• Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
      • Albert Einstein
      • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
      • William Szekspir
      • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
          • Drodzy Rodzice!

Obecnie przystępujemy wspólnie z Urzędem Miejskim oraz Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną do analizy przepisów i rozwiązań organizacyjnych
            w związku z planowanym otwarciem przedszkoli. Niestety nie nastąpi to 6 maja.

Po wszystkich konsultacjach – możliwie jak najszybciej – przedstawione będą decyzje co do działalności przedszkoli w naszym mieście.

• DRODZY RODZICE DZIECI PRZEDSZKOLNYCH!!!

Informacja dotycząca przyjmowania wniosków kandydatów do przedszkolana rok szkolny 2020/2021

Druki wniosku o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym prosimy pobierać:

- ze strony Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 - sp6stargard.edupage.org, znajdują się w zakładce „Rekrutacja” lub

• Drogie Koleżanki i Koledzy, Rodzice, Uczniowie!

Święta Wielkanocne będą w tym roku wyjątkowe. To wiemy już od kilku tygodni. Nie będzie rodzinnych spotkań, wyjazdów do bliskich mieszkających na drugim końcu Polski, być może nie spotkacie się nawet z rodzicami, dziadkami mieszkającymi w tej samej dzielnicy. Nie zaniesiecie koszyczka ze święconką do poświęcenia. Nie będzie uroczystego Triduum, a w lany poniedziałek dzieciaki nie będą ganiać z pistoletami na wodę po osiedlowych uliczkach. Wszystkie te ograniczenia nie muszą oznaczać, że ten ważny czas będzie zmarnowany. Spróbujcie przeżyć Wielkanoc jak najbardziej rodzinnie, odświętnie i radośnie – w końcu symbolem tych świąt jest powrót do życia i odradzanie się na nowo.

• PRZERWA ŚWIĄTECZNA

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość, ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.

• PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

Nasza szkoła zdecydowała się wziąć udział w próbnym egzaminie ósmoklasisty.

Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języka angielskiego, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, CKE www.cke.gov.pl oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych OKE www.oke.poznan.pl w następujących terminach:

• Zasady współdziałania

Drodzy Rodzice,

W związku z ogłoszeniem stanu epidemii, od 25 marca 2020 rozpoczynamy obowiązkowe zdalne nauczanie, które potrwa do 10 kwietnia (z możliwością przedłużenia)

Zasady współdziałania:

1. Podstawowym narzędziem kontaktu nauczyciela z rodzicami i uczniami jest e-dziennik Librus. Nauczy
          • UWAGA!

REKRUTACJA DO KLAS I JEST PROWADZONA DROGĄ ELEKTRONICZNĄ. Wypełnione wnioski prosimy wysyłać na adres poczta@sp6stargard.net

• Szanowne Grono Pedagogiczne, Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci

To bardzo trudny czas dla nas Wszystkich. Edukacja jest dla nas wszystkich bardzo ważna. Nasze kształcenie nie byłoby pełne, gdyby nie nauczyciele. Dziękuję za Wasze zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do problemów z jakimi obecnie się borykamy. Za to, że jesteście twórczy, kreatywni, pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw. To dzięki Waszej pracy nasza szkoła jest wyjątkowa. Dziękuję Wam za to, że mimo wielu trudności wspólnie staramy się dążyć do wyznaczonych celów.Nie mogę również w swoich podziękowaniach pominąć wszystkich Pracowników Niepedagogicznych, bez których nasza szkoła nie przypominałaby takiego miejsca jakim jest. To Wy obecnie kiedy w szkole nie ma uczniów i nauczycieli jesteście na swoich stanowiskach w pracy. Przygotowujecie nam bezpieczny powrót do normalności.Nasz organizm – społeczność szkolna funkcjonuje wspólnie również dzięki zaangażowa

• LEKCJE Z INTERNETU - RUSZA SERWIS gov.pl/zdalnelekcje

Tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu, a także propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia dla uczniów szkół podstawowych
            i ponadpodstawowych – wszystko to można znaleźć na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje. Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK przygotowały propozycje dla nauczycieli i dyrektorów do zdalnej nauki z uczniami. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów. Zachęcamy do korzystania!

• DRODZY PAŃSTWO!

Zamknięcie placówek edukacyjnych to nie jest dodatkowy czas wolny na wypoczynek uczniów.

Na czas okresowego zawieszenia zajęć w naszej szkole, nauczyciele przygotowali ofertę zadań utrwalających wiedzę i umiejętności z poszczególnych przedmiotów.

Kontakt z nauczycielem przedmiotu możliwy jest za pomocą dziennika elektronicznego.

• APEL DO RODZICÓW!

W związku z podwyższonym stanem zagrożenia epidemiologicznego wirusem grypy i koronawirusem, zwracamy się z prośbą o to, aby nie przyprowadzać do szkoły i przedszkola na zajęcia dzieci chorych i przeziębionych z wszelkimi niepokojącymi objawami typu: katar, kaszel i stan podgorączkowy.

• PRZEDSZKOLAKI W MUZEUM

Przedszkolaki z grupy Żółtej wybrały się na wycieczkę do Muzeum aby poznać stare zabawy i zabawki, którymi bawiły się dzieci w dawnych czasach. Radości i zabawy było co nie miara. Dawne zabawki zachwyciły dzieci.

Wych. Justyna Żółtaszek, Ewa Wierzbowicz.

Środa 22.05.2024

• ​​​​​​​​​​​​​​