• Konkurs plastyczny pt. "Podróże Koziołka Matołka"

• 9 marca 2023 r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny pt. "Podróże Koziołka Matołka", adresowany do dzieci z oddziałów zerowych. Głównym celem konkursu było przybliżenie twórczości Kornela Makuszyńskiego, zapoznanie z wybranymi zabytkami Stargardu oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej. Łącznie w konkursie wzięło udział 16 dzieci. Wszystkie prace były piękne, starannie i pomysłowo wykonane, narysowane zgodnie z tematyką konkursu.

Chociaż nie było łatwo, Jury wyróżniło prace Hani oraz Antosi z grupy 0D.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani upominkami i dyplomami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu artystycznej twórczości.

Na zdjęciach znajdują się uczestnicy konkursu z grup 0.

M. Pomocka, M. Ziemak, E. Preyzner, J. Marszalenko

• BEZPIECZEŃSTWO W SIECI - interaktywne spotkanie klasy 3a

• W piątek 3 marca 2023 roku uczniowie 3a wzięli udział w spektaklu pt.: „Dzieci Sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów” przygotowanym przez Polskie Centrum Programu Safer Internet.

Wydarzenie było podzielone na dwa etapy. Pierwsza cześć polegała na oglądaniu nagranego spektaklu dot. zasad bezpiecznego korzystania z gier i ogólnie pojętego internetu. W czasie drugiej części uczniowie spotkali się online na żywo z Plikiem i Folderem – bohaterami obejrzanego filmu. W trakcie interaktywnej rozmowy uczniowie odpowiadali na pytania zadawane im przez internetowych gości, omówili właściwe sposoby korzystania z urządzeń multimedialnych.

Interaktywne spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Wszyscy byli zadowoleni z przebiegu akcji. Wiedza zdobyta i utrwalona w tak wyjątkowy sposób z pewnością zostanie długo zapamiętana.

Agnieszka Szymańska

• V Konkurs Piosenki "Złoty Mikrofon"

• W dniu 28 lutego 2023 odbyły się przesłuchania V edycji Konkursu Piosenki "Złoty Mikrofon" pod patronatem Prezydenta Miasta Stargard. Dzieci z grup 0 zaprezentowały swoje muzyczne talenty.

Amelia zaśpiewała piosenkę pt. „Kiedy babcia była mała”, Nastia piosenkę pt. „Puszek okruszek”, natomiast Maja wykonała utwór pt. „Meluzyna, czyli historia podwodnej miłości”.

Wyróżnienie otrzymała Nastia z grupy 0D.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy nie tylko talentu, ale także odwagi i chęci zaprezentowania swoich umiejętności.

Na zdjęciach znajdują się uczestnicy konkursu piosenki.

M. Pomocka, J. Marszalenko