klasy 1c.
  Wyróżnienie otrzymali: Michał Kurz z klasy 3e, Alicja Orzechowska z klasy 1b, Natasza Fedyniuk z klasy 2a oraz Aleksandra Uznanska z klasy 3a.

  Najładniejszą ozdobę w kategorii klas 4-7 wykonali: 
  I miejsce- Dominika Gajda z klasy 5b, 
  II miejsce-Hanna Preis z klasy 4a,
  III miejsce- Jan Derlatka z klasy 4c.
  Wyróżnienie otrzymały uczennice z klasy 6a- Nel Konopka i Inez Szalaj.
  Gratulujemy wszystkim wygranym i dziękujemy za piękne prace, które można było nabyć podczas wielkanocnego kiermaszu.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Ewa Bajurak

 • III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Dużo myślenia to dużo zabawy”

  16 marca w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Dużo myślenia to dużo zabawy". W klasyfikacji indywidualnej (na 30 uczestników) Eryk Gnitecki ucz. kl 6b zajął 3 miejsce. W drugiej części konkursu wraz z 3 uczniów z SP1 i SP w Grzędzicach Eryk Gnitecki zdobył 1 miejsce.

  Uczniowie wspólnie rozwiązywali zagadki, rebusy, krzyżówki, kryptarytmy, puzzle, anagramy i szyfry. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowali: Wojciech Rzesiowski z kl. 5b, Eryk Gnitecki i Adam Olszewski z kl. 6b.

  Gratulujemy!

  GALERIA ZDJĘĆ

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 Szkoła Podstawowa nr 6 w Stargardzie
  Ul. Armii Krajowej 1
  73-110 Stargard
 • 91 576-07-68 (ul. A. Krajowej 1)
  91 819-00-61 (ul. Twardowskiego 2)
  e-mail: poczta@sp6stargard.net

Galeria zdjęć