GRUPA ŻÓŁTA

ZAJĘCIA Z POLICJANTAMI

Nasza grupa miała możliwość uczestniczenia w zajęciach z policjantami. Dzieci wiedzą już jak zachowywać się, gdy zaczepia ich nieznajomy. Policjanci uświadamiali przedszkolakom, że „miła” osoba nie zawsze ma dobre zamiary wobec nich. Zadziwiające jest, że 4latki znają numer alarmowy 112. Było to wielkie zaskoczenie dla mundurowych. Grupa żółta skorzystała również z zaproszenia starszaków na zajęcia ze strażą pożarną. Dzieci mogły wejść do prawdziwego wozu strażackiego.
W praktyce sprawdzili jak ciężko jest gasić pożar używając węża strażackiego (oczywiście nie gasili żadnego pożaru :) ). Teraz tylko czekamy na obejrzenie karetki pogotowia i poznanie ciężkiej pracy ratowników medycznych. Może nam się wkrótce to uda?

Aleksandra Chałupa
Patrycja Duklas