• Rajd "Chociwel-Karkowo"

•

13 maja 2017 roku słońce uśmiechem nas wszystkich powitało. Ptaki koncerty darmowe rozdawały, a uczniowie „szósteczki” ruszyli na rajdowy szlak. Tym razem wybraliśmy się do Chociwla, skąd polnymi i leśnymi drogami dotarliśmy do Karkowa. Cała trasa wyniosła ok. 8 km. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z naszej wyprawy.

Z turystycznym pozdrowieniem

Natalia Kur- Olszyna

• SUKCESY W KANGURZE MATEMATYCZNYM

• Wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur” zdobyli:

Karol Kazimierski
            Maciek Bas

Camila Czyżo

Julia Chachuła
            Wojciech Rzesiowski

Adam Olszewski

Maja Chmara

Gratuluję wyróżnionym i wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji.

Zapraszam w przyszłym roku.

Nauczycielka matematyki Danuta Kocoń

• I MIEJSCE W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE EKOLOGICZNYM

• Brawo, brawo, brawo dla Hanny Dunianazar z klasy VIB i Martyny Kucharczyk z klasy VIA.
            Uczennice zdobyły I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym „Woda źródłem życia”, który odbył się 25 kwietnia w Gimnazjum nr 4 w Stargardzie z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Noblistów Polskich.
            Konkurs podzielony był na trzy części. W pierwszej uczniowie uczestniczyli w sesji naukowej, w której zostały zaprezentowane informacje dotyczące zagadnień konkursu, w drugiej części rozwiązywali test składający się z 10 zadań zamkniętych, a w trzeciej odpowiadali na pytania i rozwiązywali zadania niespodzianki.
            W trakcie konkursu mogliśmy wysłuchać występu uczniów, którzy zagrali na gitarach utwory zespołów metalowych. Zobaczyliśmy też doświadczenia chemiczne przygotowane przez członków koła chemicznego „Wulkan” wśród których znaleźli się nasi absolwenci Hanna Ratajczak i Kajetan Deszkiewicz.
            Hania i Martynka otrzymały dyplom, nagrody książkowe i upominki.

Gratuluję serdecznie naszej fantastycznej drużynie! - Iwona Karpicka

• RAJD „W HOŁDZIE JANOWI PAWŁOWI II"

• Dnia 22 kwietnia odbył się kolejny , którego celem było poznanie historii, kultury zabytków i walorów przyrodniczo – krajoznawczych miasta Maszewa oraz okolic. Promocja turystyki, krajoznawstwa i rekreacji, towarzyskie spotkanie na szlakach turystycznych. Trasa liczyła 12km rozpoczęła się od zwiedzenia Ratusza w Maszewie gdzie przewodnik opowiedziała nam krótką historię miasta. Następnie udaliśmy się Ścieżką przyrodniczo- edukacyjną Doliną rzeki Leśnicy gdzie zobaczyliśmy ruiny dawnego Domu Strzeleckiego – siedziby „Bractwa Kurkowego” oraz Pomnika pamięci ofiar wojen. Kolejną atrakcją był spacer nad jeziorem Długim. Następnie ruszyliśmy leśną drogą do oddalonego od Maszewa o 7km Maciejewa, gdzie obejrzeliśmy piękny pałac nad malowniczym jeziorem Lechickim. Po trudach i niewielkim zmęczeniu otrzymaliśmy turystyczny posiłek oraz każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy breloczek i wklejkę do książeczki turystycznej.

Natalia Kur-Olszyna

• KOLEJNA WYGRANA!

• Uczennica klasy 2E zajęła II miejsce w powiatowym konkursie plastycznym pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Na swojej pracy przedstawiła ciężką pracę, z jaką codziennie zmagają się strażacy.

GRATULUJEMY i ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW!!!

•  SUKCES W KONKURSIE WIEDZY O KULTURZE WIELKIEJ BRYTANII
          • SUKCES W KONKURSIE WIEDZY O KULTURZE WIELKIEJ BRYTANII

• 19 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się konkurs pt. "This is Britain". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy Va: Inez Szałaj i Daniel Stachowiak. Konkurs miał na celu popularyzację zainteresowań związanych z kulturą, geografią i historią Zjednoczonego Królestwa.

Miło nam poinformować, że I miejsce w konkursie zdobył Daniel Stachowiak, który nie tylko wykazał się wiedzą o kulturze Wielkiej Brytanii, ale i umiejętnościami aktorskimi wcielając się w postać królowej Elżbiety II.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

A. Makarewicz

• SZKOLNY KONKURS NA KARTKĘ ORAZ OZDOBĘ WIELKANOCNĄ

• Przed Świętami Wielkanocnymi w naszej szkole odbył się szkolny konkurs na najpiękniejszą kartkę oraz ozdobę wielkanocną. Chętni uczniowie wykonywali kartki w formacie A4 albo A5 o tematyce świątecznej oraz ozdoby, stroiki wielkanocne.

W kategorii klas 1-3 najpiękniejszą kartkę wielkanocną wykonali:
            1 miejsce – Wanesa Ławniczak (klasa 3c)
            2 miejsce – Hanna Kościelniak (klasa 2a)
            3 miejsce – Jakub Laskowski (klasa 1a)

Najpiękniejszą ozdobę wielkanocną:
            1 miejsce – Filip Firmanty-Lewandowski (klasa 3c)
            2 miejsce – Klaudia Dąbrowska (klasa 2e)
            3 miejsce – Martyna Tańska (klasa 2b)

W kategorii klas 4-6 najpiękniejszą kartkę wielkanocną wykonali:
            1 miejsce – Oliwia Ślusarska (klasa 5b)
            2 miejsce – Maja Kośka (klasa 4b)

Najpiękniejszą ozdobę wielkanocną przygotowali:
            1 miejsce – Karolina Wiśniewska (klasa 5a)
            2 miejsce – Aleksandra Kalinowska (klasa 6a)
            3 miejsce – Inez Szałaj (klasa 5a)

Wszystkie prace oddane przez dzieci na konkurs zostały przekazane na kiermasz charytatywny „DLA KUBUSIA”, który odbył się tydzień przed Świętami Wielkanocnymi. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.
            Gratulujemy zwycięzcom!

Paulina Lipkiewicz i Ewa Bajurak