• Akcja Żonkile. Łączy nas pamięć.

          • W tym tygodniu w szkole upamiętnialiśmy powstanie w getcie warszawskim. Każda grupa wiekowa nieco inaczej uczciła rocznicę.

            Jak dbać o pamięć? Na to pytanie poszukiwali odpowiedzi uczniowie klas pierwszych i drugich. Najmłodsi wysłuchali opowiadania Zofii Staneckiej Pamięć drobinek. Historia Maślaka stała się podstawą do rozważań o odwadze, trosce o innych, potrzebie zachowania pamięci historycznej. Uczniowie wykonali prace plastyczne pt. żonkil.

            Trzecioklasiści na zajęciach z wychowawcami dowiedzieli się, jak wojna wpłynęła na życie warszawskich Żydów. Czym było getto? Jak się żyło w jego murach? Udzielaniu odpowiedzi na pytania pomogło wysłuchanie opowiadania Historia pewnej ulicy autorstwa Justyny Bednarek. Uczniowie zwrócili uwagę na to, jak trudne dzieciństwo miały dzieci, którym przyszło żyć w latach ciężkiej okupacji hitlerowskiej i jak ważna jest przyjaźń. Zajęcia zwieńczyły rysunki żonkili.

            W klasach 4 – 6 na lekcjach języka polskiego i godzinach wychowawczych uczniowie podejmowali temat, analizując nieco trudniejsze zagadnienia. Inspiracją do rozważań był film Będę pisać, w którym opowiedziana została historia fikcyjnych bohaterów - Natana i Zosi. Uczestnicy zajęć po obejrzeniu animacji snuli refleksje o relacjach międzyludzkich w trudnych czasach i sile przyjaźni. Klasy szóste na technice wykonywały papierowe żonkile.

            Najtrudniejsze rozmowy prowadzili ósmoklasiści. Muranów – dzielnica północna. Ten film przybliżył im historię polskich Żydów osiedlających się w Warszawie już w XVIII wieku. Jakim językiem posługiwali się Żydzi aszkenazyjscy? Jak wyglądało życie tej społeczności przed wybuchem wojny, w czasie wojny i w Polsce powojennej? I w końcu najsmutniejsze pytania - Jak przebiegała Wielka Akcja Likwidacji getta i dlaczego żydowscy powstańcy podjęli decyzję o śmierci z bronią w ręku? Uczniowie podsumowali zajęcia rozmową o wartościach aktualnych również dzisiaj. Przyjaźń, altruizm, wzajemna pomoc, empatia, rozumienie potrzeb innych ludzi, walka z nienawiścią – to uniwersalne wartości, o których musi pamiętać każde pokolenie.

            Na zajęciach wykorzystano słuchowiska, filmy i materiały przygotowane przez muzeum Historii Żydów Polskich Polin opracowane w ramach akcji Żonkile.

        • Wywieś Flagę - akcja promująca Święto Chrztu Polski
          • Wywieś Flagę - akcja promująca Święto Chrztu Polski

          • Sejm RP ustanowił Święto Chrztu Polski przyjęciem ustawy 22 lutego 2019 r. W założeniu święto ma na celu „upamiętnienie chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny, a jednocześnie znikomą obecność tego historycznego faktu w społecznej świadomości”. 

            Święto jest okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za przyszłość polskiego narodu. Na podstawie badań historycznych, data ta jest uznana jako dzień narodzin Państwa Polskiego z racji przyjęcia przez Mieszka I chrztu. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski: rozpoczęła jej chrystianizację i dała początek państwowości.

            Święto to obchodzone jest w Polsce dopiero po raz trzeci, dlatego nie jest ono jeszcze powszechnie przyjęte przez polskie społeczeństwo. 

            Uczcijmy to święto poprzez wywieszenie flag na naszych domach. To nie tylko podkreśli wagę tego święta w naszej ojczyźnie, ale też w trudnym czasie pandemii koronawirusa nie pozwoli zapomnieć o naszych chrześcijańskich korzeniach.

            Fundacja SŁOWO

          • Konkurs plastyczny dla klas 1-3

          • W marcu chętni uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w konkursie plastycznym, w którym zadaniem było wykonanie maski przedstawiającej twarz Leprechauna.

            Skrzat z ruda broda, w zielonym kubraczku i z zielonym kapeluszem na głowie jest symbolem Dnia Swietego Patryka.

            Dziękujemy za przygotowanie pięknych i bardzo pomysłowych prac. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone, kiedy wrócimy do szkoły. 

          • Konkurs plastyczny "St.Patrick's day''

          • W marcu dzieci z grup przedszkolnym i zerówkowych wzięły udział w konkursie plastycznym "St.Patrick's day''. Zadaniem konkursowym było wykonanie dowolna technika symboli związanych z Dniem Świętego Patryka.

            Dziękujemy za zainteresowanie naszym konkursem, wpłynęło wiele wspaniałych prac. Z pewnością każda z nich zostanie nagrodzona.

            Ogłoszenie zwycięzców i rozdanie nagród odbędzie się po powrocie dzieci do przedszkola. nauczyciel j. angielskiego

             

             

            Zdjęcia przedstawiają prace konkursowe dzieci z grup przedszkolnych i zerówkowych Przedszkola Miejskiego nr 7 w Stargardzie. Wykonane w ramach konkursu na symbole Dnia Swietego Patryka.

            Ewa Bajurak

          • REKRUTACJA 2021/2022- PRZEDSZKOLE

          • INFORMACJA O PRZYJMOWANIU WNIOSKÓW
            O PRZYJĘCIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 7

             PRZY ZESPOLE SZKOLNO – PRZEDSZKOLNYM NR 1
            W STARGARDZIE

            Druki wniosku o przyjęcie do Przedszkola Miejskiego nr 7
            przy Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 1
            proszę pobrać ze strony
            Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 - https://sp6stargard.edupage.org/,
            lewe menu w zakładce rekrutacja – przedszkole lub oddział zerowy.

            Wypełnione wnioski, podpisane przez obydwoje Rodziców,  należy wypełnić, zeskanować i przesłać pocztą mailową na adres  filia@sp6stargard.net
            (w tytule wiadomości proszę wpisać WNIOSEK).

            Termin składania wniosków 8 – 20 kwietnia 2021 r.  określony w załączniku
            nr 1 zarządzenia nr 41/2021 Prezydenta Miasta Stargard z dnia 27 stycznia 2021r.

            Wnioski przysyłane w innym terminie nie będą rozpatrywane.

          • REKRUTACJA 2021/2022

          • INFORMACJA O PRZYJMOWANIU WNIOSKÓW
            O PRZYJĘCIE DZIECKA DO KLASY PIERWSZEJ

            SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 PRZY ZESPOLE SZKOLNO – PRZEDSZKOLNYM NR 1 W STARGARDZIE

            Druki wniosku o przyjęcie do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 6 przy Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 1 (w zależności od miejsca zamieszkania dziecka – w obwodzie bądź poza nim) proszę pobrać ze strony Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 - https://sp6stargard.edupage.org/, lewe menu w zakładce rekrutacja.

             

            Wypełnione wnioski, podpisane przez obydwoje Rodziców,  należy wypełnić, zeskanować i przesłać pocztą mailową na adres  filia@sp6stargard.net (w tytule wiadomości proszę wpisać WNIOSEK).

             

            Termin składania wniosków 8 – 23 marca 2021 r.  określony w załączniku
            nr 5 zarządzenia nr 41/2021 Prezydenta Miasta Stargard z dnia 27 stycznia 2021r.

             

            Wnioski przysyłane w innym terminie nie będą rozpatrywane.

             

             

            POTWIERDZENIE PRZEZ RODZICA KANDYDATA WOLI PRZYJĘCIA DZIECKA DO KLASY I

            Rodzic składa w terminie 13 – 14 kwietnia 2021 r. po podaniu
            do publicznej wiadomości  przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

            Druk przesłany wcześniej nie będzie brany pod uwagę.

          • ★MAM TALENT!★

          • 19 marca w naszej szkole odbyła się kolejna, III edycja konkursu „Mam talent”. Uczniowie klas I-III mogli zaprezentować swoje umiejętności i pasje. Obejrzeliśmy 26 występów, podczas których usłyszeliśmy wykonania znanych piosenek, podziwialiśmy zdolności taneczne, recytatorskie,  muzyczne oraz sportowe naszych uczniów.

            Każdy z artystów miał ciekawy pomysł na swój występ, był świetnie przygotowany i zbierał zasłużone brawa. Każdy miał talent!

            Występy oceniło jury w składzie: Agata Witkowska, Marzena Synoś, Jagoda Marszalenko i Magdalena Walczak. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a komisja stanęła przed bardzo trudnym zadaniem. Ostatecznie przyznano trzy nagrody główne i dziesięć wyróżnień.

             

            I miejsce – Natalia Dawedowska (śpiew, pianino)

             

            II miejsce – Jan Kulesz (taniec)

             

            III miejsce – Rafał Dziadowicz (perkusja)

             

            Wyróżnienia:

             

            Antonina Sobczyk (śpiew)

            Jakub Banach (piłka nożna)

            Mateusz Dziadowicz (gitara)

            Michalina Goliszewska (taniec)

            Nikodem Jurków (pianino)

            Adrian Keller (kostka rubika)

            Marcel Seńków (śpiew)

            Ewa Szelkowska (taniec)

            Julia Sykuła (śpiew)

            Dawid Żuchowski (pianino)

             

            Wszystkim uczniom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

            Podziwiamy Waszą odwagę, zaangażowanie i umiejętność radzenia sobie ze stresem. Zaprezentowaliście się wspaniale!!!

             

            Pamiętajmy, że w każdym drzemie jakiś talent – trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować.

             

            Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!!

             

            Serdecznie dziękujemy szkolnej Radzie Rodziców za ufundowane nagrody oraz Prezydentowi Miasta Stargard Panu Rafałowi Zającowi i Staroście Stargardzkiemu Pani Iwonie Wiśniewskiej za przekazane upominki.

             

            W galerii znajdują się uczestnicy wraz z Jury, III edycji szkolnego konkursu "Mam talent". Zdjęcia przedstawiają również zwycięzców z nagrodami.

          • Zajęcia z preorientacji zawodowej w przedszkolu.

          • Dnia 25.03.2021 w ramach zajęć z preorientacji zawodowej w najstarszej grupie przedszkolnej odbyły się zajęcia pt. Zawody w moim najbliższym otoczeniu.

            Dzieci dowiedziały  się  jakimi przedmiotami i atrybutami posługują się przedstawiciele różnych zawodów przy wykonywaniu swojej pracy. A następnie ułożyły puzzle z pociętych kawałków papieru dotyczące poznanych zawodów.

                                                                                                                           Aneta Makowska

          • Konkurs "Synapsik"

          • W piątek 19 marca br.uczniowie klasy 3b i 3c wzięli udział w konkursie "Synapsik" organizowanym przez MEN. Konkurs miał charakter testu z wiedzy polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i języka angielskiego.

            Naszą szkołę reprezentowali:

            Jakub Banach 3c, Wiktoria Ciesielska 3c, Natalia Dawedowska 3c, Mateusz Dziadowicz 3c, Michalina Goliszewska 3c, Aleksandra Gołda 3c, Anastazja Jabłońska 3c, Nikodem Jurków 3c, Nikola Klimczak 3c, Sara Kowalska 3c, Amelie Kułaga 3c, Hanna Kurz 3c, Natasz Magdziak 3c,Julia Mardoń 3c,Antoni Nakoneczny 3c, Jędrzej Pałczyński 3c, Anna Pawłowska 3c, Ignacy Piechowiak 3c, Igor Siera3c, Jakub Strzałek 3c, Michał Ziętek 3c,

            Karol Klimczak 3b Dawid Chmielewski 3b Filip Finkowiat3b Lena Rzepecka3b Hubert Czyżyk 3b Małgorzata Budzińska3b Maja Jarosz3b Michał Różewicz 3b Maksymilian Trela3b Zofia Majcher3b Antonina Sobczyk3b.

             

            Dziękujemy uczniom za udział w konkursie.

            Marta Kamińska, Daria Kawczyńska.

          • "Nie widać mnie, ale wszystko u mnie OK"

          •  

            Chyba nikogo nie trzeba przekonywać jak ogromną wartość mają emocje... W kilku klasach naszej szkoły - w ramach akcji "Nie widać mnie, ale wszystko u mnie OK" - rozmawialiśmy o samopoczuciu, o emocjach jakie towarzyszą uczniom w sytuacji ,w której się znajdują. Wyłączona kamera w czasie lekcji zdalnych powoduje, że nie wiemy co słychać u drugiej osoby, czy wszystko u niej w porządku, czy daje radę, czy może nie potrzebuje pomocy...

            Zdjęcia przesłanych przez uczniów dłoni pokazują co u nich słychać, jak się czują... Tęsknią za kontaktami z rówieśnikami, za wygłupami na przerwach, a nawet (uwaga ) za nauczycielami. Bywają zmęczeni i znużeni. Ale nie tracą też dobrego humoru i wiedzą, że trzeba myśleć pozytywnie.

            Niech te zdjęcia będą dla nas wszystkich - nauczycieli, rodziców, przyjaciół i znajomych początkiem do rozmów, bo wielu młodych ludzi nie radzi sobie z obecną sytuacją, która trwa i trwa, i nie wiadomo kiedy się skończy...

            Rozmawiajmy ze sobą

            Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

          • Uwaga! Kontynuacja przedszkola.

          • Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola
            zobowiązani są do złożenia w terminie do 31 marca 2021 r. DEKLARACJI O KONTYNUOWANIU WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO (w zakładce rekrutacja przedszkole).

          • Informacje o próbnym egzaminie ósmoklasisty  marzec 2021 r.

          • Próbny egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzany w ciągu 3 dni.

             

            DZIEŃ                            PRZEDMIOT              CZAS TRWANIA EGZAMINU     PRZEDŁUZENIE CZASU

            17.03.2021r  g.9.00      język polski                    120 minut                                 180 minut

             18.03.2021r  g.9.00      matematyka                    100 minut                                 150 minut

             19.03.2021r  g.9.00     język angielski                 90 minut                                   135 minut

                                                  język niemiecki                                                    

             

            Podstawowe zasady obowiązujące podczas przeprowadzania egzaminu:

             

            • każdy zdający powinien mieć na egzaminie ósmoklasisty z każdego przedmiotu długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi). Niedozwolone jest korzystanie z długopisów zmazywalnych/ścieralnych.
            • dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.
            • podczas egzaminu z każdego przedmiotu każdy zdający siedzi przy osobnym stoliku.            
            •  Na stoliku mogą znajdować się wyłącznie arkusze egzaminacyjne
            • do sali egzaminacyjnej nie można wnosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych. Złamanie powyższej zasady będzie każdorazowo skutkować unieważnieniem egzaminu z danego przedmiotu;
            • w czasie egzaminu zdający mogą opuszczać salę egzaminacyjną w uzasadnionej sytuacji, po uzyskaniu zezwolenia przewodniczącego zespołu nadzorującego
            • członkowie zespołu nadzorującego nie mogą udzielać zdającym wyjaśnień dotyczących zadań egzaminacyjnych. Nie mogą również w żaden sposób komentować zadań egzaminacyjnych;
            • każdy uczeń przynosi ze sobą ważną legitymację oraz „Oświadczenie” podpisane przez rodziców
            • w przypadku: stwierdzenia niesamodzielnego rozwiązywania zadań egzaminacyjnych lub

            zakłócania przebiegu egzaminu, lub wniesienia do sali egzaminacyjnej materiałów lub przyborów pomocniczych niewymienionych w komunikacie dyrektora CKE

            egzamin danego ucznia z danego przedmiotu egzaminacyjnego może zostać unieważniony.

             

            Wytyczne Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Głównego Inspektoratu Sanitarnego  - egzamin ósmoklasisty 2020

            1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną. Zdający powinien przyjść na egzamin z „Oświadczeniem” podpisanym przez rodzica (załącznik nr1)

            2. Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji  w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
            3. Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
            4. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
            5. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych i linijki.  Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
            6. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą (pojemność do 0,5 l).
            7. Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m – oznaczone miejsca) oraz mają zakryte usta i nos.
            8. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową,) Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5-metrowego odstępu).
            9. Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
               a)   podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie;
               b)   wychodzi do toalety;
               c)   kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
            10. Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku (w przypadku zdających) lub kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc (w przypadku członków zespołu nadzorującego i innych osób zaangażowanych   w przeprowadzanie egzaminu w danej sali).

            11. Przed rozpoczęciem egzaminu zdający zostaną poinformowani o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim:

                a) zakazie kontaktowania się z innymi zdającymi;

               b) obowiązku zakrywania ust i nosa w przypadku kontaktu bezpośredniego z nauczycielem, wyjścia do toalety lub wyjścia z sali egzaminacyjnej po zakończeniu pracy z arkuszem egzaminacyjnym;

               c)  niedotykania dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzegania higieny kaszlu i oddychania: podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką;

               d) konieczności zachowania odpowiedniego dystansu od innych zdających po zakończonym egzaminie.

            13. W celu uniknięcia tworzenia się grup zdających przed szkołą: od ul. Wierzyńskiego   i  A. Krajowej  zostały wyznaczone bezpieczne odległości

            14. Uczniowie klasy VIII A przychodzą do szkoły o godzinie 8.15 i wchodzą wejściem od ul. Wierzyńskiego stosując się do zapisu w pkt. 7  sale: 2,3,4 , 6-j.niemiecki

            15. Uczniowie klasy VIII B przychodzą do szkoły o godzinie 8.15 i wchodzą wejściem od ul. A. Krajowej  stosując się do zapisu w pkt. 7   sale: 25,26,30

            16. Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.

            17. Po zakończeniu egzaminu zdający opuszczają sale z zachowaniem zasad bezpieczeństwa zgodnie ze wskazaniami PZN egzamin.

            18. Po wyjściu ze szkoły unikamy spotkań w grupie, a wrażeniami z egzaminu dzielimy się między sobą korzystając z mediów społecznościowych, komunikatorów lub telefonicznie.

             

            ZAŁĄCZNIK 1 OŚWIADCZENIE OSWIADCZENIE.docx

          • Dzień matematyki w przedszkolu

          • W dniu 15.03.2021r. w Naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Matematyki.

            Dzieci brały udział w licznych zabawach, które pozwoliły na kształtowanie kompetencji matematycznych.Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości.

            Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a wszystkie grupy poradziły sobie wspaniale.

            Beata Maldzis, Joanna Dąbrowska

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 Szkoła Podstawowa nr 6 w Stargardzie
      • 91 576-07-68 (ul. A. Krajowej 1) KLASY 4-8 e-mail: poczta@sp6stargard.net 91 819-00-61 (ul. Twardowskiego 2) KLASY 1-3 I PRZEDSZKOLE e-mail: filia@sp6stargard.net
      • Ul. Armii Krajowej 1 73-110 Stargard Poland
      • Inspektor Ochrony Danych: Damian Szmit e-mail: iod@data.pl
  • Nasze media społecznościowe