• Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
      • Albert Einstein
      • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
      • William Szekspir
      • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
          • W-F ZE SPÓJNIĄ

Koszykarze ekstraklasowej PGE Spójni Stargard ćwiczyli z uczniami Szkoły Podstawowej nr 6 w Stargardzie na lekcji wuefu. Zajęcia poprowadził drugi trener Spójni Maciej Raczyński.

W zajęciach wzięło udział 20 uczniów pięciu klas piątych naszej szkoły. W lekcji wuefu wzięli udział koszykarze PGE Spójni Stargard Mateusz Kostrzewski, Piotr Pamuła, Jokubas Gintvainis i drugi trener zespołu Maciej Raczyński, który prowadził zajęcia.

• Bezpieczne ferie - pogadanka

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, naszych uczniów odwiedził przedstawiciel Policji. Tematem tego spotkania było przestawienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Policjant apelował o rozwagę w trakcie wszelkich zabaw na śniegu oraz lodzie. Przestrzegał naszych uczniów przed zabawami w miejscach niedozwolonych, w których może dojść do wypadku. Omówił zasady zachowania się w domu podczas nieobecności rodziców. Przestrzegał także przed rozmowami z osobami nieznajomymi.

• WIZYTA PIERWSZAKÓW W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

27 i 28 stycznia br. pierwszoklasiści odbyli pierwszą wizytę w bibliotece szkolnej. Zajęcia były urozmaicone występem uczniów z klasy V a (S. Oleniacz, K. Chmara, M. Sulimierska, K. Marczuk, H. Kościelniak i A. Długosz). Główne hasło inscenizacji, w której pojawiły się takie postaci jak: Pingwin Elegancik, Kot w butach, Calineczka, Kubuś Puchatek, Koziołek Matołek i Chłopiec, brzmiało Zeszyt i czytanka nie lubią towarzystwa śniadanka! Okazało się, że uczniowie klas pierwszych doskonale wiedzą, że książki należy szanować.Dzieci zostały pasowane na czytelników, wypożyczyły pierwsze książki i mamy nadzieję że będą częstymi gośćmi biblioteki.Drodzy Rodzice, zwracam się do Państwa z prośbą o zachęcanie dzieci do czytania i odwiedzania biblioteki szkolnej. Czytanie, obok liczenia i pisania jest jedną z trzech najważniejszych i podstawowych umiejętności. Dziecko, które sprawnie czyta, pisze

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Ten przedwalentynkowy tydzień, Samorząd Uczniowski, zdecydowanie uważa za udany!Każdy uczeń mógł podzielić się tym, co mu leży na sercu ze swoją miłością, dzięki poczcie walentynkowej (organizowanej oczywiście przez SU), dzięki słodkim lizakom, które sprawiły, że nawet jeśli nie otrzymaliśmy w tym dniu (07.02) żadnej walentynki, to mogliśmy przynajmniej posmakować lizaka na poprawę humoru 😋 Warto cieszyć się z małych rzeczy, a zaczniemy doceniać to, co mamy! ❤️ Podczas tego tygodnia, furorę zrobiła również zabawa „Odnajdź swoją połówkę”, dzięki której zostały urozmaicone przerwy!

• DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

W czwartek 21 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jak obchodzić to wyjątkowe święto? Wystarczy tylko uśmiechnąć się do drugiej osoby, powiedzieć miłe słowo, ale można było przyłączyć się do naszej akcji w szkole. Na parterze, stanęło Drzewko Życzliwości i Pozdrowień, na którego liściach można było wpisywać pozdrowienia i życzenia dla koleżanki, kolegi, nauczyciela…Uczniowie z SU rozdawali karteczki z pozytywną myślą a później uczniowie przekazywali ją wybranej przez siebie osobie. „Dziękuję, że jesteś...”, „Wszystkiego najlepszego...” czy „Miłego dnia!” - proste, znane wszystkim słowa, a wywoływały radość oraz niezapomniany uśmiech. Każdy roześmiany uczeń mógł również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

• Opieka stomatologiczna

ŚWIADCZENIA Z ZAKRESU OPIEKI STOMATOLOGICZNEJ DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH,

DLA KTÓRYCH ORGANEM PROWADZĄCYM JEST MIASTO STARGARD

OPIEKĘ STOMATOLOGICZNĄ DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH SPRAWUJE

NZOZ „AREA VITAE” ALEKSANDRA RODZIK PORADNIA STOMATOLOGICZNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY, UL. PODMIEJSKA 15, 73-110 STARGARD, NR PODMIOTU WE WŁAŚCIWYM WPISIE PODMIOTÓW PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ LECZNICZĄ: 000000024752.

• JAK PRAWIDŁOWO ODŻYWIAĆ DZIECI.

Na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej www.ncez.pl zamieszczone są materiały na temat żywienia dzieci i młodzieży (np. zbilansowane jadłospisy) oraz informacje o aktualnych wydarzeniach i kampaniach edukacyjnych kierowanych do rodzin i szkół.

W ramach Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej we współpracy z Ministerstwem Zdrowia powstało także Centrum Dietetyczne Online (CDO), czyli bezpłatna internetowa poradnia dietetyczna, do której dostęp jest możliwy poprzez stronę internetową www.poradnia.ncez.pl

• Zaszczep się wiedzą!!!

Laureat Nagrody Nobla – Albert Camus – powiedział, że przyczyną zła niemal zawsze jest niewiedza. Przeciwstawiamy się niewiedzy prowadząc akcję informacyjną i edukacyjną dotyczącą szczepień „Zaszczep się wiedzą”.

Akcja informuje – nie agituje.Pomaga – nie wyręcza.Komunikuje fakty – nie emocje.

Akcja jest przewodnikiem po wiarygodnych źródłach informacji na temat szczepień.Odsyłamy do miarodajnych źródeł informacji na temat szczepień, certyfikowanych przez Ministerstwo Zdrowia, instytucja publiczne oraz do autorytetów medycznych – omawiających wyniki badań, nie własne opinie.

• Szkoła do hymnu

Szanowni Państwo,

w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła do hymnu”.

W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania.

Niedziela 19.05.2024

• ​​​​​​​​​​​​​​